Απαράδεκτη τεχνική υποστήριξη HOL

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Ιούλ 2010 23:26

Σήμερα όπως και άλλες φορές εκει που είμαι μια χαρά στην σύνδεση μου και ανεβάζω άρθρα κανονικά στην σελιδα μου κάποιες στιγμές είναι αδύνατον να συνδεθώ να κάνω την δουλεια μου

αυτό μπορεί να κρατήσει απο 3-8 λεπτά και μετά όλα μια χαρά! και μπορεί να επαναληφθεί όπως και Σήμερα 2-3 φορές μετά απο κάποια λεπτά!

το ενδιαφέρον είναι οτι εκείνη την στιγμή μέσω proxy μπορώ να μπω κανονικά και να κάνω την δουλεια μου αλλα αυτό δεν είναι η λύση!

ο provider μου είναι η HOL και όσες φορές καλέσω για το πρόβλημα θα κρατήσουν τα στοιχεία θα ρωτήσουν 3 πράγματα και θα μου πουν θα σας καλέσει ο τεχνικός αφού ελέγξει το πρόβλημα!

το θέμα είναι οτι εγώ χρειάζομαι τον τεχνικό ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ και όχι όταν αυτοί αποφασίσουν να πάρουν τηλέφωνο!

την προηγούμενη φορά ο τεχνικός με κάλεσε μετά απο 13 ώρες όταν πλέον ήμουν σε εργασία και αρκετά χιλιόμετρα μακριά απο τον υπολογιστή μου!

Με την Vodafone όταν είχαν αυτοί το support πριν το δώσουν ολοκληρωτικά στην HOL είχα τον τεχνικό την ώρα που έπαιρνα τηλέφωνο να ελέγξει και να κάνει καθε απαραίτητη ενέργεια για να λύσει το πρόβλημα μου!

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ απο μια μεγάλη εταιρεία που θέλει να τραβήξει πελάτες!

έχετε αντιμετωπίσει εσείς αυτό το πρόβλημα με την συγκεκριμένη εταιρεία?

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 22 Ιούλ 2010 11:11

Αξία μας η εξυπηρέτηση :D

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 22 Ιούλ 2010 14:40

Θα πρέπει να κάνεις κάποιες δοκιμές μόνος σου για να δεις που οφείλεται το πρόβλημα. Για παράδειγμα πήγαινε στο http://downforeveryoneorjustme.com/ για να δεις εάν όντως η σελίδα δουλεύει. Μετά δοκίμασε να ανοίξεις ένα dos prompt και να γράψεις:

tracert www.to-domain-sou.gr

ώστε να δεις που σταματάει το traceroute.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Ιούλ 2010 14:44

οπως ειπα και στην αρχη μεσω proxy απο εδω http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www. ... www.bno.gr ανοιγει κανονικα

δεν ανοιγει οτι κοιτα προς εκεινη την περιοχη λες και κατι παθαινει ο dns η κατι τετοιο της hol

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 22 Ιούλ 2010 14:52

Εάν είναι θέμα DNS μπορείς να το καταλάβεις από το tracert που θα εμφανίζει ότι δεν βρίσκει το συγκεκρίμενο domain, οπότε θα δοκιμάσεις να κάνεις tracert IP (όπου IP η IP του server) που εάν αυτό εμφανίζει δεδομένα τότε είναι θέμα DNS. Με λίγα λόγια προτείνω πέρα από την αργοπορία της τεχνικής τους υποστήριξης να τους πεις εσύ που οφείλεται το πρόβλημα, αλλιώς μην περιμένεις να λυθεί.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 22 Ιούλ 2010 20:44

Υπάρχει και αυτό για δοκιμές....

Google Public DNS
Configure your network settings to use the IP addresses 8.8.8.8 and 8.8.4.4 as your DNS servers

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 23 Ιούλ 2010 18:12

Eixe η μαναν μου εδω HOL στην Κοζανη απο το 07 που γυρησα Κοζανη, εβαλα αλη μια γραμμη HOL κι εγω γιατι ειμαι μακρια απο το DSAM και αντι για 24αρα συγχρονιζω στα 11000-11500.
Στα 3χρονια, προβλημα με τον παροχο ευτυχος δεν ειχα, γιατι ξερω ότι απο εξυπηρετηση στην Ελλαδα ειναι ολοι τα ιδια....

Προβλημα με παρουσιαζουν και τα 2 router που ειναι netfaster και κολλανε αρκετα συχνα και χρειαζονται να τα κλεισω και να τα ξαννα ανοιξω (Αυτο γινεται 2-3φορες την βδομαδα)
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες