troktiko telos

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
driveland

troktiko telos

Δημοσίευση από driveland » 24 Ιούλ 2010 11:53

προσωπική μου άποψη
απο το πρωί σήμερα γράφουν πολλοί για το τρωκτικό :
"Κάποτε υπήρχε ένα ελεύθερο μέσο"
"ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΚΕΙ"
και διάφορα τέτοια...

ΤΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΡΟΚΤΙΚΟ?
Στο τροκτικό μπορεί να υπήρχε ελευθερία λόγου, αλλά δεν ήταν δα και live ανταπόκριση με τον ίδιο το Θεό.
To TROKTIKO ηταν ένας εντελώς αυθαίρετος χώρος έκθεσης γραπτών απόψεων ΑΛΛΑ δεν ήταν αναγκαστικά ούτε δίκαιο, ούτε δημοκρατικο!!!

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από stewas » 24 Ιούλ 2010 12:07

σε λιγο θα κλεισει και το Freestuff για αυθερετη βοηθεια των υπεθυνων του σιτε στους χρηστες. Admin αμα σε ειδοποιησουν οτι σου κλεβουν το αμαξι μην κατεβεις. σοβαρα τωρα πολυ ασχοληθηκαμε με το τροκτικο. Ας κοιταξουμε ολοι τις ζωες μας και τα καθημερινα μας προβληματα γιατι ολα τα υπολοιπα ειναι ευθραυστα.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Ιούλ 2010 12:52

Εγώ λυπήθηκα που σκοτώθηκε ένας άνθρωπος δίπλα μας που ήταν σε φουλ παραγωγική περίοδο με οικογένεια που τον χρειαζόταν. Από την άλλη το κλείσιμο του troktikou δεν με στεναχωρεί γιατί απλούστατα ούτε αθώο ήταν ούτε ανεξάρτητο. Κατά καιρούς μάλιστα έβγαζε προβοκατόρικα θέματα του στυλ "ποιος επιχειρηματίας διαπλέκεται" και μετά από 3-4 μέρες τα κατέβαζε χωρίς να τα απαντάει. Αυτά ήταν posts εκβιασμού για να "παίρνουν το μήνυμα" ορισμένοι. Γνωστή τακτική. Όλα αυτά σε συνδυασμό με την υποτιθέμενη ανωνυμία οδήγησαν εκεί που οδήγησαν.

Το internet δεν φτιάχτηκε ούτε για να γεννά εκβιαστές ούτε για να διαιωνίζει το παρακράτος και τους νταβατζήδες της νύχτας. Όποιος έχει τόσο μεγάλο μέσο ενημέρωσης οφείλει να έχει πρόσωπο και ονοματεπώνυμο. Ηθικά, όχι νομικά.

Επίσης μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση τις τελευταίες ημέρες η μικρότητα και η εμπάθεια που έδειξε το troktiko στη Ρίκα Βαγιάννη που έγραψε ένα ωραιότατο άρθρο σχετικά με τον Γκιόλια (με το οποίο συμφωνώ κατά ένα μεγάλο μέρος) και την πέρασαν από σαράντα κύματα. Και άνανδρο και μίζερο.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

intelcore2
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από intelcore2 » 24 Ιούλ 2010 13:07

νομίζω πως όλη η αξία του τρωκτικού ήταν στα διάφορα ντοκουμέντα που παρουσίαζε κατα καιρούς, δηλαδή είναι τελείως διαφορετικά επι χρόνια να λέμε ότι στη ΕΡΤ πχ γίνεται μεγάλο φαγοπότι και απλά να πλανάται σαν άποψη και διαφορετικο να βλέπεις στο τροκτικο scaned την μισθοδοσία 200 λαμόγιων , (και φυσικά κανένας δεν έβγαινε να διαψεύσει το ντοκουμέντο)

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από cyberfreak » 24 Ιούλ 2010 13:22

καλα το μονο σιγουρο ειναι πως θα τριβει τα χερια του ο μακης υστερα απο το πολεμο που δεχοταν

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από stewas » 24 Ιούλ 2010 13:25

cyberfreak έγραψε:καλα το μονο σιγουρο ειναι πως θα τριβει τα χερια του ο μακης υστερα απο το πολεμο που δεχοταν
Σωστο. Και ξερεις τι θα κανει τωρα? Θα βγει και καλα για να φανεί "καλός" και θα πει κριμα που σταματησε το φορουμ και κριμα για τον Σωκρατη και λοιπα. Ετσι κανουν συνηθως

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από cdhyper » 24 Ιούλ 2010 13:27

Καλά και ο Μάκης παίδες είναι 60άρης πλέον και τηλεόραση δεν θα κάνει για πολύ ακόμη. Σε κάποια χρόνια ούτε που θα τον θυμάται κανείς κι αυτόν. Σιγά την super διαχρονική δημοσιογραφία. Σε 20 χρόνια από τώρα άντε να θυμάται κανείς τις εκπομπές του Κορκολή, τι άλλο; Θα μπει μήπως μέσα στη μαφία της λατινικής αμερικής να του βγάζει ο επικεφαλής της μαφίας το όπλο στη μούρη και να του εξηγεί πώς σκοτώνει τις αντίπαλες συμμορίες όπως έκανε ο Αυγερόπουλος στην κρατική τηλεόραση; Αυτή είναι δημοσιογραφία και όχι να το παίζεις ρεπόρτερ όταν δουλεύουν οι άλλοι για σένα και εσύ είσαι παρουσιαστής.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 24 Ιούλ 2010 14:12

Stin selida pou sizitate εγω μπηκα 1 φορα την περασμενη βδομαδα απο περιεργεια επιδη την ειχα δει να αναφερεται πολλες φορες στο freeftuff.

Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε και πολυ, ουτε απο σχεδιαστικη αποψη που με θυμησε 90s, ουτε απο αρθρογραφια.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Ιούλ 2010 14:16

εγω τωρα που εχω στα χερια μου ενα εγγραφο που δειχνει πως χαρηστικαν σε πρωτο ονομα 340.000.000 ευρω προστιμα και πληρωσε μονο 3.000.000 ευρω που θα το δημοσιευσω?

εεεεε?????

Άβαταρ μέλους
pasxal

troktiko telos

Δημοσίευση από pasxal » 24 Ιούλ 2010 14:23

Το bno γιατί το έχεις τότε;

[οφφτοπικ]bno μου θυμίζει τον παππού μου να λέει βουνό :lol: [/οφφτοπικ]

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Ιούλ 2010 14:25

pasxal έγραψε:Το bno γιατί το έχεις τότε;

[οφφτοπικ]bno μου θυμίζει τον παππού μου να λέει βουνό :lol: [/οφφτοπικ]
το bno δεν ειναι αποκαλυπτικο site
και την ζωη μου την θελω!!!! :D

Άβαταρ μέλους
pasxal

troktiko telos

Δημοσίευση από pasxal » 24 Ιούλ 2010 14:30

Αν έχεις στοιχείο τότε είναι είδηση.
Αν έχεις είδηση και δεν την δημοσιεύεις για διάφορους λόγους (κέρδος ή φόβος) τότε γιατί να σε εμπιστευτώ για την ενημέρωσή μου;
Εσύ θα εμπιστευόσουν ένα τέτοιο site;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

troktiko telos

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Ιούλ 2010 14:31

pasxal έγραψε:Αν έχεις στοιχείο τότε είναι είδηση.
Αν έχεις είδηση και δεν την δημοσιεύεις για διάφορους λόγους (κέρδος ή φόβος) τότε γιατί να σε εμπιστευτώ για την ενημέρωσή μου;

θυμησου αυτο το ποστ οταν το δεις αυτο δημοσιοποιημενο καπου αλλου!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες