μπλοκάρισμα σελίδας απο google

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
parianos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από parianos » 28 Ιούλ 2010 14:12

καλησπερα σας φίλοι μου,
ζητω συγνώμη αν ποστάρω σε λάθος σημείο, παρακαλώ οι mods να μου υποδείξουν αν κάτι κα΄νω λάθος...
έχ εδώ και καιρό που ταλαιπωρούμαι απο επιθέσεις στο σαιτ μου...του style μπαίνει κάποιο ρομποτάκι ενδεχομενως και πετάει malicious script μέσα στο σαιτ με αποτέλεσμα όταν περνάει h google για έλεγχο να βγάζει το site ώς κα΄κοβουλο και σε συνεργασία με την firefox να πετάει ένα αποτρεπτικο μνμ στον επισκεπτη ότι το σαιτ μου μπορεί να βλάψει τον υπολογιστή του κλπ κλπ...με αποτέλεσμα να χάνω επισκέπτες...και καλά πες ότι έιναι μόνο στον firefox οι περισσότεροι χρησιμοποιούν IE όταν κάνεις κάποιος αναζήτηση στον internet στη γοογκλε κάτω απο την επικεφαλίδα μου τους λεει οτι μπορεί να βλάψει το χώρο σας κλπ κλπ...έχω κάνει πόσα σκαναρίσματα έχω πάει τον κώδικα γραμμή γραμμή δεν βρίσκω τίποτα και πάλι σε επανέλεγχο μου λεει ότι έχει ιό...αλλα που δεν μου λεει...ήδη εχω αγοράσει καινούργιο χωρο και περιμένω να μεταφέρω αλλού το σαιτ μου..και το τελευταίο που μου μένει είναι να αλλάξω και τα φλασάκια που έχω φτιάξει για image show..
πείτε μου τι άλλονα κα΄νω?
διάβασα κάπου για html encryption and locking πως γίνεται υπάρχει λόγος?
πως μπορώ να προστατευτώ...γιατι το κακο ειναι ότι κα΄θε επανέλεγχος παίρνει κανα 3αρι μέρες...σας ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
parianos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από parianos » 28 Ιούλ 2010 15:25

άκυρο φιλαράκια μόλις τα έιδα...είχαν μπει μέσα στο φάκελο με τις εικόνες κάτι άκυρα php..τώα μόλις τα κατέβασα και αναμένω επανέλγχο...
με συγχωρείτε για την αναστάτωση...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες