Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από cdhyper » 28 Ιούλ 2010 21:14

Πρώτο περιστατικό: Ψάχνω λήμματα σε σελίδες εντύπων βιβλίων. Για κάποια δευτερόλεπτα κολλάω και εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να πατήσω ctrl+f.

Δεύτερο περιστατικό: Κοντεύω να σκάσω γιατί ήμουν ώρες στο αυτοκίνητο και θέλω να πάω για κατούρημα. Και μόλις μπαίνω, πρώτα τσεκάρω τα emails μου και μετά πάω στην τουαλέτα.

Τρίτο περιστατικό και αποτελειωτικό: Κλείνω για διακοπές. Και αφού κανονίσω πλοίο και ξενοδοχείο, εκτυπώνω τα στοιχεία και πάω να σημειώσω στο ημερολόγιο του Outlook, μαζί με όλα μου τα ραντεβού, ότι στις τάδε του μήνα έχω να πάω διακοπές.

Μετά από τις ασυναίσθητες παραπάνω πράξεις συλλογίζομαι: Μα τι κάνω ο μαλάκας!
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από hik-hok » 28 Ιούλ 2010 21:27

Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 28 Ιούλ 2010 21:35

:D
Δεν είσαι ο μόνος.
Το δεύτερο το κανω κι εγω πολυ συχνά,
το πρώτο όχι γιατι εχω καιρό να πιάσω χάρτινα βιβλία στα χεριά μου.

Μην ανησυχείς. δεν ειναι κατι σοβαρό.
:)
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Pavel » 28 Ιούλ 2010 21:40

Εγώ το παθαίνω μερικές φορές όταν βλέπω links σε βιβλία και περιμένω να εμφανιστεί το χεράκι για να τα πατήσω.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από DGeorge » 28 Ιούλ 2010 22:08

Φίλε μου cdhyper, ίσως είναι προειδοποίηση από το 'BIOS' σου, ότι χρειάζεσαι επειγόντως διακοπές. :think: Μυρίζει από 'δώ (Καλλιθέα Αττικής) το άγχος σου :o :o
Πάντως το τελευταίο του Pavel
Pavel έγραψε:Εγώ το παθαίνω μερικές φορές όταν βλέπω links σε βιβλία και περιμένω να εμφανιστεί το χεράκι για να τα πατήσω.
μου φαίνεται για περίπτωση που παραπέμπει σε 'ειδικό'.... Κάτι σε 'Service' :lol: :lol:
Παιδιά, κοιτάξτε... Συνειδητοποιήστε, ότι (άσχετα αν μας αρέσει η δουλειά μας, ή όχι) υπάρχει πολλή ένταση. Δεν προέρχεται μόνο από τη δουλειά μας την ίδια! Αναλογιστήτε πόση βία κρύβει η συντριπτική πλειψηφία των καθημερινών 'νέων' που βλέπουμε και ακούμε. Ακόμα κι η απλή είδηση για πυρκαγιά στη χορτολιβαδική έκταση του τρεχαγύρευε, ενέχει βία. Αποτέλεσμα είναι και κάποια τέτοια φαινόμενα σαν αυτά που γράφετε, και πολλά από όσα δεν έχουν γραφτεί αλλά έχουν γίνει.
Γι'αυτό φιλοι μου... Βασικά ψυχραιμία, κι όσο γίνεται περισσότερο χαλάρωμα... Όσο γίνεται λέμε :wink: :wink:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 28 Ιούλ 2010 22:08

Εχουν τα Βιβλια links?

τι να τα κάνουν?
:think:

εκτός αν εννοείς τις επεξηγήσεις

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από DGeorge » 28 Ιούλ 2010 22:12

Connor MacLeod έγραψε:Εχουν τα Βιβλια links?

τι να τα κάνουν?

Ίσως κατά τη νοοτροπία των μεταφραστών/συγγραφέων να τα χρησιμοποιούν ως παραπομπές. Δηλαδή "Πήγαινε στο x-link για να δεις αυτά που σου γράφω!"... Ίσως,

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 28 Ιούλ 2010 22:20

Οκ. τωρα το έπιασα.
Με τον όρο link φαντάστηκα οτι υπάρχουν μπλε λέξεις με underline στα βιβλία όπως στο web και στα pdfs
:)

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Pavel » 29 Ιούλ 2010 02:00

Connor MacLeod έγραψε:Με τον όρο link φαντάστηκα οτι υπάρχουν μπλε λέξεις με underline στα βιβλία όπως στο web και στα pdfs
quote for epic post.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από fiskilis » 29 Ιούλ 2010 08:54

Connor MacLeod έγραψε:Εχουν τα Βιβλια links?

τι να τα κάνουν?

ναι και βεβαια εχουν
παραδειγμα η εντυπη εκδοση των Νεων εχει τα λινκ που θα βρεις στο web

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από mechpanos » 29 Ιούλ 2010 09:43

cdhyper στις διακοπές πιστεύω να μην πάρεις μαζί τίποτα netbook, tablet, pocket pc...
Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα, ο γιατρός συστήνει:
"ΠΑΡΑΛΙΑΜΟΛ" 1 βουτιά πρωί - μεσημέρι - βράδυ
"ΚΛΑΜΠισίντ" βράδυ έως πρωί
και "Καθαροαεράξ" εισπνοές σε όλη την διάρκεια της ημέρας...
Ακολούθα αυτή την θεραπεία για 1 εβδομάδα και θα είσαι κομπλέ! Μόνο που μετά την ολοκλήρωση της θεραπείας, δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο τα συμπτώματα να επανεμφανίζονται...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από DGeorge » 29 Ιούλ 2010 10:42

mechpanos :respect: :respect: :respect:
cdhyper προσοχή! Επειδή τα φάρμακα που σού συστήνει ο φίλτατος mechpanos είναι πολύ ισχυρά, μπορεί να παρουσιάσουν ανεπιθύμητες ενέργειες:
"Μου λείπει η δουλειά :o :o ", "Τι να γίνεται άραγε στο Γραφείο; :o :o ". Τα γράφουν εξ'άλλου στις 'συσκευασίες' τους :lol:
Μη δώσεις σημασία. Είναι προσωρινές μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός σου το νέο 'στάτους'.
Γιατρός, στον οποίο κι εγώ μίλησα χτες για την περίπτωσή σου, μου είπε ότι συστήνει την ίδια φαρμακευτική αγωγή μ'αυτήν που αναφέρει ο mechpanos, με τις εξής διαφοροποιήσεις/προσθήκες:
Χρονική παράταση, όσο γίνεται μεγαλύτερη, από μία εβδομάδα.
"Ξαπλομασσίνη", ένα ισχυρότατο χαλαρωτικό ευρύτατου φάσματος. Δύο τυλάχιστον φορές την ημέρα.
"Καλοπαρεόν", ως συνεπικουρικό της Ξαπλομασσίνης, επί 24ώρου βάσεως. Δρα αποτελεσματικότατα σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη κι αν είσαι. Απορροφάται ταχύτατα από το Κεντρικό Νευρικό Σύστημα.
"Ηλιομαυριζόσκονη" Αυτό πάλι θέλει προσοχή, για τις επικύνδυνες ώρες. Όμως ωφελεί πάρα πολύ τον σίδηρο στο αίμα ισχυροποιώντας τον. Έτσι με 'μισή ανάσα' μπορείς να οξυγονώσεις πολύ περισσότερα κύτταρα του οργανισμού σου, απ'όσο με ολάκληρη ανάσα πριν.
"Αλκοολομίδη". Κυκλοφορεί στις εκδόσεις "Μπυρομίδη", "Κρασομίδη", "Ουζομίδη", "Τσιπουρομίδη", "Ουισκομίδη" κλπ. Συνδυάζεται εξαιρετικά με την "Ξαπλομασσίνη" και φυσικά με το "Καλοπαρεόν". Με κάποιο μέτρο χρήσης, το σκεύασμα αυτό κάνει καταπληκτική δουλειά... (Πλάτωνας->"Συμπόσιο")!
Για την καθυστέρηση επανεμφάνισης των συμπτωμάτων σου, συστήνεται ανεπιφύλακτα "Χαλάρουα". Αυτό μπορείς να το χρησιμοποιείς σε όλη τη ζωή σου, σε υπερβολικές δόσεις, κι επί 24ώρου βάσεως :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από hitca » 29 Ιούλ 2010 13:47

Και για τυχόν κρίσεις πανικού...

Το Νο1 παγκοσμίως ..φάρμακο να τα ξεχάσεις όλα και να χαλααααρώωωωσεις !! :kaloe:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από Figaro » 29 Ιούλ 2010 14:51

cdhyper έγραψε:Πρώτο περιστατικό: Ψάχνω λήμματα σε σελίδες εντύπων βιβλίων. Για κάποια δευτερόλεπτα κολλάω και εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να πατήσω ctrl+f.

Δεύτερο περιστατικό: Κοντεύω να σκάσω γιατί ήμουν ώρες στο αυτοκίνητο και θέλω να πάω για κατούρημα. Και μόλις μπαίνω, πρώτα τσεκάρω τα emails μου και μετά πάω στην τουαλέτα.

Τρίτο περιστατικό και αποτελειωτικό: Κλείνω για διακοπές. Και αφού κανονίσω πλοίο και ξενοδοχείο, εκτυπώνω τα στοιχεία και πάω να σημειώσω στο ημερολόγιο του Outlook, μαζί με όλα μου τα ραντεβού, ότι στις τάδε του μήνα έχω να πάω διακοπές.

Μετά από τις ασυναίσθητες παραπάνω πράξεις συλλογίζομαι: Μα τι κάνω ο μαλάκας!
Τα 2 πρώτα μου συμβαίνουν και εμένα πολύ συχνά.

Το άλλο φλασάκι που τρώω μερικές φορές μετά απο ώρες στο PC είναι όταν διαβάζω κάνα βιβλίο ή περιοδικό πιάνω τον ευτό μου να προσπαθεί να κάνει double click σε κάποια λέξη (του βιβλίου :P ) και μετά "Search Google for..." :lol:

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Μα τι κάνω ο μ@λάκ@ς;

Δημοσίευση από stewas » 29 Ιούλ 2010 17:55

δυστυχως εχεις περασει παρα πολλα updates στην ROM σου και γενικα στο BIOS σου. καταλαθος περασαν και ΒΕΤΑ updates. Λοιπον.... χρειαζεσαι να κανεις flash bios σε κατωτερη εκδοση απο αυτη που εχεις. οτι version και αν διαλεξεις να ξεκιναει απο το 0 η εστω 1 δηλ BRAIN BIOS V0.1 η V1.3 κτλ. ΜΗΝ ΨΑΞΕΙΣ ΣΤΟ GOOGLE για αυτες τις εκδοσεις. ζητα τες απο τον παππου σου που λογικα θα φοραει ιδια version

για να το κανεις αυτο θα χρειαστεις δισκετα (πω πω τι θυμηθηκα παλι ο ατιμος). αν δεις οτι ολα αυτα δεν πιανουν προτεινω να κοψεις την ΔΕΗ χιχιχιχ

αυτη ειναι η συνταγη μου.... προσοχη στο βραδινο :):):)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες