Προστασία απο malware and malicious scripts

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
parianos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από parianos » 30 Ιούλ 2010 14:35

καλησπέρα σας φίλοι μου, εδώ και καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με malicious scriptsπου εισχωρούν στο site μου και με bannarei η γοοκλε...μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με τον τρόπο προστασίας του site mou...
υπάρχουν κάποια προγράμματα για online website scan san to avg που να με βοηθούν έστω ως ενα σημείο?
και εφόσον έχω καθαρίσει εντελώς το site moy που αλλού μπορεί να έχουν κρυφτεί και αν με μπαναρει ακόμα η google?
μόλις εχθές άλλαξα σερβερ και όλα τα αρχεία html kai kana 2 php gia post-mail είναι όλα καθαρά...γραμμή γραμμή..
δώστε μου τα φώτα σας...
σας ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 30 Ιούλ 2010 15:35

katarxin tha prepei na deis to pc sou pou exei prosvasi meso ftp sto site mipos apo kapoio "spasmeno" programa pou kykloforoun polla peiran prosvasi sto site kai sou allaksane ta files.
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
parianos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από parianos » 02 Αύγ 2010 18:23

σευχαριστω φίλε μου για την απάντηση σου πλέον τη πλήρη διαχείρηση την έχω εγώ στην σελίδα μου, και στο πισι που έχει πρόσβαση, δεν εχω ftp προγραμμα μέσω σελίδας τα ανεβοκατεβάζω, μόλις χθές έγινε εκ νέου φορματ με γνήσιο λειτουργικό και γνήσιο αντιβιοτικό NOD32..να ρωτήσω μήπως να πάρω και το ιντερνετ security το αντιστοιχο χρειαζεται?μέχρι στιγμής να χτυπήσω ξύλο δεν έχουμε θέμα αν και στο stopbadware ενημερωθηκα ότι έιχα δεχθεί και άλλες επιθέσεις πέρυσι..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες