εκανε μπανιο το φορητο μου ...help!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
johnfass23
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από johnfass23 » 25 Ιούλ 2003 16:42

Ρε παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με το φορητό μου! εχτές κάναμε ένα παρτάκι και έπεσε απάνω του από ένα μ***** ένα ποτήρι βότκα πορτοκάλι .
Το έσβησα κατευθείαν και του έβγαλα τροφοδοσία και μπαταρία. Έσταζε συνέχεια το πήγα σε ένα φίλο μου που έχει κομπρισερ και το φυσήξομε να φύγει η βότκα και όλα καλά .το άφησα να στεγνώσει τελείως μέχρι σήμερα το μεσημέρι όπου πήγα να το ανάψω , μετά από πολλές απανε κινήσεις κατάφερε να ανάψει , το έσβησα μετά τίποτα πάλι για ώρα ώσπου ξανάναψε και δεν δούλευε το πληκτρολόγιο.
Από τότε δεν έχει ξανανάψει .το μόνο που κάνει όταν το ανάβεις είναι να ανάβει το φωτάκι του power on να ακούγεται το κουλερ και ο σκληρός για λίγο και μετά τίποτα. Ούτε η οθόνη δεν φωτίζεται..
Τι να κάνω ρε παιδια????? οποιος έχει καμία ιδέα ας βοηθήσει!!!!!!!
Μεγάλη ανάγκη! :roll: :-? :( :( :(
:( :(

Άβαταρ μέλους
eforias

Δημοσίευση από eforias » 25 Ιούλ 2003 19:45

Ana eixe paisei Tequila leykh tote tha to agoraza egw etsi opws einai!!!

xexexe plaka kanw...

loipon akou... exei tyxei ayto se ektypwth apo gnwsth etairia sthn athina .... (den mporw na pw onoma etairias den mas endiaferei outos h aliws..)
perneis loipon katsavidaki kai to anoigeis ... vlepeis poia kommatia pernoun plhsimo kai ta pernas katw apo thn brish ... tha se shmvouleva na to kanei ayto kapoio atomo pou na kserei na ton ksanaklisei to laptop..

loipon me ayton ton tropo lytourgise o ektypwths laser se ayth thn etairia pou eixe paisei o kafes ....

ean thes to dokimazeis.... :wink:

prosexe prepei na ksereis poia pernoun plhsimo kai poia oxi eksartimata ...
kai meta thalei poly kalo fisigma kai stegnwma .. alla ean les oti pire kai meta ton esvises kai meta dne ksana pire tote mporei na exei kapsei kamia motherboard kai tote klafta xaralampe!!!!.....
Μην μου Μιλάτε, Δέν είμαι καλά!

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 25 Ιούλ 2003 20:24

άν είναι να "πλυθεί" κάτι καλό είναι να γίνει με κάποιο "Contact Cleaner" spray και όχι με νερό.

Προσοχή στα πλαστικά μέρη γιατί ορισμένα contact cleaner spray τα χαλάνε.

Καλό θα ήταν το spray να είναι "χωρίς λάδι"γιατί υπάρχει και κάποιο άλλο το οποίο έχει και λάδι (Μυτιλήνης η Καλαμάτας :lol: ) και λειτουργεί σάν λιπαντικό.

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 25 Ιούλ 2003 21:28

Ean exeis kapoia kalh egguhsh xrisimopoihse thn amesa! H lysh me to "plisimo" den einai oti kalitero sto laptop giati exei mikro-eksartimata kai mporei na kratisoun ygrasia i na xalasoun stigmiaia me thn epafh tous sto ygro.

Teleytaia lysh: kane mynhsh sthn Smirnoff gia katastrofh prosopikhs periousias apo katanalosh votkas :kaloe: :kaloe:

johnfass23
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από johnfass23 » 31 Ιούλ 2003 02:12

euxaristw poly paidia!!! to esteila sthn hp! kai mou eipan mono epeksergasth na mhn exei parei leei!ola ta alla ftiaxnontai! perimenw th luphterh!!!

euxaristw kai pali!

kalo sas kalokairi!!!!!!

Ray

Δημοσίευση από Ray » 31 Ιούλ 2003 04:15

File johnfass23,

Einai shmantiko prin to ftiaksoun, na se enhmerosoun prota gia to teliko poso ths episkeyhs!

Isos na se symferei na agoraseis kainourio, apo to na sou episkeyasoun to yparxon!!!

Ta antalaktika gia laptop (idika an eisai katoxos omnibook opos ego), einai poly akriba! (mia allagh tou fan tou CPU, kostise 120 euro!)

Gia ayto ROTA tous poso kostizei prota kai meta apofashse...

Thn 'epa8a', gia ayto sou leo... :(

Kai dystoixos den se kalyptei h eggyhsh, efoson egine atyxhma kai oxi la8os tou hardware apo thn 'mama'...

An kai nomizo oti to teliko kostos prepei na to epibarin8ei to atomo pou ekane thn zhmeia!!

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 09 Σεπ 2003 15:22

emeva pavtos pavo sto laptop epese eva potiri vero kai xalasave kapoia key apo to keyboard kai to epeksa palabi stnv acer kai ta allaksave :P
xoris va pliroso mia axxaxa (eimai kafros ? vai eimai !!!)
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης