Ανανεωση περιεχομενων flash

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dmjst

Δημοσίευση από dmjst » 02 Αύγ 2010 15:27

Καλημερα και καλη μου αρχη (νεος στο φορουμ). Εχω αναλαβει την κατασκευη ενος ιστοτοπου και αν και ηδη εχω κανει δουλειες σε php, pure html επειδη η συγκεκριμενη δουλεια αφορα κατα 95% τη διαφημιση του πελατη μου λεω να δημιουργησω εξ' ολοκληρου flash site και θα ειναι η πρωτη μου φορα..... Εστω οτι φτιαχνω τη σελιδα, αλλα το θεμα ειναι οτι σε ενα μικρο ποσοστο ισως χρειαστει να βαλω ενα latest news tab στη σελιδα..... Εγω σα σχεδιαστης μπορω να ανανεωνω το περιεχομενο αλλα με ποιο τροπο θα ηταν ευκολο να ανανεωνει αυτο το σκελος του περιεχομενου ο πελατης μου χωρις να μπαινει στη διαδικασια να παρεμβαινει στον κωδικα??.... Ελπιζω να γινομαι κατανοητος!!... Ευχαριστω για την αποκριση.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 02 Αύγ 2010 18:38

Μπορεις να κανεις ενα υποτυπωδες backadmin σε php με ενα απλο textfield οπου ειτε θα σωνει το κειμενο σε xml ειτε στην βαση.
Αν το σωνεις σε xml μπορεις να το διαβασεις απευθειας απο το flash. Διαφορετικα θα πρεπει να επικοινωνει το flash με ενα αλλο php που θα τραβαει απο την sql το κειμενο και θα το δινει στο flash για display.
Ηobby: Shooting photons

dmjst

Δημοσίευση από dmjst » 10 Αύγ 2010 13:57

σε ευχαριστω πολυ.... η απαντηση σου ηταν κατατοπιστικη κ με βοηθησε πολυ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες