Βοήθεια και ερωτήσεις για την AffiliateMotion

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό AffiliateMotion Affiliate Network. [παύση λειτουργίας]

Συντονιστής: Black_Elk

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 01 Αύγ 2011 04:31

Μόλις έλαβα το ακόλουθο email:
---
Η κατάσταση της πώλησης / lead άλλαξε σε: declined.

Πληροφορίες Συναλλαγής:
Αριθμός παραγγελίας: 2811
ID προϊόντος: Subscription_44
Διεύθυνση IP: 188.4.175.70
URL παραπομπής: http://www.win-sa.com/landingpage/defau ... d=a0ef6ca7
Προμήθεια: € 0,00
---

Η καμπανια της win ήταν όμως per click, και έχουν χαθεί όλα τα χρηματα που ήταν pending στο λογαριασμό μου και αφορούσαν τη συγκεκριμενη καμπάνια. Τι έγινε άλλαξε κάτι; Χάσαμε τα χρήματα και επισήμως;
best seller

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 01 Αύγ 2011 16:02

@adiaforosgr Ο merchant μας έστειλε μεγάλη λίστα ακυρώσεων και η αρχική λίστα ήταν πολύ μεγαλύτερη. Δεν έχω καταφέρει από την πλευρά μου να εντοπίσω κάποιον affiliate που να έκανε κάποια παράβαση στην διαφήμιση. Ο merchant όμως δεν ήθελε να πληρώσει σχεδόν τίποτα αρχικά θεωρώντας ότι τα leads έγιναν με λανθασμένο τρόπο. Μετά από διαπραγματεύσεις και έλεγχο του traffic από τους affiliates, επικύρωσε ένα μέρος των leads.
Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δηλώσω ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα, αλλά δεν είχαμε άλλη επιλογή.

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 01 Αύγ 2011 16:05

@michalis1984 ακυρώθηκαν όλες οι εκκρεμής προμήθειες της WIN-SA καθώς κατέστη αδύνατη η καταβολή της οφειλής από τον διαφημιζόμενο. Ο οποίος απλά έχει εξαφανιστεί.
Έχει σταλεί εξώδικο, που παρελήφθη από τον διαφημιζόμενο αλλά από τότε δεν κατέστη ποτέ δυνατό να γίνει η οποιαδήποτε επικοινωνία μαζί του ή να βρεθεί στην διεύθυνση που είχαμε.

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 01 Αύγ 2011 16:12

To startup promo bonus του Ladopano ποτε θα μπεί στους λογαριασμούς μας;
best seller

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 01 Αύγ 2011 18:06

Σήμερα. Εγώ φταίω για την καθυστέρηση.

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 04 Αύγ 2011 15:10

michalis1984 έγραψε:To startup promo bonus του Ladopano ποτε θα μπεί στους λογαριασμούς μας;
best seller

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 05 Αύγ 2011 02:04

@michalis1984 έχει μπει το start up promo. Δεν εμφανίζεται στον λογαριασμό σου;

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 05 Αύγ 2011 13:26

Όχι..
best seller

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Αύγ 2011 20:30

στο Reports -> Commissions τα βλέπω εγώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 06 Αύγ 2011 11:27

Στείλε μου το affiliateID ή το email σου να το ελέγξω

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Αύγ 2011 03:37

Black_Elk έγραψε:@adiaforosgr Ο merchant μας έστειλε μεγάλη λίστα ακυρώσεων και η αρχική λίστα ήταν πολύ μεγαλύτερη. Δεν έχω καταφέρει από την πλευρά μου να εντοπίσω κάποιον affiliate που να έκανε κάποια παράβαση στην διαφήμιση. Ο merchant όμως δεν ήθελε να πληρώσει σχεδόν τίποτα αρχικά θεωρώντας ότι τα leads έγιναν με λανθασμένο τρόπο. Μετά από διαπραγματεύσεις και έλεγχο του traffic από τους affiliates, επικύρωσε ένα μέρος των leads.
Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δηλώσω ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα, αλλά δεν είχαμε άλλη επιλογή.
εγώ έχω να πω ότι ο merchant είτε είναι η ίδια εταιρία είτε κάποιος άλλος, Σίμο μου, ότι απλώς είναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ και αν θέλει να μου αποδείξει το αντίθετο. Γιατί και ο μεσολαβητής κέρδισε αλλά και η ίδια η εταιρία, αφού πήρε εγγραφές πάρα πολλές και το ξέρουν πολύ καλά. Ωραία τότε αφού δεν δέχεται να πληρώσει, να ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ και τα χρήματα των υπηρεσίων που προσφέρει στους ΠΕΛΑΤΕΣ που απέκτησε εξαιτίας κάποιων ηλίθιων ( όπως θα μας θεωρεί ). Η Win-S.A θα μπει να απαντήσει επίσημα ή θα πρέπει να πάμε στο Μαρούσι να τους τα πούμε από πρώτο χέρι; Θα μας πει μήπως κι αν η Win-S.A με τον τρόπο που αποκτά πελάτες μέσω υπηρεσίων που τις ΔΙΑΦΗΜΙΣΑΜΕ, αν είναι νόμιμες από πλευράς τους; Καθώς οταν κάποιος έβαζε τον αριθμό του και λοιπά, χρεωνόταν κανονικά χωρίς να υπάρχει κάποιο sms επιβεβαίωσης. Με όλη την συμπεριφορά αυτή της εταιρίας δεν δέχομαι να μου χρωστάν ούτε 1 ευρώ, πόσο μάλλον πάνω από 50 ευρώ εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Και αν κάποτε απαντήσουν ( χλωμό ) θα απαντήσουν διπλωματικά για να φανούν εξυπνάκηδες.
Ένας αγανακτισμένος, με τις εταιρίες που εξαπατούν συνεργάτες ( affiliates ) αλλά και πελάτες.
Υ.Γ Και επειδή θέλω να ελπίζω ότι αυτό θα το διαβάσει κάποιος από την εταιρία κι ας πράξει όπως θέλει εγώ δεν φοβάμαι, έγω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Οι επώνυμοι συνεργάτες τους ( Ant1 και πασίγνωστα περιοδικα ) γνωρίζουν την τακτική της συγκεκριμένης εταιρίας ή να τους ενημερώσω εγώ ο ίδιος;;; Γιατί αν δεν έχουν ενημερωθεί οι συνεργάτες σας, μπορώ να τους ενημερώσω εγώ, μην κουράζεστε κι όλας, αφού δεν έχετε αξιωθεί να δώσετε μία επίσημη απάντηση σε κάτι που αφορά ΕΣΑΣ, στην Win-S.A
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 09 Αύγ 2011 14:24

Black_Elk έγραψε:Οι προμήθειες εγκρίθηκαν και η πληρωμή θα γίνει εντός τις εβδομάδας.
Καλησπέρα,

Η πληρωμή δεν έχει αποσταλεί ακόμη, συναίβει κάποιο άλλο θέμα;

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 10 Αύγ 2011 12:45

συγνώμη απλά καθυστέρηση λόγο Αυγούστου. όλοι είναι σε διακοπές και δεν πρόλαβα.

larrys

Δημοσίευση από larrys » 05 Σεπ 2011 20:21

Γεια σας
Προχθες τοποθετησα στο site μου το textlink του pc2shop.gr
Μάλιστα τα χθεσινα μου κλικ υπολογιτηκαν κανονικα στις εγκεκριμένες πωλήσεις.
Ξαφνικά σημερα τα κερδη αφαιρεθηκαν απο τις προμηθειες,ενω δεν βρισκω τα banner τους σαν affiliate partner...

Τι συνέβη;Μηπως διακοπη συνεργασιας και πρεπει να αφαιρεσω τα textlink τα οποια παρεπιτοντως δουλεουν κανονικοτατα;;;

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 05 Σεπ 2011 21:06

Η καμπάνια δεν είναι έτοιμη ακόμα να βγει live. Ήταν λάθος του διαφημιζόμενου. Την έκλεισα μέχρι να ετοιμαστεί.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “AffiliateMotion [παύση λειτουργίας]”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες