Απενεργοποιήθηκε Google AdSense Λογαριασμός

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikmauro

Δημοσίευση από nikmauro » 19 Νοέμ 2010 20:23

??? ???? ?????? ?? ???????? ??? ???? ???? ?????.

?????? ??? ?? site ????? ?? ????????
Sory gia ta latinika alla ap oti vlepw apo BB den dixnei ta ellinika

Olla pigenan kaonika den eida kamia periergi kinisi
Merika apo ta sites einai ta parakato

Prosoxi.com
Wedstar.gr
Homeideas.gr

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 20 Νοέμ 2010 10:27

Ετοιμαζω ενα προγραμματακι που θα καταστρεψει το adsense.. θα το τρεχει ο κοσμος και θα βρισκει sites μεσω του alexa και θα μπαινει και θα κανει κλικ οσες φορες θελετε στις διαφημισεις του google.. θα κανει ρεσταρτ το router και θα καθαριζει cookies, ιστορικο κλπ.. ετσι θα αγανακτησουν οσοι διαφημιζονται στο adwords αλλα και οσοι εχουν adsense και παπαλα.. και οχι μονο αυτο..
Oσοι εχουν αγανακτησει θα το τρεχουν σιγουρα πιστευω.. Ψαχνω να βρω κίνητρο για να το τρέχουν όλοι αυτόματα όταν ανοίγουν το pc..
Θα ζηταω να δωσουν 350.000.000 σε ανθρωπους σε όλων τον κόσμο που τα έχουν πραγματικά αναγκη για να διακόψω την λειτουργεία του προγράμματος.
Τα κέρδη μου θα είναι απο την yahoo οπου το 99% θα δωθει στο ελληνικο κρατος :)

τι έχετε να πειτε επ αυτου?

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 20 Νοέμ 2010 11:19

fAzer έγραψε:Ετοιμαζω ενα προγραμματακι που θα καταστρεψει το adsense.. θα το τρεχει ο κοσμος και θα βρισκει sites μεσω του alexa και θα μπαινει και θα κανει κλικ οσες φορες θελετε στις διαφημισεις του google.. θα κανει ρεσταρτ το router και θα καθαριζει cookies, ιστορικο κλπ.. ετσι θα αγανακτησουν οσοι διαφημιζονται στο adwords αλλα και οσοι εχουν adsense και παπαλα.. και οχι μονο αυτο..
Oσοι εχουν αγανακτησει θα το τρεχουν σιγουρα πιστευω.. Ψαχνω να βρω κίνητρο για να το τρέχουν όλοι αυτόματα όταν ανοίγουν το pc..
Θα ζηταω να δωσουν 350.000.000 σε ανθρωπους σε όλων τον κόσμο που τα έχουν πραγματικά αναγκη για να διακόψω την λειτουργεία του προγράμματος.

Μετα ξυπνας ή έχει κι'αλλο; :lol:
it's all about contribution ...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Νοέμ 2010 12:09

fAzer έγραψε:Ετοιμαζω ενα προγραμματακι που θα καταστρεψει το adsense.. θα το τρεχει ο κοσμος και θα βρισκει sites μεσω του alexa και θα μπαινει και θα κανει κλικ οσες φορες θελετε στις διαφημισεις του google.. θα κανει ρεσταρτ το router και θα καθαριζει cookies, ιστορικο κλπ.. ετσι θα αγανακτησουν οσοι διαφημιζονται στο adwords αλλα και οσοι εχουν adsense και παπαλα.. και οχι μονο αυτο..

Πρόσεχε μην το κάνεις, θα κλαίει η Google! Τι λες άνθρωπε μου; Ένα σου λέω, ότι αυτό είναι παράνομο και επειδή εσύ έκανες κάποιο λάθος και σου σβήσαν τον λογαριασμό, δεν θα πληρώσουν οι υπόλοιποι διαφημιστές ή publishers. Και νομίζεις ότι η Yahoo θα δεχτεί να σε ακούσει και να δεχτεί την συνεργασία σου; Σταμάτα επιτέλους όλο να κατηγορείς την Google, άσε τους άλλους να διαμορφώσουν την αποψή τους. Υπάρχουν άτομα ευχαριστημένα από το πρόγραμμα Adsense όπως και δυσαρεστημένοι. Αυτό συμβαίνει παντού. Και εμένα με είχαν κόψει πριν 2 χρόνια από το πρόγραμμα, αλλά δεν το έκανα θέμα. Σίγουρα θα είχε γίνει κάτι που να είχε παραβιάσει τους όρους τους.

Υ.Γ
Φαντάζομαι ότι κάνεις πλάκα, γιατί αν τα πιστεύεις τότε τι να πω... :P :lol:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 21 Νοέμ 2010 01:55

Ε δεν ξερω απο προγραμματισμο.. πλακα κανω σιγουρα..
αλλα ειναι αδυνατο κατι τετοιο; εσεις αν ξερατε οτι υπαρχουν bot που κανουν ασκοπα κλικ και αλλαζουν ip θα διαφημιζοσασταν;
Ναι εχω προβλημα καναν λαθος και δεν μπορω να επικοινωνισω μαζι τους.. που ειναι τα τηλεφωνα επικοινωνιας; γιατι μου στελνουν συνεχεια αυτοματοποιημενες απαντησεις να διαβασω τους ορους που γραφουν γενικολογιες.. υπαρχουν και αλλα ενδεχομενα που δεν τα αναφερουν.. θελω να επικοινωνισω με τους βλακες πως θα γινει;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Νοέμ 2010 10:53

fAzer έγραψε:Ε δεν ξερω απο προγραμματισμο.. πλακα κανω σιγουρα..
αλλα ειναι αδυνατο κατι τετοιο; εσεις αν ξερατε οτι υπαρχουν bot που κανουν ασκοπα κλικ και αλλαζουν ip θα διαφημιζοσασταν;
Ναι εχω προβλημα καναν λαθος και δεν μπορω να επικοινωνισω μαζι τους.. που ειναι τα τηλεφωνα επικοινωνιας; γιατι μου στελνουν συνεχεια αυτοματοποιημενες απαντησεις να διαβασω τους ορους που γραφουν γενικολογιες.. υπαρχουν και αλλα ενδεχομενα που δεν τα αναφερουν.. θελω να επικοινωνισω με τους βλακες πως θα γινει;
Εσύ που ξέρεις ότι υπάρχουν bot που κάνουν άσκοπα κλικ και αλλάζουν ip στις διαφημίσεις της Google; Η Google δεν χρειάζεται να το κάνει, γιατί διαφημίζεται σε πάρα πάρα πολλά site / blogs / forums και παντού. Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί αυτά τα bots ( αν υπάρχουν ) να προέρχονται από ξένες εταιρίες που θέλουν να ανταγωνιστούν την Google στον τομέα αυτό και να χρησιμοποιούν αθέμιτα μέσα;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 21 Νοέμ 2010 14:40

Σε προηγουμενο post ελεγα οτι θα φτιαξω εγω τετοιο προγραμμα (για πλακα) για να καταστραφει η google.. πολλοι εχουν νευριασει με την αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα της google και πιστευω θα τρεχουν 24 ωρες το 24ωρο ενα τετοιο προγραμμα για να την καταστρεψουν.
Και λεω: εαν το γνωριζαν αυτοι που διαφημιζονται στη google οτι υπαρχουν 100.000 ατομα στον κοσμο που κανουν κλικ ασκοπα στις διαφημισεις τους στη google, θα συνεχιζαν να διαφημιζονται στη google?

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 21 Νοέμ 2010 14:44

Θελω να επικοινωνισω με καποιον αρμοδιο/υπευθυνο/υπάλληλο για το adsense στην Ελλαδα.
Θα μου πει κανεις καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας καθως εγω δυσκολευομαι να βρω;

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 21 Νοέμ 2010 15:09

Μαγαζί είναι η Google. Δεν σε θέλει στο μαγαζί της, έφαγες πόρτα. Τέλος. Πάνε σε άλλο μαγαζί. Δεν χάλασε ο κόσμος ...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Νοέμ 2010 15:57

fAzer έγραψε:Θελω να επικοινωνισω με καποιον αρμοδιο/υπευθυνο/υπάλληλο για το adsense στην Ελλαδα.
Θα μου πει κανεις καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας καθως εγω δυσκολευομαι να βρω;
νομίζω υπάρχει τηλ μόνο για αυτούς που έχουν premium account αλλά δεν ξέρω αν μιλάνε αγγλικά η ελληνικά. Ακόμη υπάρχει email. Στείλε τους email και άμα είναι θα σου απαντήσουν.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 21 Νοέμ 2010 17:56

Thoughtless έγραψε:Μαγαζί είναι η Google. Δεν σε θέλει στο μαγαζί της, έφαγες πόρτα. Τέλος. Πάνε σε άλλο μαγαζί. Δεν χάλασε ο κόσμος ...
Ε να με πει στα ισα δε με γουσταρει, τι φοβαται; στην πραγματικοτητα καναν λαθος.

Παντως δε μπορω να καταλαβω κατι..
-> Λένε οτι έχουν analytics που σου δίνει μέχρι και τον χρόνο παραμονής του επισκέπτη..
-> Όταν γίνεται και καλα άκυρο κλικ σε διαφήμιση δεν το βλέπουν αμέσως; δεν μπορουν να το απορριψουν αυτοματα; η μηπως τους συμφερει να το εχουν ανοιχτο το ενδεχομενο για να σου λενε και καλα στους ορους τους μην κανεις κλικ γιατι θα σε διαγραψουμε. αφου ρε μπαγλαμαδες μπορειτε να τα δειτε ΑΜΕΣΩΣ με την ιδια λογικη του δουλευει και το analytics στον χρονο παραμονης του επισκεπτη. Γιατι να μην ακυρωνει η google τα ακυρά κλικ που κάνουν ασχετοι επιτηδες; αυτη ειναι η απορια μου! και στην τελικη ποιος μου λεει οτι δεν ειναι η ιδια η google αυτη που δημιουργει τα ακυρα κλικ επιτηδες? ετσι για να τσεπωσει το υπολοιπο! γιατι ποιος λεει οτι επιστρεφει στους διαφημιζομενους τα χρηματα απο τα ακυρα κλικ; βλεπει κανεις τον κωδικα και ειστε σιγουροι οτι γινεται αυτοματα ολο αυτο;

Στην τελικη μονο εγω εχω προβλημα με την γαμ.... google;
Η ελλαδα δε μπορει να ξεκινησει μια τετοια πρωτοβουλια; ειμαστε ανικανοι να φτιαξουμε εναν αθλιο κωδικα και να λεμε οτι και καλα εχει 18476940857198749867139486714906713906 μεταβλητες; και καλα το pagerank, τι σκατα ειναι το pagerank; να σας δειξω site που δεν εχουν καμια λογικη με το pagerank! οτι ναναι ειναι... πως σας εκανε τετοια πλυση εγκεφαλου η google και τα πιστευετε ολα;
παρατηρηστε... μπορει να ειναι οντως οπως τα περιγραφει η google, μπορει και οχι..

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 21 Νοέμ 2010 18:22

Μην παραληρείς...
Ακόμα και δίκιο να έχεις, δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Αυτό δεν έχεις καταλάβει μου φαίνεται.
Η Google είναι μία εταιρία, που επιλέγει τους πελάτες της γιατί πολύ απλά ΜΠΟΡΕΙ! Εσένα δεν σε ήθελε. Ξεπέρασέ το.
Μπορείς να μην την λαβαίνεις καθόλου υπ'όψην όταν ασχολήσε με το internet (να κάνεις search από το Yahoo!, να είσαι στο affiliate πρόγραμμα άλλων κλπ)
Δεν σε δεσμεύει κανείς στo Google με τα προγράμματά του.

το edit ήταν επειδή ακόμα κοιμάμαι :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες