Web Sites σε 3 μέρες μόνο με 29€!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 23 Αύγ 2010 09:07

georgegeorge έγραψε: η συγκεκριμενη εταιρεια αναφερει στο ste της οτι ειναι και συμβουλοι επιχειρησεων
Καλά ο άλλος ρωτούσε πως θα κάνει επέκταση αδείας από μπουτίκ να πουλάει και "σελίδες" εσένα αυτό σε πείραξε; τουλάχιστον σύμβουλοι επιχειρήσεων έχουν και μια σχέση με τόσα προγράμματα που τρέχουν για τον χώρο.
korgr έγραψε:Ετσι κι αλλιως, οι πελατες που θα ικανοποιηθουν απο τετοιες καταστασεις δεν προκειται ποτε να γινουν πελατες μας
Αυτοί μπορεί να μη γίνουν ποτέ πελάτες μας, αλλά όλο και περισσότεροι πελάτες μας θα έρχονται και θα μας λένε "καλά ο άλλος μου είπε με 50 ευρώ θα μου το φτιάξει εσύ γιατί ζητάς τόσα πολλά;" και κάτσε εσύ να εξηγείς μετά.
Η θα σου έρχονται και θα σου λένε αυτό που έγραφε πάνω κάτω και ο άλλος τις προάλλες εδώ μέσα σε σχετική συζήτηση "τι ζήτησα; ένα απλό custom site με όλα τα features και plugins του joomla και μου ζήτησε 1000 ευρώ ο απατεώνας" :)

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 23 Αύγ 2010 09:45

Εμεις Δημητρη εδω δεν εχουμε τετοια κρουσματα. Οι περισσοτεροι δουλευουν joomla αλλα το ...κρυβουν και προσπαθουν να τα πουλησουν σε τιμες custom!
Και μερικοι που πουλουν με 100 ευρω, ειναι sites σαν αυτα που ανθιζαν την εποχη του geocities.com :P
Ξερεις, εκεινα τα αθλια custom lol

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 23 Αύγ 2010 11:02

Μέχρι να συνειδητοποιήσει ο μέσος Έλληνας επιχειρηματίας τι είναι idernet και web θα δούμε και άλλα τέτοια.

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stewas » 23 Αύγ 2010 12:22

λοιπόν ΝΕΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ ΠΡΟΣΦΟΡΆ. ΦΤΙΑΧΝΩ SITE ΑΠ ΟΛΑ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ ΚΑΙ ΚΕΤΣΑΠ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ 4500 ΕΥΡΩ. ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΦΥΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ....χαχαχαχαχα

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 23 Αύγ 2010 15:24

alexandr0s έγραψε:Μέχρι να συνειδητοποιήσει ο μέσος Έλληνας επιχειρηματίας τι είναι idernet και web θα δούμε και άλλα τέτοια.

internet
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 23 Αύγ 2010 15:52

Ειρωνικά το είπε.

Όσο για τον άλλο με τις σελίδες των 29€... το έχει πιάσει το νόημα.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 23 Αύγ 2010 16:30

diladi ti exei piasei. gia aneliseto mou ligo se parakalo
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 23 Αύγ 2010 17:25

Η αλήθεια είναι πως ακόμη και ένας καθόλου σχετικός με το ίντερνετ..θα καταλάβει πως δεν μπορεί να στηθεί e-shop με 29 ευρώ. Και τι εννοώ να στηθεί..δεν εννοώ να το σηκώσει απλά, γιατι αυτό στο κάνω και γω τζάμπα, αλλά η προώθηση του σε ένα τέτοιο κλάδο απλώ είναι ανέφικτη με τα 29 ευρώ(που πρέπει να περιλαμβάνουν και SEO απόσο είδα μέσα στι τιμή).

Δεν έχει κάποιο portfolio βέβαια για να δούμε και τι παίζει αλλά εντάξει και να τον εμπιστευτούν και πατάτα να κάνει 30 ευρώ που θα πετάξουν ευτυχώς είναι σχετικά ευτελές ποσό.

Υπο άλλες συνθήκες δεν θα έλεγα κάτι αλλά τάζει παρα πολλά για ελάχιστα χρήματα..

Και η ίδια η σελίδα του δεν είναι οτι πιο...ελκυστικό..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος inBlogger την 23 Αύγ 2010 17:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 23 Αύγ 2010 17:27

inBlogger έγραψε:...δεν εννοώ να το σηκώσει απλά, γιατι αυτό στο κάνω και γω τζάμπα...
Για ανέλυσε το λίγο αυτό

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 23 Αύγ 2010 17:35

panosru έγραψε:
inBlogger έγραψε:...δεν εννοώ να το σηκώσει απλά, γιατι αυτό στο κάνω και γω τζάμπα...
Για ανέλυσε το λίγο αυτό
Απο βλακεία έκοψα το ποστ μου στη μέση και στο συμπλήρωσα.
Μαυτό εκει πέρα ήθελα να αναφερθώ πως δεν τάζει μια απλή εγκατάσταση ενός script, αλλα δεσμέυεται για σχεδίαση,προώθηση κ.α.
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 23 Αύγ 2010 17:37

Ακόμα και απλή εγκατάσταση να είναι δεν πάει να πει πως πρέπει να γίνει τσάμπα. Και γω θέλω να κάνω μια απλή επίσκεψη στον γιατρό αλλά το 50άευρο θα μου το πάρει.

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 23 Αύγ 2010 17:41

panosru έγραψε:Ακόμα και απλή εγκατάσταση να είναι δεν πάει να πει πως πρέπει να γίνει τσάμπα. Και γω θέλω να κάνω μια απλή επίσκεψη στον γιατρό αλλά το 50άευρο θα μου το πάρει.
Δε διαφωνώ!
Απλώς ξέρουμε και οι 2 πως και καλοθελητές ενδέχεται να υπάρξουν και tutorials και ίσως κάποιος στην τελική να ρθεί να τον βοηθήσει "φιλικά και δωρεάν".
Έυστοχο κατα κάποιο τρόπο το παράδειγμα σου με τον γιατρό απλά είναι κάπως διαφορετικά.
Και πάραπάνω αναφέρθηκε οτι είναι ο κλάδος τέτοιος (web designs, web dev etc.) που κακώς ή καλώς έχει γίνει έτσι.
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 23 Αύγ 2010 17:46

MegasmorF έγραψε:diladi ti exei piasei. gia aneliseto mou ligo se parakalo
Ο φιλος νομιζω εννοει οτι εχει καταλαβει οτι ολοι ειναι ανιδεοι και προσπαθει να τους πουλησει αυτο που θελουν στην καταληλη τιμη.Δηλαδη τα θελεις ολα μεγαλε με 30 ευρω?εγω στα δινω...παρε κοσμε...Καλα τους κανει!
Τωρα οποιος σοβαρος εππαγγελματιας νομιζει οτι μπορει να θιγει ο κλαδος του η η δουλεια του απο τετοιους τσαρλατανους κανει λαθος.Απο αυτους που μπορει να θιγει ειναι απο κατι εξυπνακηδες που πουλανε σαιτ με οποιοδηποτε cms, με το ιδιο template σε ολα αλαζωντα χρωματτα φωτο και περιεχομενο,που παρεχοντε απο τους πελατες και περνει την 300αρα
και ο κοινος μεσος ελληνας λεει καλα που δεν εκανα την μαλακ.. να παω στον διπλα που μου ζητουσε 600 η 1600 για ΣΧΕΔΟΝ το ιδιο πραγμα...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 24 Αύγ 2010 01:03

scoobby έγραψε:
MegasmorF έγραψε:diladi ti exei piasei. gia aneliseto mou ligo se parakalo
Ο φιλος νομιζω εννοει οτι εχει καταλαβει οτι ολοι ειναι ανιδεοι και προσπαθει να τους πουλησει αυτο που θελουν στην καταληλη τιμη.Δηλαδη τα θελεις ολα μεγαλε με 30 ευρω?εγω στα δινω...παρε κοσμε...Καλα τους κανει!
...
Ακριβώς αυτό.

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 24 Αύγ 2010 16:19

Παίζει να είναι και ειρωνικό το site. Παίζει να το έκανε κάποιος για όλα τα παραπάνω που λέτε. Δηλαδή κοροϊδεύει αυτούς που και καλά κάνουν τα πάντα και τζάμπα. Του στυλ δυναμικό σάιτ 300€ και άλλα τέτοια που βλέπουμε κάθε μέρα.

Μάλλον η interact.gr κοροϊδεύει τους δήθεν ανταγωνιστές τους και τους αδαείς πελάτες της.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης