Πρόγραμμα openvpn

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από Nik0s21 » 23 Αύγ 2010 03:46

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το προγραμμα openvpn για να κλικαρει adsense?

Και αν ναι, υπάρχει πρόβλημα ??

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από SotK » 23 Αύγ 2010 11:27

Τι πρόγραμμα είναι αυτό και γιατί να το κάνεις;

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από Black_Elk » 23 Αύγ 2010 11:47

Το openvpn είναι πρόγραμμα που επιτρέπει να δρομολογείς traffic από διαφορετικές IP. Καθώς είσε μέλλος στην AffiliateMotion θα ήθελα να σε ενημερώσω - αν και πρέπει να το γνωρίζεις - ότι τέτοιες πρακτικές δεν είναι αποδεκτές και το μόνο που μπορείς να πετύχεις είναι την διαγραφή του λογαριασμού σου. Το ίδιο ισχύει και στο adsense

papp0us

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από papp0us » 23 Αύγ 2010 12:03

aerostato έγραψε:Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το προγραμμα openvpn για να κλικαρει adsense?

Και αν ναι, υπάρχει πρόβλημα ??
Ρε παιδιά μην το παλεύετε.. ΚΑΝΕΙΣ δεν κοροίδεψε τη Google.. Έχω φάει ban και ακόμα ψάχνω το γιατί(προφανώς κάτι θα έκανα, αλλα το θέμα είναι οτι δεν εξηγούν κιολας το λόγο!) Πριν σε πληρώσει η google θα ψάξει ΚΑΘΕ click σου, και να είσαι σίγουρος οτι θα σε βρεί. Τo Adsense και κάθε διαφημιστικό πρόγραμμα βγάζει τα λεφτά του απο μόνο του, αν το site σου μπορεί να το προωθήσει. Αν δε μπορεί πολύ απλά ξέχνα τις διαφημίσεις, δε γίνεται να βγάζουν και όλοι λεφτά απο το adsense:P
http://www.angroid.gr | To android στα Ελληνικά

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από SotK » 23 Αύγ 2010 12:11

Αν είναι τέτοιο πρόγραμμα τότε σίγουρα θα φας ban. Αν θες να βγάλεις λεφτά με το adsense τότε θα πρέπει να ξεχάσεις τα κόλπα. Θέλει απλώς πολλή δουλειά.

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από stewas » 23 Αύγ 2010 13:44

έτσι. 'ασε τους άλλους να κάνουν κλικ για σένα...τουλάχιστον έτσι θα πληρωθείς. Δεν είναι χαζή η google

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από Nik0s21 » 23 Αύγ 2010 14:47

papp0us έγραψε: Ρε παιδιά μην το παλεύετε.. ΚΑΝΕΙΣ δεν κοροίδεψε τη Google.. Έχω φάει ban και ακόμα ψάχνω το γιατί(προφανώς κάτι θα έκανα, αλλα το θέμα είναι οτι δεν εξηγούν κιολας το λόγο!) Πριν σε πληρώσει η google θα ψάξει ΚΑΘΕ click σου, και να είσαι σίγουρος οτι θα σε βρεί. Τo Adsense και κάθε διαφημιστικό πρόγραμμα βγάζει τα λεφτά του απο μόνο του, αν το site σου μπορεί να το προωθήσει. Αν δε μπορεί πολύ απλά ξέχνα τις διαφημίσεις, δε γίνεται να βγάζουν και όλοι λεφτά απο το adsense:P
Δεν θελω να κλέψω το affiliatemotion. Γνωριζω τους κανονες

Για αλλο λογο το εθεσα ως θεμα. Επειδή γενικά εγώ χρησιμοποιώ το openvpn λόγω Πανεπιστημίου θέλω να δω τι γινεται έτσι κ καταλάθος ή κάποιος άλλος που ειναι συνδεδεμος στο ιδιο δικτυο πατησει τις διαφημισεις.

Και βασικά επειδή η google τα ψάχνει, εγώ δλδ τι φταίω που απευθυνομαι σε παιδια γυμνασιου και λυκειου και αυτά οταν μπαινουν κικλαρουν συνεχως. Δλδ αμα στο τελος εχω 20 διαφορετικες Ip στα κλικαρισματα, εγω φταιω ? Θα φαω ban επειδη κλικαρουν οι ιδιοι ? :S

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από stewas » 23 Αύγ 2010 14:52

νομίζω ότι δεν κοιτάνε απλά την ip. ίσως κοιτάνε και καμιά MAC ADDRESS. Γιατί από μία ip μπορεί να μπαίνουν πολλοί. πχ όπως σε ένα net caffee

papp0us

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από papp0us » 23 Αύγ 2010 14:54

aerostato έγραψε:
papp0us έγραψε: Ρε παιδιά μην το παλεύετε.. ΚΑΝΕΙΣ δεν κοροίδεψε τη Google.. Έχω φάει ban και ακόμα ψάχνω το γιατί(προφανώς κάτι θα έκανα, αλλα το θέμα είναι οτι δεν εξηγούν κιολας το λόγο!) Πριν σε πληρώσει η google θα ψάξει ΚΑΘΕ click σου, και να είσαι σίγουρος οτι θα σε βρεί. Τo Adsense και κάθε διαφημιστικό πρόγραμμα βγάζει τα λεφτά του απο μόνο του, αν το site σου μπορεί να το προωθήσει. Αν δε μπορεί πολύ απλά ξέχνα τις διαφημίσεις, δε γίνεται να βγάζουν και όλοι λεφτά απο το adsense:P
Δεν θελω να κλέψω το affiliatemotion. Γνωριζω τους κανονες

Για αλλο λογο το εθεσα ως θεμα. Επειδή γενικά εγώ χρησιμοποιώ το openvpn λόγω Πανεπιστημίου θέλω να δω τι γινεται έτσι κ καταλάθος ή κάποιος άλλος που ειναι συνδεδεμος στο ιδιο δικτυο πατησει τις διαφημισεις.

Και βασικά επειδή η google τα ψάχνει, εγώ δλδ τι φταίω που απευθυνομαι σε παιδια γυμνασιου και λυκειου και αυτά οταν μπαινουν κικλαρουν συνεχως. Δλδ αμα στο τελος εχω 20 διαφορετικες Ip στα κλικαρισματα, εγω φταιω ? Θα φαω ban επειδη κλικαρουν οι ιδιοι ? :S
Δυστυχώς ναι. Η Google δεν πολυενδιαφέρεται για τις επισκέψεις μας, απλά απαγορευει κάποια πράγματα.. 99% θα σου διαγράψουν το λογαριασμό, χωρίς να έχεις το περιθώριο να κάνεις οτιδήποτε..
http://www.angroid.gr | To android στα Ελληνικά

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από stewas » 23 Αύγ 2010 14:58

άμα τους ενημερώσει από τώρα για την δραστηριότητα του λογαριασμού? δεν γίνεται?

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από Black_Elk » 25 Αύγ 2010 00:06

Κανένα διαφημιστικό network δεν έχει πρόβλημα με traffic από VPN. Χρησιμοποιούνται και άλλα μέσα εκτός από την IP για να εξακριβωθεί η ποιότητα του traffic.

aerostato, συγνώμη αν ακούστηκα κακός, αλλά ο τρόπος που έθεσες το έθεσες το ερώτημα σου δεν ήταν καθαρό τι εννοούσες και άφηνε περιθώρια παρεξήγησης.

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από Nik0s21 » 25 Αύγ 2010 02:09

κανενα προβλημα,κουβεντα κανουμε :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από cordis » 27 Αύγ 2010 02:20

μπορώ να βγάλω λεφτά από το adsense χωρίς να έχω σελίδα στο ιδερνετ;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από sibas » 27 Αύγ 2010 06:20

Μη μου βάζεις ιδέες :P

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Πρόγραμμα openvpn

Δημοσίευση από soteres2002 » 27 Αύγ 2010 14:19

cordis έγραψε:μπορώ να βγάλω λεφτά από το adsense χωρίς να έχω σελίδα στο ιδερνετ;
Μπορείς και χωρίς adsense... :wink: Περοὺκα και στη συγκρουσιακή συγκρού που έλεγε και ο Χατζηστεφάνου στο ΌΛΑ-Χ... :lol: :lol: :lol:
Ὴ κάνεις ντου σε μία τράπεζα και τα σηκώνεις όλα. 8)
Τελικά, για όλα υπάρχουν λύσεις σε αυτό τον κόσμο! :kaloe:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες