Απίστευτο! winodws live!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 11:21

Kαλησπέρα σε όλους σας,λοιπών θα μπω κατευθείαν στο θέμα λοιπόν έχω ένα email όπου του έχω κάνει απομνημονεύσει κωδικού πρόσβασης στο Exlorer και μπαίνω αυτόματα με το που πατάω είσοδος,μετά όμως δοκίμασα να μπω και από το chrome και δεν μπορούσα να μπω γιατί έχει αποθηκευτεί ο κωδικός στο explorer και το chrome δεν μπορεί να κάνει σύνδεση ούτε το firefox ούτε κανένας άλλος browser.όταν βγάλω την απομνημονεύσει θα μπορέσω να μπω....και πάω στον exlorer και την βγάζω την απομνημονεύσει και πάω ξανά στο chrome και δεν μπορούσα να μπώ και λέω τώρα την έβαψα και είχα βγάλει την απομνημονεύσει του κωδικού δεν μπορούσα να μπω πλέον από κανένα browser ούτε από άλλο pc! είναι σαν να άλλαξε κάποιος τον κωδικό.στέλνω μήνυμα στην windows live τίποτα help!

***********************Σας παρακαλώ βοηθήστε με και θα σας είμαι υπόχρεος για πάντα,καθώς το email μου έχει 4.000 emails και απόδειξης αγορών και αλλα σημαντικά πράγματα! σας παρακαλώ διαβάστε το καλά αυτό που έγραψα!

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από MegasmorF » 25 Αύγ 2010 11:51

Katarxas den paizei me tin kamia ayto pou les!!!! poli apla XEXASES TON KODIKO :)

filika
MegasmorF
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 11:59

MegasmorF έγραψε:Katarxas den paizei me tin kamia ayto pou les!!!! poli apla XEXASES TON KODIKO :)

filika
MegasmorF

XAXAXA ton kodiko ton exw 4 xronia les na min to kserw ksafnka egine kai den mporousa na mpw! pes oti ton ksexasa pws ton epanafero pou den 8imame tipota???? kai i winodows live me grafi kanonika

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από MegasmorF » 25 Αύγ 2010 12:23

Αχούυυυυυυυυυυυυ δεν μπορω να ανοίξω πάλι κουβέντα σαν αυτή http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=51109

Αντε καλη συνέχεια και καλημέρα
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 12:31

MegasmorF έγραψε:Αχούυυυυυυυυυυυυ δεν μπορω να ανοίξω πάλι κουβέντα σαν αυτή http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=51109

Αντε καλη συνέχεια και καλημέρα
Ela perasmena ksexasmena! 8a sou dwso 200 xronia diafimisi stin selida mou!

8elw mia boi8ia den einai astio! exw apodiksis kai logariazmous pou prepei na pliro8oune kai to email mou einai klistw se parakalw file mou an gnorizis kati pou mpori na egine kai na xa8ike o kodikos pes to mou. :cry: :cry: :cry:

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από hitca » 25 Αύγ 2010 14:54

Υπάρχει διαδικασία για να κάνεις επαναφορά ή και να ζητήσεις νέο κωδικό ....
Πατάς το σχετικό κουμπάκι στο μενού που κάνεις login και θα σου ζητήσει για λόγους ασφαλείας την απάντηση στη μυστική ερώτηση.

Εικόνα

Θα δηλώσεις τον καινούργιο κωδικό και είσαι έτοιμος -- σε 1 λεπτό -- (υποθέτω θυμάσαι την απάντηση..)

-- συμβαίνει συχνά αυτό που αναφέρεις τον τελευταίο καιρό, κάτι γίνεται γιατί μου έχουν τύχει 3 απανωτές περιπτώσεις γνωστών μου με αυτό ακριβώς το πρόβλημα... --

Καλύτερα κάθε 3-4 μήνες να τον αλλάζεις...

deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 16:08

hitca έγραψε:Υπάρχει διαδικασία για να κάνεις επαναφορά ή και να ζητήσεις νέο κωδικό ....
Πατάς το σχετικό κουμπάκι στο μενού που κάνεις login και θα σου ζητήσει για λόγους ασφαλείας την απάντηση στη μυστική ερώτηση.

Εικόνα

Θα δηλώσεις τον καινούργιο κωδικό και είσαι έτοιμος -- σε 1 λεπτό -- (υποθέτω θυμάσαι την απάντηση..)

-- συμβαίνει συχνά αυτό που αναφέρεις τον τελευταίο καιρό, κάτι γίνεται γιατί μου έχουν τύχει 3 απανωτές περιπτώσεις γνωστών μου με αυτό ακριβώς το πρόβλημα... --

Καλύτερα κάθε 3-4 μήνες να τον αλλάζεις...
Se euxaristw! ala pia apantisi anaferis? file mou den kserw tipota! apo mistiki apantisi, ti 8a kanw les na xasw gia panta to email mou!????

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από Figaro » 25 Αύγ 2010 16:40

NikonaazzPhoto έγραψε:
Se euxaristw! ala pia apantisi anaferis? file mou den kserw tipota! apo mistiki apantisi, ti 8a kanw les na xasw gia panta to email mou!????
hitca.. έμπλεξες :P

Άβαταρ μέλους
Khronos

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από Khronos » 25 Αύγ 2010 16:44

Εγώ νομίζω οτι απλά μας δουλεύει...:P

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από hitca » 25 Αύγ 2010 16:51

@NikonaazzPhoto : Απλά, .... κάνε το, έχει λεπτομερείς οδηγίες και είναι εύκολο.

Να χάσεις το email αποκλείεται, ίσως να μήν μπορείς να κάνεις login (.. για λίγο καιρό)

@Figaro: για να βοηθήσω λιγάκι, όχι για να μπλέξω, αυτό δεν γίνεται... :D

deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 16:59

hitca έγραψε:@NikonaazzPhoto : Απλά, .... κάνε το, έχει λεπτομερείς οδηγίες και είναι εύκολο.

Να χάσεις το email αποκλείεται, ίσως να μήν μπορείς να κάνεις login (.. για λίγο καιρό)

@Figaro: για να βοηθήσω λιγάκι, όχι για να μπλέξω, αυτό δεν γίνεται... :D
apoti katalaba se ligo 8a mporw na ksanabw? sto email mou me to idio password? giati auto pou sou lew hitca egine edw kai 1 mina

deletakis48

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από deletakis48 » 25 Αύγ 2010 17:00

Khronos έγραψε:Εγώ νομίζω οτι απλά μας δουλεύει...:P
Giati na sas douleuw? eisai kai patriotis apo KRHTH.....?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από hitca » 25 Αύγ 2010 17:24

Λοιπόν Mr. Nikon - aazz spam(a-z) LOL

Όταν ανακατεύεσαι με υπολογιστές, sites, email και κάθε τι που απαιτεί login, απαιτείται και μεγάλη προσοχή (και γνώση) με τα passwords.

-- Είναι παλαιό πρόβλημα στους κατόχους υ/η η διαχείριση των κωδικών, εγώ έχω άς πούμε 124.... και έχω διαγράψει περίπου 100. Επειδή είναι αδύνατον να τα θυμάμαι χρησιμοποιώ ξεχωριστό ειδικό πρόγραμμα και το φυλάω σαν τα μάτια μου σε 3-4 διαφορετικά σημεία κρυπτογραφημένο --

Όλα αυτά τα μεγάλα και πολυπληθή sites, έχουν αυτοματοποιημένες διαδικασίες για τέτοια θέματα.
Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Γι' αυτό σου αναφέρω απλά κάνε τη διαδικασία...

-- και να γράφεις Ελληνικά....αμάν --

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από stewas » 26 Αύγ 2010 15:55

για τα ελληνικά συμφωνώ και εγώ. υπάρχουν 2 τρόποι επαναφοράς κωδικού. ο ένας είναι αυτός που αναφέρεται πιο πάνω. ο άλλος είναι άμα έχεις δηλώσει εναλλακτική διεύθυνση εμαιλ και στο στέλνουν εκεί. Αλλιώς δεν επαναφέρεται... και πρόσεχε σε τι sites μπαίνεις. Τα sites με warez, hacking forums etc σου τραβάνε πάντα τους κωδικούς. Οπότε ......

Άβαταρ μέλους
mpampis81

Απίστευτο! winodws live!

Δημοσίευση από mpampis81 » 25 Οκτ 2010 22:53

Τελικά τι έκανες έβγαλες άκρη ? :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης