Επαναφορά στην εργοστασιακή του μορφή του PC μου

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 29 Αύγ 2010 11:34

Θέλω να με βοηθήσετε και να μου πείτε πως επαναφέρω τον υπολογιστή μου τον σταθερό στην αρχική του μορφή δηλαδή όπως τον αγόρασα,έχω ένα CD επανάκτησης τον windows vista home premium.Έχω δοκιμαστεί όλα τα κουμπιά F και δεν μου βγάζει τίποτα Ctrl πατάω μαζί με F και ότι μπορείτε να φανταστείτε,και η πλακα είναι ότι δεν είναι η πρώτη φορα που στον συγκεκριμένο PC κάνω αυτό το πράγμα απλά δεν θυμάμαι τον τρόπο.

Φώτα παρακαλώ,και προβολής! (να είναι LED) :lol: 8)

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 29 Αύγ 2010 12:46

λογικα αυτο το dvd εχει το λειτουργικο για να κανεις φορματ βαλτω μεσα μπουταρε απο το dvd νομιζω f8 η f11 για να διαλέξεις απο που να μπουταρι και μετα τα βηματα ειναι ευκολα
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 29 Αύγ 2010 12:47

Πάτα την # για 10 δεύτερα.
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 29 Αύγ 2010 14:29

Για να επανέλθει το PC σου στην εργοστασιακή μορφή του θα χρειαστείς 1 κούτα , 2 φελιζόλ, μία μεγάλη σακούλα και ταινία συσκευασίας.

Μετά το αφήνεις έξω απο το κατάστημα που το αγόρασες και ελπίζεις την επόμενη μέρα να ξυπνήσεις και να βρείς μέσα στην τσέπη σου τα € που έδωσες για να το αγοράσεις.

Προσοχή άν το αγόρασες με χρήματα του μπαμπά τα χρήματα θα βρεθούν στην δικιά του τσέπη

Υπάρχει περίπτωση να θέλεις να κάνεις recover τα windows ? αλλά τότε θα μας έλεγες την μάρκα και τον τύπο του υπολογιστή και δεν θα μας είχες να ψάχνουμε όλους τους συνδυασμούς πλήκτρων που κατά καιρούς έχουν εφαρμοστεί.
Εικόνα

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 29 Αύγ 2010 15:35

Sas euxaristw gia tis apantisisas! lipwn to agwrasa apo ta multirama kai apla 8elw na diagrapsw oti exei o sklirw kai epita na balw to CD *(epanaktisis to windows) :P

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 29 Αύγ 2010 15:48

Twra belpw oti mou leei windows loading files................ kai mou ksana kanei egatastasi ta windows apo tin arxi kai mou leei oti 8a antigrapsi ta arxika windows se windows.old kai an den mou ta bgali auta pou sas lew parapano mou bgazei auto stin image, kai pite mou kai pio na patisw.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 29 Αύγ 2010 17:20

Αυτό που βλέπεις ΔΕΝ είναι αρχεία από το cd

Πρέπει να γίνει εκκίνηση με το cd και από τις οθόνες θα σε καθοδηγήσουν να κάνεις εγκατάσταση windows

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 29 Αύγ 2010 18:45

hitca έγραψε:Αυτό που βλέπεις ΔΕΝ είναι αρχεία από το cd

Πρέπει να γίνει εκκίνηση με το cd και από τις οθόνες θα σε καθοδηγήσουν να κάνεις εγκατάσταση windows

Afou eixa mesa to CD kai patisa F11,otan exw to CD mesa kai den pata tipota mou leei windows loading files........... kai meta mou egatasti ta windows apo tin arxi legontas oti ta windows pou exw 8a metafr8oune sta windows.old kai to exw kanei auto kai o skliros einai to idio gematos.........

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 29 Αύγ 2010 19:19

NikonaazzPhoto έγραψε:
hitca έγραψε:Αυτό που βλέπεις ΔΕΝ είναι αρχεία από το cd

Έχουνε δίκιο αυτή που λένε τα vista σβηστά,με το που πατάς διαμόρφωση σου τα διαγραφή όλα,και εγώ φοβόμουνα να το πατήσω,τέλος καλά όλα μια χαρά. :wink: euxaristw kai pali

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 29 Αύγ 2010 19:20

Έχει επαναληφθεί το πως .>>> http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... highlight=

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες