Συμβατοτητα

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Συμβατοτητα

Δημοσίευση από cyberfreak » 31 Αύγ 2010 17:15

ενας φιλος αγορασε αυτη τη καρτα γραφιλων http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do? ... E35E71C5CE και απο εκει που την πηρε του ειπαν πως ειναι συμβατη ε αυτη τ μητρικη http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M ... OE945G-DVI αλλα δεν παιζει...ειναι οντως συμβατη η οχι?

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Συμβατοτητα

Δημοσίευση από deninho » 31 Αύγ 2010 17:17

μια χαρά συμβατά είναι.

μήπως, όμως, πρέπει να απενεργοποιήσει την κάρτα γραφικών του motherboard? :wink:

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Συμβατοτητα

Δημοσίευση από cyberfreak » 31 Αύγ 2010 17:21

αυτο σκεφτηκα και εγω αλλα δεν εχει ιδεα και πρεπει να παω σπιτι του να το κανω εγω και εχει μια ζεστη εξω αστα να πανε :D

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Συμβατοτητα

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Σεπ 2010 15:13

deninho έγραψε:.....μήπως, όμως, πρέπει να απενεργοποιήσει την κάρτα γραφικών του motherboard? :wink:
Ακριβώς όπως τα λέει ο deninho. Εμένα, συνύπαρξη δύο (συμβατότατων) καρτών γραφικών (on-board και add-on) μου 'πάγωνε' τα Windows XP Pro στην έναρξή τους... Μερικά δευτερόλεπτα αφ'ότου παρέδιδαν τον χειρισμό στο χρήστη. Φυσικά ήταν και οι δύο ενεργοποιημένες (*ΠΛΑΙΣΙΟ Service"). Και φυσικά το πρόβλημα επιλύθηκε απλά με απενεργοποίηση της on-board.
cyberfreak έγραψε:αυτο σκεφτηκα και εγω αλλα δεν εχει ιδεα και πρεπει να παω σπιτι του να το κανω εγω και εχει μια ζεστη εξω αστα να πανε :D
Έλα! Μην γκρινιάζεις... Δρόσισε αρκετά :D :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες