Πλασιοαίσχη

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Σεπ 2010 23:15

Και για τον Courier παίζεται αν όντως τα στέλνουν έτσι.

Αν κάποιος δεν ασχοληθεί και απλά δώσει τα 20ευρώ, αμφιβάλλω αν θα του δώσουν αριθμό φορτωτικής του Courier. Εμένα αφού μιλάγαμε κάνα 10λεπτο μου λέει θα σου δώσω το voucher number της γενικής ταχυδρομικής και κάτι τέτοια (λες και με ένοιαζε εμένα αυτό :P).

Που σημαίνει ότι όποιος δεν το ψάξει να ζητήσει voucher number, τότε κάλιστα τα στέλνουν με το φορτηγό του Πλαίσιο (που επαναλαμβάνω κάθε μέρα πηγαίνει στην κάθε Octabit για παραλαβές) και τσεπώνουν το 20άρικο που θα έδιναν στην δήθεν μεταφορική.

Και αν εγώ έμενα στο καστελόριζο; Θα πλήρωνα τα μισά απόσο μου κόστισε μόνο για την μεταφορική; Ξεφτίλες :x

Αλήθεια από πότε το Πλαίσιο παρέχει υπηρεσίες μεταφορικής εταιρίας;

Δηλαδή εμένα τα 20ευρώ ως τi θα μου τα χρέωνε; :hammer:

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από paink1ller » 21 Σεπ 2010 23:49

Ωραιος ο Cha0s !

Κανε κανενα tutorial πελατοτσαμπουκα να μαθουμε και εμεις πως γινεται και να βοηθησεις και τους πελατες του hik hok :)
Ηobby: Shooting photons

FreeZ

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από FreeZ » 22 Σεπ 2010 09:40

cordis έγραψε:ρε Amazon, και φτηνά και εξυπηρέτηση super.
ερωτηση: οταν κανεις παραγγελια απο το Amazon, συνοδευεται μαζι με τα προιοντα και το αντιστοιχο τιμολογιο?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από cordis » 22 Σεπ 2010 13:08

φυσικά, τι νόμιζες ότι τα παίρνει "μαύρα" το amazon; :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

FreeZ

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από FreeZ » 22 Σεπ 2010 13:28

μαυρα οχι. νομιζα πως μπορεις μονο να εκτυπωσεις το τιμολογιο ετοιμο απο τον λογαριασμο στο Amazon
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από deninho » 22 Σεπ 2010 14:19

Βαγγέλη, Αρθ.540/Ν.3043 αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει στη βιβλιοθήκη του efpolis.gr Επίσης εκεί υπάρχει ένα .doc που λέει ότι θεωρείται καταχρηστική η μετακύλληση υποχρεώσεων από τον πωλητή σε τρίτους [στην περίπτωσή σου ότι θα έπρεπε να το πας στην αντιπροσωπεία]

Και κάτι άλλο: Ένα παλικάρι σε άλλο φόρουμ, μου είχε δώσει λινκ από μια κοινοτική οδηγία, σύμφωνα με την οποία εφόσον έχεις κάνει αγορά εξ αποστάσεως, το κατάστημα είναι υποχρεωμένο να καλύψει τα έξοδα μεταφοράς του ελαττωματικού προϊόντος [το στέλνεις σε αυτούς με δικά τους έξοδα, ή, αν προηγηθεί συνεννόηση με το κατάστημα, το στέλνεις στην αντιπροσωπεία/κατασκευαστή, και τους δίνεις την απόδειξη από τα μεταφορικά]. Κάποια στιγμή θα τη βρω την οδηγία

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από paink1ller » 22 Σεπ 2010 17:13

Σημερα παλι απο πλαισιο 1gb ddr-2 για λαπτοπ DEAD και 1.5TB δισκος S.M.A.R.T failure sto post screen !

Τραγικη κατασταση.. :evil:
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από cordis » 22 Σεπ 2010 17:16

FreeZ έγραψε:μαυρα οχι. νομιζα πως μπορεις μονο να εκτυπωσεις το τιμολογιο ετοιμο απο τον λογαριασμο στο Amazon
όχι, σου το στέλνει τυπωμένο ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Σεπ 2010 17:26

deninho έγραψε:Βαγγέλη, Αρθ.540/Ν.3043 αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει στη βιβλιοθήκη του efpolis.gr Επίσης εκεί υπάρχει ένα .doc που λέει ότι θεωρείται καταχρηστική η μετακύλληση υποχρεώσεων από τον πωλητή σε τρίτους [στην περίπτωσή σου ότι θα έπρεπε να το πας στην αντιπροσωπεία]
Μου είπε ή πληρώνεις μεταφορικά (λες και το Πλαίσιο είναι Courier) ή το πας μόνος σου στην Αγ. Παρασκευή στην Octabit.

Δεν δέχτηκα ούτε το ένα ούτε το άλλο :P
deninho έγραψε:Και κάτι άλλο: Ένα παλικάρι σε άλλο φόρουμ, μου είχε δώσει λινκ από μια κοινοτική οδηγία, σύμφωνα με την οποία εφόσον έχεις κάνει αγορά εξ αποστάσεως, το κατάστημα είναι υποχρεωμένο να καλύψει τα έξοδα μεταφοράς του ελαττωματικού προϊόντος [το στέλνεις σε αυτούς με δικά τους έξοδα, ή, αν προηγηθεί συνεννόηση με το κατάστημα, το στέλνεις στην αντιπροσωπεία/κατασκευαστή, και τους δίνεις την απόδειξη από τα μεταφορικά]. Κάποια στιγμή θα τη βρω την οδηγία
Του πέταξα σε μία φάση ότι αν εγώ έμενα στο Αγρίνιο (δεδομένου ότι το ίδιο το Πλαίσιο μου είπε το πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα Πλαίσιο και αναλαμβάνουν αυτοί ότι χρειαστεί) θα με υποχρέωνες να πληρώσω μεταφορικά από το Αγρίνιο στην Octabit;
Τι σόι εγγύηση είναι αυτή;
Η αντίδραση του ήταν ' :roll: ' Δεν απάντησε, όπως και σε κάθε 'δύσκολη' ερώτηση δεν απάνταγε και προσπαθούσε να με τραμπουκίσει αλλάζοντας την κουβέντα λέγοντας μου ότι το Πλαίσιο είναι μεγάλο και τρανό και ότι έτσι είναι ο νόμος (να μου πουλάει κάτι με εγγύηση και να μου ζητάει λεφτά μετά για να μου παρέχει την εγγύηση)

Η πλάκα ήταν μόλις μου είπαν ότι μου κάνουν και χάρη, ένα φιλαράκι που είχε έρθει παρέα τσαντισμένος από το σκηνικό μου λέει 'Ρε μλκ τα γαμάς τώρα εδώ μέσα ή όχι; Αντί να μας εξυπηρετήσουν μας κάνουν ολόκληρο σκηνικό για να μας πουν οκ στο τέλος'

Και ο αξύριστος (σε βαθμό βρωμιάς ειλικρινά) άξεστος πωλητής/ταμείας θίχτικε και άρχισε τις παρατηρήσεις ότι αν θέλουμε να μιλάμε έτσι να βγούμε έξω και στα καπάκια σαν παιδάκι του δημοτικού φώναξε τον παλιότερο πωλητή (αυτόν που μου το έπαιζε ιστορίας ότι το πλαίσιο μαμάει και δέρνει με τους νόμους) και του λέει 'Εδώ αυτός είπε ότι θα τα γ****ει όλα' φωναχτά (ενώ το πρόβλημα του υποτίθεται ήταν ότι ακούει η ουρά που είχε μαζευτεί επειδή δεν με εξυπηρετούσαν).

Μιλάμε για γελοία σκηνικά. Έπρεπε να είχα κάμερα να βγαίνουν κάτι τέτοια ξεφτιλίκια στο Internet γιατί πολλοί τα ακούνε κάτι τέτοια αλλά οι περισσότεροι νομίζουν ότι είναι φαντασίες και ψέματα επειδή μπορεί πχ να έχω εγώ προσωπικά σκάλωμα με το κάθε Πλαίσιο (που όντως έχω :P )

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από cdhyper » 22 Σεπ 2010 18:20

Αυτά τα φαινόμενα δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά στο Πλαίσιο. Επαναλαμβάνω ότι παλιά δεν ήταν έτσι. Και το πρόβλημα είναι πάντοτε διοικητικό ή/και οικονομικό σε αυτές τις περιπτώσεις.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

minvas

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από minvas » 16 Οκτ 2010 17:24

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ E SHOP.
ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΚΑΤΑΧΤΥΠΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟΠ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΡΑΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥ.ΑΝ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Πλασιοαίσχη

Δημοσίευση από cdhyper » 16 Οκτ 2010 17:26

Παίρνουν δεν παίρνουν λεφτά δεν σημαίνει ότι πρέπει να γαμάνε τη δουλειά τους. Αν δεν τους αρέσει να φύγουνε. Αλλά φυσικά την πρώτιστη ευθύνη την έχει η διοίκηση για όλο αυτό το μαύρο χάλι.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης