Ερώτηση για SSL 128-bit

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
freefotos

Ερώτηση για SSL 128-bit

Δημοσίευση από freefotos » 16 Σεπ 2010 16:56

Επειδή είμαστε στο σχεδιασμό και συζήτηση κάποιων πλάνων θα ήθελα μια διευκρίνηση από όσους ξέρουν.
Θέλω να έχω 2 ανεξάρτητες ιστοσελίδες με SSL 128-bit ή κάποιο άλλο πιστοποιητικό πιθανά φθηνότερο!
Μισθώνω dedicated server και βάζω και τις 2 σελίδες πάνω,.

Υπάρχει Server Validation SSL 128-bit που σημαίνει πως ότι και να βάλω στον server μου έχει το SAFE της υπόθεσης (το ζητούμενο δηλαδή) και πληρώνω μόνο μια φορά το 1500$ το χρόνο

ή το μόνο που υπάρχει είναι το domain Validation που σημαίνει πως θα χρειστώ 1500$ για κάθε website που θέλω να ανεβάζω;

Σ.Σ η τιμή 1500$/year την έβαλα ως ενδεικτική του verisign.com για πιστοποίηση με ΕV υποθέτω υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις
Δε τα ξαναβάζω με ηλίθιους! Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε νικάνε άνετα λόγο έδρας!

freefotos

Ερώτηση για SSL 128-bit

Δημοσίευση από freefotos » 16 Σεπ 2010 17:17

Επίσης πιστεύετε οτι ο μέσος χρήστης που κάνει κατι αγορές από το νετ, αεροπορικά, συναυλίες, κανα ρούχο κλπ τα προσέχει αυτά; (δηλαδή τα πιστοποιητικά SSL ) ή πάνε στα τυφλά και με το ένστικτο αρκεί να υπαρχει ένα καλό Brand εταιρίας από πίσω;
Δε τα ξαναβάζω με ηλίθιους! Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε νικάνε άνετα λόγο έδρας!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες