Διαφημίσεις στο site Μου από Εταιρείες με στοίχημα

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nickop
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nickop » 16 Σεπ 2010 19:03

Μπορείτε να μου πείτε ποιες είναι οι καλύτερες εταιρείες στοιχήματος κτλ για να βάλω στο site Μου διαφημίσεις από αυτές με affiliate ...

Ξέρει κανείς ποιές δίνουν μεγαλύτερο ποσοστό και είναι πιο αξιόπιστες ?

Έχει συνεργαστεί ποτέ κάποιος με καμία εταιρεία από αυτές??

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Δημοσίευση από Nik0s21 » 17 Σεπ 2010 21:31

Αξιόπιστες ειναι ολες, μην αγχωνεσαι. Τουλάχιστον οι μεγάλες που εχω χρησιμοποιησει εγω στο παρελθον. Για μεγαλυτερο ποσοστο στην προμηθεια δεν θυμαμαι.

Εγώ εχω συνεργαστει με bet365, expekt, unibet, williamhill και τωρα θα συνεργαστω με betoto.

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 17 Σεπ 2010 21:39

νομιω ολες το ιδιο δινουν απλα δεν ξερω τι αξιζει ποιο πολυ να γραφτει καποιος απο δικο σου μπανερ η να στειλεις invite

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 20 Σεπ 2010 15:30

εγώ θα έψαχνα να βρώ ποια είναι η πιο συμφέρουσα και καλύτερη υπηρεσία για τους αναγνώστες μου.

Θα το έψαχνα καλά και δεν θα στεκόμουν στα bannet που τελικά λιγοι τα πατούν

Θα έγραφα άρθρα, αναφορές και συμβουλές που θα εξηγούσα τους λογους που θα έπρεπε να τη προτιμήσουν. Πιστέψτε με ένα link μέσα σε ένα τέτοιο κείμενο κάνει χίλιες φορές καλύτερη δουλειά από ένα μπάνερ που κοιμάται.

Το θέμα είναι να μην κοροίδεευεις τον κόσμο γιατί θα σε γιουχάρει και δεν θα σε παίρνει στα σοβαρα. να είσαι ειλικρινής και σωστός

Αν δηλαδή η μια δίνει προμήθεια 2α σε σένα και είναι ΄μέτρια υπηρεσία για τους αναγνώστες σου, καλύτερα είναι να προτείνεις αυτή που δίνει α, αλλά είναι η καλύτερη.

Ετσι δεν θα γίνεις ρόμπα, αλλά στο τέλος θα βγάλεις και καλύτερα λεφτα

Μου κάνει φοβερή εντύπωση που τα περισσότερα site δεν ξέρουν και δεν εκμεταλεύονται σωστα΄τα affiliate links, ενω θα είχαν ευκαιρίες για μεγάλα κέρδη
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

chrispen

Δημοσίευση από chrispen » 18 Οκτ 2010 19:07

απο το λίγο ψάξιμο που έκανα είδα οτι αρκετές δίνουν προμήθεια 25 έως 35%, μήπως γνωρίζει κανένας απο τί ;

α. απο το ποσό κατάθεσης του παίκτη
β. απο το ποσό που χάνει ο παίκτης στο στοίχημα
γ. απο το ποσό που κερδίζει ο παίκτης στο στοίχημα

και αν ισχύει κάτι απο τα παραπάνω για πόσο καιρό πληρώνεσαι ;

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 18 Οκτ 2010 19:13

chrispen έγραψε:απο το λίγο ψάξιμο που έκανα είδα οτι αρκετές δίνουν προμήθεια 25 έως 35%, μήπως γνωρίζει κανένας απο τί ;

α. απο το ποσό κατάθεσης του παίκτη
β. απο το ποσό που χάνει ο παίκτης στο στοίχημα
γ. απο το ποσό που κερδίζει ο παίκτης στο στοίχημα

και αν ισχύει κάτι απο τα παραπάνω για πόσο καιρό πληρώνεσαι ;
Αν ήταν το δεύτερο ή το τρίτο δεν θα υπήρχαν άλλες διαφημίσεις στα sites :D

chrispen

Δημοσίευση από chrispen » 18 Οκτ 2010 19:18

άρα είναι το πρώτο ; Δηλαδή αν καταθέσει κάποιος π.χ. εκατό ευρώ εγώ παίρνω τα 25-35 ; πολλά μου ακούγονται..
Και για πόσες καταθέσεις ; Όσο παίζει ;

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 18 Οκτ 2010 22:21

Έχω την εντύπωση πως οι περισσότερες δουλεύουν ανάλογα με το πόσα θα χάσουν αυτοί που τους στέλνεις, δλδ το Β. που στην ουσία είναι το ίδιο με το Α γιατί οι περισσότεροι όσα βάζουν αργα η γρηγορα τα χάνουν πριν προλάβουν να κάνουν ανάληψη. Η γλύκα βλέπεις του να κερδίσουν περισσότερα. Βέβαια αν τύχει να εγγραφεί απο εσένα κάποιος ο οποίος θα κερδίζει συνέχεια και θα κάνει ανάληψη τότε την έκατσεςςςς, δεν θα παίρνεις κέρδος, αυτό είναι σπάνιο όμως καθώς το 99.9% μακροπρόσθεσμα θα έχουν χασούρες. Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση κάποιος να κλείσει ένα τρελο κουπόνι και τότε να χρειαστεί να χάσουν άλλο πολλά μέχρι να πάρεις κέρδος, ποτε δεν ξέρεις.

Βέβαια ο ανταγωνισμός με τα sites στοιχήματος είναι μεγάλος, υπάρχουν πάρα πολλά.. Πρέπει να φτιάξεις κάτι δυνατό για να ΄κερδίσεις αρκετές εγγραφές και ιδιαίτερα ενεργές εγγραφες που θα σου ΄προσφέρουν κέρδος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος michalis1984 την 18 Οκτ 2010 22:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

pagman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pagman » 18 Οκτ 2010 22:22

το ποσοστό αλλάζει από εταιρεία σε εταιρεία αλλά κυμαίνεται σε 25-35% συνήθως. Το ποσοστό αυτό αφορά τα χρήματα που θα χάσει ένας παίκτης που θα εγγράψεις σε ένα μήνα. Δηλαδή, αν εσύ γράψεις εμένα και εγώ τον πρώτο μήνα χάσω 500 ευρώ, τότε θα πάρεις προμήθεια 500*25%=125. Στο τέλος του κάθε μήνα γίνεται η εκκαθάρηση. Το καλό είναι ότι στις περισσότερες εταιρείες αν υπάρξει αρνητικό υπόλοιπο, δηλαδή αν ο παίκτης κερδίσει χρήματα ένα μήνα αντί να χάσει, το αρνητικό υπόλοιπο δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα αλλά μηδενίζεται. Έτσι μπορεί τον δεύτερο μήνα εγώ να κερδίσω 5000, αλλά εσύ δεν θα χάσεις χρήματα και τον επόμενο μήνα θα έχεις πάλι την ευκαιρία να κερδίσεις χρήματα.

Πάντα διάβαζε τους όρους της κάθε εταιρείες γιατί μπορεί να έχουν κάποιες ιδιαιτερότητες, αλλά έτσι λειτουργούν περίπου όλες.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 18 Οκτ 2010 22:26

Μπράβο ακριβώς έτσι όπως τα λέει ο pagman είναι. Υπάρχουν και μερικές εταιρείες οι οποίες πιθανό αρνητικό υπόλοιπο το μεταφέρουν και στους επόμενους μήνες, οι περισσότερες όμως όχι. Καλό θα ήταναφού ερευνάς το θέμα για πάρτυ σου να μας πείς και εμας ποιες το μεταφέρουν και ποιές όχι.
best seller

Άβαταρ μέλους
Nik0s21

Δημοσίευση από Nik0s21 » 19 Οκτ 2010 20:32

επιβεβαιωνω και εγω.

Η προμηθεια αναλογει με το ποσο που χανει ο παίχτης.

Γαι αυτο που δεν είμαι σίγουρος είναι για πόσο καιρό ισχύει απο την ημέρα εγγραφής. Παλιά ήτανε 2 χρόνια. Τώρα πόσο είναι ;

pagman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pagman » 19 Οκτ 2010 23:24

Nik0s21 έγραψε:επιβεβαιωνω και εγω.

Η προμηθεια αναλογει με το ποσο που χανει ο παίχτης.

Γαι αυτο που δεν είμαι σίγουρος είναι για πόσο καιρό ισχύει απο την ημέρα εγγραφής. Παλιά ήτανε 2 χρόνια. Τώρα πόσο είναι ;
Στις περισσότερες εταιρείες είναι πλέον για πάντα, αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό όσων γράφονταί ειναι συνήθως lose and go... Κάνουν δηλαδή κάποια κατάθεση, χάνουν τα χρήματά τους σε ένα μήνα και μετά δεν ξανασχολούνται..
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 23 Οκτ 2010 11:56

λοιπον για τη bwin τι ισχυει παιζει καποιος δεκα ευρω στοιχημα και τα χανει εγω σαν affiliate παιρνω κοντα στα 2,5 ευρω...ομως αν αυτος βαλει αλλα δεκα και κερδισει 45 χανω 8+ εγω βεβαια αποσο λεει η bwin τα αρνητικα συνολα δεν μεταφερονται..τα νουμερα που λεω τα ξερω απο εμενα επειδη εχω γραψει εναν γνωστο και ξερω ποσα παιζει και τι κανει και βλεπω τα στατιστικα στο affiliate μου

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δημοσίευση από GARAGE667 » 10 Νοέμ 2010 00:51

getpaidgr έγραψε:εγώ θα έψαχνα να βρώ ποια είναι η πιο συμφέρουσα και καλύτερη υπηρεσία για τους αναγνώστες μου.

Θα το έψαχνα καλά και δεν θα στεκόμουν στα bannet που τελικά λιγοι τα πατούν

Θα έγραφα άρθρα, αναφορές και συμβουλές που θα εξηγούσα τους λογους που θα έπρεπε να τη προτιμήσουν. Πιστέψτε με ένα link μέσα σε ένα τέτοιο κείμενο κάνει χίλιες φορές καλύτερη δουλειά από ένα μπάνερ που κοιμάται.

Το θέμα είναι να μην κοροίδεευεις τον κόσμο γιατί θα σε γιουχάρει και δεν θα σε παίρνει στα σοβαρα. να είσαι ειλικρινής και σωστός

Αν δηλαδή η μια δίνει προμήθεια 2α σε σένα και είναι ΄μέτρια υπηρεσία για τους αναγνώστες σου, καλύτερα είναι να προτείνεις αυτή που δίνει α, αλλά είναι η καλύτερη.

Ετσι δεν θα γίνεις ρόμπα, αλλά στο τέλος θα βγάλεις και καλύτερα λεφτα

Μου κάνει φοβερή εντύπωση που τα περισσότερα site δεν ξέρουν και δεν εκμεταλεύονται σωστα΄τα affiliate links, ενω θα είχαν ευκαιρίες για μεγάλα κέρδη
Συμφωνω απόλυτα.Οι περισσότεροι δεν ξέρουν να εκμεταλλευθούν αυτό που έχουν στα χέρια τους.Βλέπω site με προγνωστικά για στοίχημα τα οποία είναι για κλάματα άλλα τρώνε τόσο προώθηση από ραδιοφωνικούς σταθμούς και στοιχηματικές εφημερίδες, που βγάζουν πολύ καλά λεφτά χωρίς ουσιαστικά να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο, κατά την ταπεινή μου άποψη.

Γενικά το στοιχημα πουλάει.Και μπορείς να βγάλεις πολυ καλά λεφτά, ασχολούμενος μόνο με αυτό.

Δημήτρης

berry

Δημοσίευση από berry » 03 Μαρ 2011 20:33

Τα κέρδη απο τις διαφημίσεις στοιχηματικών εταιριών οφείλουν οι ιδιοκτήτες sites να τα δηλώνουν στην εφορία? πρέπει να ιδρύσεις επιχείρηση? γνωρίζει κανείς?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης