προταση βαθμολογιας σχολιων

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 29 Σεπ 2010 17:18

η ιδεα να υπαρχει ενα LIKE BUTTON οχι σαν βαθμολογια αλλα περισσοτερο για να σου επιστρεφει κατοπιν μια λιστα που θα μπορεις εσυ και οποιοσδηποτε αλλος χρηστης να την σαρωνει, με θεματα που σου ενδιεφεραν ιδιεταιρα, κατι σαν σημειωματαρι. Οπως για παραδειγμα στο προφιλ: θεματα που ξεκινησα, βοηθηματα που εγραψα, κλπ. Περισσοτερο για να θυμασαι ποιο θεμα και ποιο ποστ σου κινησε το ενδιαφερον, ωστε να μην σου ξεφυγει κατι αρκετα για σενα σημαντικο και χρησιμο.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 29 Σεπ 2010 17:55

Υπάρχει ήδη αυτό

'Τα bookmarks μου'

FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 29 Σεπ 2010 18:21

τα bookmarks δεν μου φαινεται να διευκολυνουν τοσο, το σκεφτικα παλαιοτερα. οπως το σκεφτομαι θα σε πηγαινει οταν κανεις κλικ ακριβως στο συγκεκριμενο ποστ που σε κινησε το ενδιαφερον. απο την αλλη, τα bookmarks εχουν μεσα υλικο απ ολο το to www, που θα καθεσαι τωρα? να ξεχωριζεις? χρηστικα links απο σημαντικα θεματα που σου κινησε την προσοχη το αρχικο η και καποιο αλλο ποστ. εχει μια λεπτη διαφορα που κανει να διαφερει ενα LIKE απο τα bookmarks.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 29 Σεπ 2010 18:46

Άρα δεν θέλουμε Like, Voting ή ότιδηποτε άλλο.

Θέλουμε βελτίωση/επέκταση στα bookmarks.

Γιατί άλλο θέλω να κάνω κάτι Like για να το βρίσκω εύκολα και άλλο θέλω να κάνω κάτι like απλά για να φαίνονται ποια posts σε ένα topic 'ξεχωρίζουν'. (με ότι συνεπάγεται με κάτι τέτοιο)

Σε private επίπεδο τo 'Like' δεν το θεωρώ κακό (ούτε και χρήσιμο όμως κατά την προσωπική μου άποψη).

Σε public επίπεδο, δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει σε κάτι.

Κάποιον πραγματικά χρήσιμο λόγο που θα βοηθήσει την κοινότητα στο σύνολο ως προς το καλύτερο και όχι τον εθισμό μας από το Facebook με τα Like και τα thumbs up/down/left/right έχει να προτείνει κάποιος;

FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 29 Σεπ 2010 19:23

δεν με ενδιαφερει αν δεν το χρειαζεται ενας δυο τρεις, αλλα θα μπορουσε να με ενδιαφερει περισσοτερο για τους ενα δυο τρεις που το χρειαζονται και θα τους ηταν ωφελιμο. περαν τουτου μπορω να ζω και χωρις bookmarks, κατα κυριο λογο διοτι εχω τα δικα μου τοπικα στον υπολογιστη. αλλη ποιοτητα τα bookmarks αλλη ποιοτητα αυτο που σκεφτηκα με οτι ονομασια αυτο και αν εχει, οχι τωρα αλλα χρονια πριν. με την ιδια λογικη κανουμε επεκταση βελτιωση στον καταλογο για να πετυχουμε μια λειτουργια που εχει να κανει καθαρα με τα θεματα και τα ποστ του φορουμ.

δεν το συνεχιζω ομως, διοτι νομιζω πως σε γενικες γραμμες εγινε κατανοητη η λειτουργια που ειχα να προτεινω. απο εκει και περα μπορει ελευθερα να επεκταθει και να βελτιωθει. το κατα ποσο ευκολο ειναι να υλοποιηθει η ποσο ανταποκριση θα βρει ειναι αλλη γωνια και ειναι ελευθερος να το σκεφτει ο καθ ενας για την παρτι του.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης