βοηθεια με ατομικη επιχηρηση

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
heisenberg

Δημοσίευση από heisenberg » 26 Σεπ 2010 02:15

Πραγματικά δεν υπα΄ρχει πιθανότητα να ασχοληθούν ξανα μαζί σου. εκτός αν νομίζουν ότι επείδή μια φορά σε έπιασαν Κώτσο και τους έδωσες τόσα πολλά λεφτά χωρις να ξέριες τις διαδικασίες, μηπως σε προσεγγίσουν για να σε φοβήσουν. (που δεν νομίζω)

τότε πρέπει να τους δείξεις ότι ξέρεις ότι εσύ δεν έχεις κάνει τίποτα κακό, και δεν έχεις να φοβάσαι ΄τιποτα και δεν δικαιούνται τίποτα.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ, αυτό που έκαναν αυτοί είναι παράνομο.
Για πολλούς λόγους: πρώτοςν δε σου έκοψαν απόδειξη παροχής υπηρεσιών που οφείλει να κόβει οποιοσδήποτε. Αν δεν έχουν ούτε μπλοκάκαι καταλαβαίνεις οτι κλέβουν την εφορία.

Σϊγουρα δεν το δήλωσαν το ποσό αυτό στα εισοδήματά τους. Δεύτερη κλεψιά στην εφορία.

Τρίτον οι επιδοτήσεις δίνονται για να πηγαίνουν σε συγκεκριμένες δαπάνες κι όχι σε άλλα πρόσωπα.

και παρα πολλά θα μπορούσα να σου πω, αλλά αυτά νομίζω ότι φτάνουν.

Η γυναίκα μου που ειναι δικηγόρος μου είπε για την περίτπωσή σου ότι μπορείς αν θέλεις να τους κυνηγήσεις νομικά και να πάρεις πίσω τα χρήματά σου και πιθανότατα παραπάνω (π.χ για διαφυγόντα μελλοντικά κέρδη αν είχες επενδύσει στην εργασία και αυτά τα λεφτά μεσα στη δουλειά σου). Να σημειωθέι ότι εσύ δεν φέρεις ευθύνη γιατί πολύ ευκολα αποδεικνύεται ότι σε καθεστώς ανεργία και ανασφάλειας αυτοί σε χειραγώγησαν και σε εξαπάτησαν περαν του δεοντος και των εμπορικών συνηθειών και σου απέσπασαν αδικαιολητως και παρανόμως χρήματα.

(κάπως έτσι τα έλεγε η γυναίκα μου, εγώ προσπαθούσα κι εγραφα ότι προλάβαινα
8) )

Ελπίζω να σε βοήθησα να καταλάβεις ότι όχι μόνο δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα αλλα αν χρειαστεί μπορείς εσύ να τους πάρεις χρήματα ... (κι εννοώ με τη νόμιμη οδό που περιέγραψα παραπάνω, όχι με την παράνομη που μπορέι να σκέφτηκες, δηλαδή να τους εκβιάσεις οτι θα τους καρφώσεις στην εφορία, θα κάνεις καταγγελία κλπ κλπ)

:wink:
Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να έχεις γυναίκα δικηγόρο ...

Άβαταρ μέλους
natural_sgf

Δημοσίευση από natural_sgf » 27 Σεπ 2010 00:23

έτσι, παρ τους τα όλα...μη φοβάσαι...
κάθε βήμα που κάνεις πίσω ισοδυναμεί με δυο βήματα πίσω (το πρώτο επειδή έκανες ένα βήμα προς τα πίσω, και το δεύτερο επειδή το βήμα αυτό θα μπορούσες να το είχες κάνει μπροστά...ουσιαστικά αυτά που λέει η γυναίκα του heisenberg )
αντί να είσαι στο +1 είσαι στο -1 τώρα... άρα μεγάλη ζημιά σου έκαναν..δεν σου έκαναν χάρη...

FreeZ

Δημοσίευση από FreeZ » 27 Σεπ 2010 00:53

λαμογια. δεν θελω τετοιους φιλους. αλλη φορα πριν κανεις μια δουλεια ρωτα και κανενα λογιστη οχι πως ειναι καλυτερος αυτος αλλα οσο να'ναι δεν ειναι και ενας ταχα φιλος. τελος τα χρηματα που εισεπραξαν τα αξιζανε με το παραπανω αφου τοσο συμφωνησατε. δεν ηξερες δεν ρωταγες; :hammer:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης