Κατοχύρωση Domain name

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eLeNiz7

Κατοχύρωση Domain name

Δημοσίευση από eLeNiz7 » 28 Σεπ 2010 16:02

Χαίρετε,

Ετοιμάζω ένα καινούριο project για ασφάλειες online (ασφάλειες οχημάτων, ζωής και κατοικίας) και θέλω να κατοχυρώσω ένα domain. Έχω βρει μερικά ονόματα αλλά δεν είμαι πολύ ενθουσιασμένη. Σας αναφέρω ενδεικτικά 2 από αυτά: fust-asfalies.gr & sureasfalies.gr
Προσπάθησα να αναφέρω την λέξη asfalies, ενδεχομένως να ταιριάζει και κάποια άλλη συνώνυμη ή αγγλική όπως το insurance για παράδειγμα.
Έχει κάποιος από εσάς κάποια πρόταση;

Σας ευχαριστώ.
Eleni

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Κατοχύρωση Domain name

Δημοσίευση από nackgr » 28 Σεπ 2010 16:07

απο εμενα Ελενη ποτε μην αναφέρεις ντομειν που δεν έχεις κατοχυρώσει γιατι αν κατι ειναι καλο μπορει να σε προλάβουν .,.,
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
eLeNiz7

Κατοχύρωση Domain name

Δημοσίευση από eLeNiz7 » 28 Σεπ 2010 16:16

Καλησπέρα, μπορεί να έχεις δίκαιο αλλά όσες φορές έχω κατοχυρώσει domain μετά έχω βρει κάτι καλύτερο και έτσι είπα να απευθυνθώ στο forum που οι απόψεις ποικίλουν.
Πάντως σ' ευχαριστώ για το σχόλιο σου.
Eleni

Panagioths

Κατοχύρωση Domain name

Δημοσίευση από Panagioths » 28 Σεπ 2010 20:43

Καλησπέρα,
πιστεύω οτι στη δική σου περίπτωση η λέξη insurance είναι λιγότερο πιασάρικη για domain και κατά προέκταση όνομα site/υπηρεσίας γιατί δεν είναι εύηχη στον μέσο έλληνα αν και ευρέως διαδεδομένη για την έννοια της. Το καλύτερο θα ήταν το asfalies, asfalisi αλλά είναι πιασμένα.

Εαν είσαι πρακτορείο και ψάχνεις όνομα για να φτιάξεις τις υπηρεσίες σου μέσω ίντερνετ και έχεις κάποιο πιασάρικο brand καλύτερα να χρησιμοποιήσεις αυτό...

Σκέφτηκα μερικά που φαίνονται καλούτσικα αλλά θα στα στείλω σε PM γιατί εάν τα γράψω εδώ πιστεύω οτι θα τα πάρουν μέχρι το βράδυ :) Εαν δεν τα προτιμήσεις μπορείς να τα γράψεις εσύ στο θέμα αυτό :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες