Χρειάζομαι έμπειρο προγραμματιστή C# / WPF

Συζητήσεις για τις γλώσσες του dot Net και για του Visual Studio της Microsoft

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Paschalis

Δημοσίευση από Paschalis » 02 Οκτ 2010 17:01

Παιδιά καλησπέρα,

Ψάχνω επιγόντως έναν έμπειρο προγραμματιστή C# για να ολοκληρώσει μια desktop εφαρμογή γραμμένη χρησιμοποιώντας το WPF. Η εφαρμογή είναι για παιδίατρους όπου μια στο τόσο καταγράφουν τα χαρακτηριστικά του κάθε μωρού και καταχωρούν ύψος, βάρος και περίμετρο κεφαλιού. Τα στοιχεία αυτά συγκρίνονται οπτικά με τους μέσους όρους των στατιστικών στοιχείων της CDC (National Center of Health Statistics) μέσω κάποιων απλών line charts.

Αυτή είναι όλη η εφαρμογή, μόνο που ο προγραμματιστής που του έκανα assign το project τα βρήκε κάπου σκούρα και έπειτα από ένα μήνα καθυστέρησης το παράτησε αφήνοντάς με εκτεθιμένο στον πελάτη.

Επειδή η εφαρμογή είναι απλή, αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να την ξαναχτίσει from scratch έχοντας σαν βάση την προηγούμενη. Το λέω γιατί και εγώ σαν software engineer καταλαβαίνω ότι κάποιοι δεν θέλουν να μπλεχτούν σε κώδικα άλλων.

Επίσης, πολύ σημαντικό, η εφαρμογή αυτή θα είναι και ένα test για αυτόν που θα την αναλάβει, μιας και (σε περίπτωση που τον ενδιαφέρει) έχω ένα μεγαλύτερο project και χρειάζομαι κάποιον με αποδεδειγμένη εμπειρία σε C#, .Net και πιθανόν και WPF.

Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει ένα PM να του στείλω λεπτομέρειες.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,
Pascal

pimpogio

Δημοσίευση από pimpogio » 02 Φεβ 2011 13:02

μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες για να σου πω αν μπορω να σου το κανω σε java και οχι σε c# .net .

Δεν αξιζει με τιποτα να ασχοληθεις με την c# .net για αυτη την εφαρμογη η java ειναι πολλες κλασεις ανωτερη απο ολες τις πλευρες ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pimpogio την 02 Φεβ 2011 13:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 02 Φεβ 2011 13:27

Κατ'αρχήν, το post έγινε πριν 4 μήνες, οπότε δε νομίζω πως ψάχνει ακόμα.

Από εκεί και πέρα, μια και άρχισα να το σχολιάζω προτού προσέξω την ημερομηνία, ας τα αφήσω. Δε θα πάνε χαμένα:

Επειδή τα έχω ακούσει μπόλικες φορές, θα ήθελα να σχολιάσω τα παρακάτω:
Paschalis έγραψε:Επειδή η εφαρμογή είναι απλή
Κι εσύ πού το ξέρεις πως είναι απλή; Αφού είναι απλή γιατί δεν την φτιάχνεις μόνος σου και πληρώνεις κάποιον άλλον ώστε να σου τη φτιάξει;

Γιατί δε γνωρίζεις θα μου πεις. Ε, εφόσον δε γνωρίζεις τότε δε ξέρεις κι αν "είναι απλή" ή όχι (ιδιαίτερα αφότου ο πρώτος που το ανέλαβε το παράτησε επειδή "τα βρήκε σκούρα" όπως λες)!

Το ότι κάτι είναι απλό (εκτός του ότι είναι υποκειμενικό), να το πιστέψεις μόνο αν αυτός που θα στο πει όντως στο φτιάξει.

Βέβαια, όταν κάποιος πιστεύει πως κάτι είναι απλό, περιμένει να είναι και φθηνό...
Paschalis έγραψε:Επίσης, πολύ σημαντικό, η εφαρμογή αυτή θα είναι και ένα test για αυτόν που θα την αναλάβει, μιας και (σε περίπτωση που τον ενδιαφέρει) έχω ένα μεγαλύτερο project...
Πολύ σημαντικό για ποιον; Άχρηστη πληροφορία, με μοναδικό απώτερο σκοπό να χαμηλώσει η τιμή!

johnmaroudas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από johnmaroudas » 06 Μαρ 2011 16:59

συμφωνώ με τον @burNMind !!

Απάντηση

Επιστροφή στο “dot Net και Visual Studio”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες