Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω μια ιστοσελίδα

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
macostas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από macostas » 07 Οκτ 2010 21:14

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σημείο του forum και postαρω αλλά τλπ.
Θα ήθελα αγαπητή μου φίλοι να με ενημερώσετε για κάποια πράγματα να τα πω έτσι. Τέλος πάντων να περάσω στο θέμα μου γιατί τα πολλά λόγια κουράζουν.

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω μια ιστοσελίδα. Για να την φτιάξω μόνος μου δεν το νομίζω γιατί δεν το κατέχω πλήρως το αντικείμενο αλλά δεν είμαι άσχετος. Έχω δημιουργήσει κάποιες ιστοσελίδες πχ το ( www.perdikagr.gr )αλλά απλές θα έλεγα..
Θέλω να φτιάξω ένα πανελλαδικό τουριστικό οδηγό. Πχ ας αναφέρω κάτι σαν το touristorama.gr.αλλά όχι τόσο μπέρδεμα.
Να μπορώ να διαφημίζω τουριστικά κατάλυμα , να υπάρχει ένα info για την κάθε περιοχή, δεν με ενδιαφέρει ακόμα για online κρατήσεις. Και κάποια αλλά πράγματα. Ξέρω ότι με τα στοιχειά που δίνω δεν είμαι σαφής .
Θα ήθελα αν γίνετε να μου συστήσετε κάποια εταιρία που θα μπορούσε να αναλάβει μια τέτοια δουλεία και περίπου τι κόστος θα έχει μια τέτοια σελίδα ..
Ευχαριστώ για τον κόπο που μου αφιερώνεται
Βουνό και θάλασσα σε αρμονία...
http://www.perdikagr.gr/

Άβαταρ μέλους
macostas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από macostas » 07 Οκτ 2010 22:13

macostas έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σημείο του forum και postαρω αλλά τλπ.
Θα ήθελα αγαπητή μου φίλοι να με ενημερώσετε για κάποια πράγματα να τα πω έτσι. Τέλος πάντων να περάσω στο θέμα μου γιατί τα πολλά λόγια κουράζουν.

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω μια ιστοσελίδα. Για να την φτιάξω μόνος μου δεν το νομίζω γιατί δεν το κατέχω πλήρως το αντικείμενο αλλά δεν είμαι άσχετος. Έχω δημιουργήσει κάποιες ιστοσελίδες πχ το ( www.perdikagr.gr )αλλά απλές θα έλεγα..
Θέλω να φτιάξω ένα πανελλαδικό τουριστικό οδηγό. Πχ ας αναφέρω κάτι σαν το touristorama.gr.αλλά όχι τόσο μπέρδεμα.
Να μπορώ να διαφημίζω τουριστικά κατάλυμα , να υπάρχει ένα info για την κάθε περιοχή, δεν με ενδιαφέρει ακόμα για online κρατήσεις. Και κάποια αλλά πράγματα. Ξέρω ότι με τα στοιχειά που δίνω δεν είμαι σαφής .
Θα ήθελα αν γίνετε να μου συστήσετε κάποια εταιρία που θα μπορούσε να αναλάβει μια τέτοια δουλεία και περίπου τι κόστος θα έχει μια τέτοια σελίδα ..
Ευχαριστώ για τον κόπο που μου αφιερώνεται
Βουνό και θάλασσα σε αρμονία...
http://www.perdikagr.gr/

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 07 Οκτ 2010 22:18

to touristorama den einai kai toso mperdema (pou na to evlepes palia pou htan sketh html :lol: )

vale edo aggelia: http://jobs.freestuff.gr/?ref=fstop
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Nelioscom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nelioscom » 19 Οκτ 2010 15:31

Καλησπέρα macostas !

Τα πράγματα είναι πολύ απλά - όταν θες να δημιουργήσεις μια ιστοσελίδα κάνεις, αρχικά, μια αναζήτηση στο Διαδίκτυο ώστε να βρεις ποιες είναι οι πιο γνωστές εταιρείες και για ποιο λόγο είναι γνωστές, τί προσφέρουν, και τί αποτελέσματα έχουν.

Πολύ σημαντικό είναι να βρεις μια εταιρεία που να έχει ξανασχοληθεί με τον Τουρισμό και να ρίξεις μια ματιά στα Case Studies της και στο Portfolio της.

Σε ένα forum σίγουρα όλο και κάποιος θα σου προτείνει μια εταιρεία, αλλά το καλύτερο που έχεις να κάνεις εφόσον γνωρίζεις πάνω κάτω το είδος του project που θέλεις, είναι να κάνεις μια έρευνα μεταξύ των εταιρειών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nelioscom την 21 Οκτ 2010 10:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
eBusiness Consulting | Nelios.com
Follow us @nelios

Άβαταρ μέλους
natural_sgf

Δημοσίευση από natural_sgf » 21 Οκτ 2010 00:56

Η μπορείς να πας σε ικανό freelancer και να μη πληρώσεις το αναγκαίο overhead που έχουν οι εταιρίες...

Υ.Γ. δεν είμαι freelancer αλλά έχω υπ' όψιν μου κάποιους...

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 21 Οκτ 2010 09:18

natural_sgf έγραψε:Η μπορείς να πας σε ικανό freelancer και να μη πληρώσεις το αναγκαίο overhead που έχουν οι εταιρίες...

Υ.Γ. δεν είμαι freelancer αλλά έχω υπ' όψιν μου κάποιους...
+1

Άβαταρ μέλους
SpirakosK

Δημοσίευση από SpirakosK » 23 Οκτ 2010 12:11

+1

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης