Παρατηρητηριο Τιμων

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
billakoss

Παρατηρητηριο Τιμων

Δημοσίευση από billakoss » 07 Οκτ 2010 22:43

καλησπερα
Ειμαι νεος χρηστης στο φορουμ σας και εχω ελαχιστες γνωσεις απο Web (δημιουργια), παρολαυτα εφτιαξα την σελιδα , τα βασικα δηλαδη , αρχικη , επικοινωνια.
Αυτο που θελω να κανω και δεν ξερω ειναι το εξης.
Επειδη θελω να φτιαξω ενα παρατηρητηριο τιμων για την περιοχη μου θελω ο καθε ιδιοκτητης να μπαινει με κωδικο που θα του δινω εγω και θα μπορει να επεξεργαζεται μονο το μαγαζι του και να μπορει μεσα σε αυτο να βαλει φωτογραφιες , εβεντ που γιννονται και το πιο σημαντικο τις τιμες του μαγαζιου.
Αλλα μεχρι να φτασω σε εκεινο το σημειο δεν ξερω πως θα φτιαξω το Login , εχω μερικες γνωσεις mysql αλλα δεν ξρω πως θα το βαλω στην html.Υπαρχουν template για το κουτι για το Login?(κατι ωραιο).
Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Παρατηρητηριο Τιμων

Δημοσίευση από fafos » 07 Οκτ 2010 22:50

pistepse me, to teleutaio pou tha xreiasteis einai to oraio template gia thn login form.. gia na leitourghsei auto pou les ektos ths mysql xreiazetai kai gnoseis gia kapoia dynamikh glossa (php, asp.not - :lol: - klp)
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

billakoss

Παρατηρητηριο Τιμων

Δημοσίευση από billakoss » 12 Νοέμ 2010 21:19

Καλησπερα.
Επανερχομαι στο θεμα
Εχω αποκτησει ελαχιστες γνωσεις λιγο καιρο που ασχολουμαι , απο βδομαδα θα παρω απο την σχολη μου απο ενα εργαστηριο σημειωσεις για sql και php μαθημα επιλογης ηταν που θα με βοηθησουν αρκετα πιστευω.
sql γνωριζω αρκετα πραγματα , Php θελω να μαθω
Οτι προβλημα παρουσιαστει θα ενημερωνω..
Ελπιζω να τα καταφερω.
Ευχαριστω

*Ερωτηση
Αφου εγω θα δινω τους κωδικους τοτε το μονο που χρειαζετε απο το Login form ειναι ταυτοποιηση με την βαση σωστα? Η εισοδος των δεδομενων μπορει να γινει μεσω dos αν συνδεθω στην mysql

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες