Ερώτηση για API και πληρωμές με πιστωτική

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
freefotos

Δημοσίευση από freefotos » 10 Οκτ 2010 12:45

Εαν κάποιος έχει εμπειρία θα ήθελα να μου διευκρινήσει κάποια θέματα σχετικά με αποδοχή πληρωμών με πιστωτική και paypal

Για πιστωτική πρώτα:

Πόσο χρονοβόρο είναι μέχρι να κλείσει η συμφωνία με την Τράπεζα και τι ακριβώς ζητάνε; Υπάρχει θέμα αν η εταιρία μόλις ξεκινά (δεν έχει τραπεζικό προφιλ δηλαδή ακόμα) ή όχι;
ξέρουμε κόστος; εφαπαξ και προμήθειες;

Τα μόνα που θα χρειαστούμε είναι τα:
API Signature
API Password
API UserName

Μπορούν τα ίδια APi να μπουν σε περισσότερα από ένα websites της ίδιας εταιρίας με άλλο αντικείμενο πωλήσεων;

Σε περίπτωση refund του ποσού μιας αγοράς κρατείται προμήθεια για τη συναλλαγή ή όχι;

Για το paypal απλά πόσο χρόνο θέλει να γίνει η ταυτοποίηση του εταιρικου λογαιασμου και αν εκτος από το 0,35 ευρώ ανά συναλλαγή και το κλιμακωτό ποσόστο παρακρατησης υπάρχει και χρέωση κατά τη μεταφορά των χρημάτων στο λογαριασμό μου;
Δε τα ξαναβάζω με ηλίθιους! Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε νικάνε άνετα λόγο έδρας!

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 11 Οκτ 2010 00:20

freefotos έγραψε:Εαν κάποιος έχει εμπειρία θα ήθελα να μου διευκρινήσει κάποια θέματα σχετικά με αποδοχή πληρωμών με πιστωτική και paypal

Για πιστωτική πρώτα:

Πόσο χρονοβόρο είναι μέχρι να κλείσει η συμφωνία με την Τράπεζα και τι ακριβώς ζητάνε; Υπάρχει θέμα αν η εταιρία μόλις ξεκινά (δεν έχει τραπεζικό προφιλ δηλαδή ακόμα) ή όχι;
ξέρουμε κόστος; εφαπαξ και προμήθειες;

Τα μόνα που θα χρειαστούμε είναι τα:
API Signature
API Password
API UserName

Μπορούν τα ίδια APi να μπουν σε περισσότερα από ένα websites της ίδιας εταιρίας με άλλο αντικείμενο πωλήσεων;

Σε περίπτωση refund του ποσού μιας αγοράς κρατείται προμήθεια για τη συναλλαγή ή όχι;

Για το paypal απλά πόσο χρόνο θέλει να γίνει η ταυτοποίηση του εταιρικου λογαιασμου και αν εκτος από το 0,35 ευρώ ανά συναλλαγή και το κλιμακωτό ποσόστο παρακρατησης υπάρχει και χρέωση κατά τη μεταφορά των χρημάτων στο λογαριασμό μου;
Κάνα 2βδομαδο, εξαρτάται και τις επαφές...
Κόστος δεν υπάρχει, προμήθεια μόνο που θα σου τη πει η τράπεζα
Το API δεν μπαίνει, υπάρχει κάπου και εσύ το χρησιμοποιείς. Εκτός και αν φτιάξεις εσύ κάποιο API για να χρησιμοποιείς το API της τράπεζας. Νομίζω για διαφορετικό domain θέλει διαφορετική αίτηση.
Σε περίπτωση refund επιστρέφεται όλο το ποσό χωρίς προμήθεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης