Σημειωσεις C και Αλγοριθμων-Δομων Δεδομενων στη C

Συζητήσεις για την γλώσσα C και C++

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
asia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από asia » 11 Οκτ 2010 02:53

Καλησπερα,

ψαχνω ολοκληρωμενες σημειωσεις για τη C και αλγοριθμων - δομων δεδομενων πανω στη C. Μηπως τυγχανει να εχετε κατι απο τη σχολη σας;

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

unixs
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από unixs » 22 Οκτ 2010 22:30

asia έγραψε:Καλησπερα,

ψαχνω ολοκληρωμενες σημειωσεις για τη C και αλγοριθμων - δομων δεδομενων πανω στη C. Μηπως τυγχανει να εχετε κατι απο τη σχολη σας;

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Καλησπέρα,

θα μπορούσες να δείς εδώ...

http://www.cs.uoi.gr/~cs423/

και

http://www.cs.uoi.gr/~tjortjis/4-35.htm με (pwd - OOP)

gemario

Δημοσίευση από gemario » 24 Οκτ 2010 13:31

Παιδιά καλησπέρα δεν ήξερα ακριβώς που να το γράψω.Επειδή ασχολείστε πολύ με αυτά πιστεύω είστε αρκετά εξοικειωμένοι με γλώσσα C. Είμαι φοιτητής στο χημικό και έλειπα απο τα πρώτα μαθήματα και μας έδωσαν 2 απλές μάλλον ασκήσεις για παράδοση με βαθμό και δεν τα έχω καταλάβει?όποιος μπορεί και ξέρει να μου πεί μια γνώμη ή μια λύση σε κάποιο απο τις 2 ασκήσεις θα του ήμουν ευγνόμων

1η:Δίνονται τέσσερις αριθμοί a, b, c και d. Να δοθεί (α) Λογικό Διάγραμμα, (β) Δομοδιάγραμμα και (γ) Αλγόριθμος, ο οποίος να διαβάζει τους αριθμούς και να ανταλλάσει τις τιμές τους έτσι ώστε a < b < c < d.

2η:Δίνονται n το πλήθος δευτεροβάθμιες εξισώσεις ax^2+bx+c=0 (x^2 συμβολίζει το x υψωνένο στο τετράγωνο). Να δοθεί Λογικό Διάγραμμα ή Δομοδιάγραμμα ή Αλγόριθμος που να υπολογίζει τη λύση κάθε μίας δευτεροβάθμιας. Να γίνει πλήρης διερεύνηση. (ένα από αυτά)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

αα απο την 1 το β δεν εχω ψιλοκαταφερει και απο την 2 τπτ αν μπορεί κανείς να βοηθήσει

Απάντηση

Επιστροφή στο “C, C++”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες