Airtickets.com sold for 80,000$ at Airtickets.gr!!!

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 22 Οκτ 2010 22:03

free3yourmind έγραψε:φιλε dva_dev η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι τοσο προφανης που απλως δεν την βλεπεις

δεν ειναι ελευθερο :)
Οκ. Κατατοπιστικότατη απάντηση, που (για μένα) δεν χρειάζεται επιπλέον διευκρινίσεις.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 22 Οκτ 2010 22:04

free3yourmind έγραψε:οχι γιατι τα domains δεν ειναι τσαμπα και το 99% απο το συνολο που λες δεν εχει καμια αξια..
Και αφού δεν έχουν καμιά αξία, εσείς γιατί τα κατοχυρώνετε;
free3yourmind έγραψε:αλλα ακομα και αν αρχηζαν να κατοχυρωνουν αβερτα οι χρηστες μετα απο 5-10 χρονια θα βλεπανε οτι δεν πιανουν μια και θα τα αφηναν..
Να πω ότι δεν έχει δει τι domains κατοχυρώνονται από τους συναδέρφους σου να το καταλάβω... αλλά δεν μπορεί μια έρευνα ανταγωνισμού θα την έχεις κάνει. Θέλεις να μας πεις ότι έχετε πάρει το 1% "τα φιλέτα των domains;" δηλαδή και το άλλο 99% είναι ελεύθερα;
free3yourmind έγραψε:domains υπαρχουν απειρα οποτε αυτο που λες δεν ισχυει, και δεδομενου οτι σε ολα σου τα ποστ ισχυριζεσαι οτι τα domains ειναι ιδια τοτε παντα καποιος θα βρει domain ελευθερο για να αναπτυξη την ποιοτικη του σελιδα...πχ airtickets333.com

αρα η παραπανω προταση σου ειναι και παλι ψευδης...πες μου αλλο
Στην προηγούμενη απάντηση σου "και δεδομενου οτι σε ολα σου τα ποστ ισχυριζεσαι οτι τα domains ειναι ιδια τοτε παντα καποιος θα βρει domain ελευθερο για να αναπτυξη την ποιοτικη του σελιδα". Παρόλο που ούτε αυτό που γράφεις ισχυρίζομαι (διαφορετικά κάνε quote δικό μου post που γράφω κάτι τέτοιο), φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως αυτό που έγραψες δεν αναιρεί το γεγονός της απάντησης που σου έδωσα, πόσο μάλιστα ότι εσείς είστε που ισχυρίζεστε το αντίθετο. Οπότε αν έχεις σοβαρή απάντηση από την πλευρά ενός domainer καλοδεχούμενη.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Οκτ 2010 22:08

dva_dev έγραψε:
free3yourmind έγραψε:φιλε dva_dev η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι τοσο προφανης που απλως δεν την βλεπεις

Οκ. Κατατοπιστικότατη απάντηση, που (για μένα) δεν χρειάζεται επιπλέον διευκρινίσεις.
kaneis kati erothseis kai esy re dva... san na rotas ton emporo narkotikon giati poula narkotika... h apanthsh einai profanhs... giati yparxei zhthsh...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Οκτ 2010 22:11

fafos έγραψε:
dva_dev έγραψε:

kaneis kati erothseis kai esy re dva... san na rotas ton emporo narkotikon giati poula narkotika... h apanthsh einai profanhs... giati yparxei zhthsh...
Ενώ αν ήταν regulated τα ναρκωτικά από το κράτος, τότε δεν θα υπήρχαν οι έμποροι.

Και με αυτό τον παραλληλισμό, και μαζί με αυτό που λέει ο cdhyper, αν υπήρχαν σωστο regulation για τα domains, τότε δεν θα υπήρχαν οι domainers (άρα και ότι συνεπάγεται αυτό - χαμένα domains, αισχροκέρδια, ποιος ξέρει... φοροδιαφυγή; ) :wink:

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 22 Οκτ 2010 22:23

fafos έγραψε:
scoobby έγραψε:
Παρακαλω οποιος θελει να ξαναποσταρει στο θεμα αυτο να προσκομισει αντιγραφο της φορολογικης του δηλωσης καθως και να εχει προχειρα τα βιβλια εσοδων-εξοδων,σε περιπτωση δε που δεν προβει σε περαιωση θα του γινει επιτοπιος ελευχος απο καποιον διαχειριστη γιατι επειδη ηταν εξυπνος διορατικος και μαγκας βγαζει πιο πολλα λεφτα απο τους αλλους που δουλευουν σκληρα,σε περιπτωση οποιουδηποτε ατοπηματος η περιουσια του θα κατασχεθει και θα χρησιμοποιηθει για τον προεκλογικο αγωνα του ΚΚΕ :kaloe:
na eisai sigouros oti osa plhrono ego se forous se ena xrono, esy den ta exeis dhlosei olh sou thn zoh san eisodhma..
Βαζεις στοιχημα?????

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 22 Οκτ 2010 22:46

dimsis έγραψε:Και αφού δεν έχουν καμιά αξία, εσείς γιατί τα κατοχυρώνετε;
Ποιοι εμεις? ποιος σου ειπε οτι ειμαι domainer? παλι βγαζεις αυθερετα συμπερασματα απο το μυαλο σου? Εγω οσα domain εχω τα εχω καθαρα για δικια μου αναπτυξη και μονο.
Να πω ότι δεν έχει δει τι domains κατοχυρώνονται από τους συναδέρφους σου να το καταλάβω... αλλά δεν μπορεί μια έρευνα ανταγωνισμού θα την έχεις κάνει. Θέλεις να μας πεις ότι έχετε πάρει το 1% "τα φιλέτα των domains;" δηλαδή και το άλλο 99% είναι ελεύθερα;
και φυσικα πανω απο το 99% των συνολικων domain παγκοσμιως ειναι διαθεσιμα, να δουμε τι θα αλλο θα πεις παλι τωρα.

Επισης κατι που θα επρεπε να ξερεις...η παλαιοτητα ενος domain παιζει πολυ μεγαλο ρολο, αλλο να πας να αναπτυξης μια καινουρια σελιδα σε ενα καινουριο domain και αλλο σε καποιο το οποιο ειναι κατοχυρωμενο απο το 95, οποτε ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος free3yourmind την 22 Οκτ 2010 22:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Οκτ 2010 22:48

scoobby έγραψε:
Βαζεις στοιχημα?????
pare ton free3yourmind kai phgainete na piete kana cafe pou thes na valeis kai stoixhma...

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Οκτ 2010 22:53

free3yourmind έγραψε: Ποιοι εμεις? ποιος σου ειπε οτι ειμαι domainer? παλι βγαζεις αυθερετα συμπερασματα απο το μυαλο σου? Εγω οσα domain εχω τα εχω καθαρα για δικια μου αναπτυξη και μονο.
ekteithese... :lol:

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 22 Οκτ 2010 22:53

τωρα εξηγειτε :)

"Πέρασαν πάνω από 10 χρόνια και ακόμα δεν μάθαμε Who let the dogs out...¨"
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Οκτ 2010 22:55

free3yourmind έγραψε:τωρα εξηγειτε :)

"Πέρασαν πάνω από 10 χρόνια και ακόμα δεν μάθαμε Who let the dogs out...¨"
ego sou eipa oti ekteithese alla den ton akous ton papou: http://www.domaintalk.gr/showthread.php?t=1473

:lol:

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 22 Οκτ 2010 22:57

fafos έγραψε:
free3yourmind έγραψε: Ποιοι εμεις? ποιος σου ειπε οτι ειμαι domainer? παλι βγαζεις αυθερετα συμπερασματα απο το μυαλο σου? Εγω οσα domain εχω τα εχω καθαρα για δικια μου αναπτυξη και μονο.
ekteithese... :lol:
καθολου..εκτος αν παλι εσυ ξερεις καλυτερα απο μενα τον σκοπο που εχω τα domain μου :)

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 22 Οκτ 2010 22:58

παππου αυτο ειναι website οχι domain...:) παλι μπερδευεσαι

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 22 Οκτ 2010 23:02

free3yourmind έγραψε:
dimsis έγραψε:Και αφού δεν έχουν καμιά αξία, εσείς γιατί τα κατοχυρώνετε;
Ποιοι εμεις? ποιος σου ειπε οτι ειμαι domainer? παλι βγαζεις αυθερετα συμπερασματα απο το μυαλο σου? Εγω οσα domain εχω τα εχω καθαρα για δικια μου αναπτυξη και μονο.
Προς θεού! Που πάει το μυαλό μου και τα βγάζει τέτοια αυθαίρετα συμπεράσματα!
http://www.domaintalk.gr/showthread.php?t=1473 :kaloe:
free3yourmind έγραψε:
και φυσικα πανω απο το 99% των ελευθερων domain παγκοσμιως ειναι διαθεσιμα, να δουμε τι θα αλλο θα πεις παλι τωρα.

Επισης κατι που θα επρεπε να ξερεις...η παλαιοτητα ενος domain παιζει πολυ μεγαλο ρολο, αλλο να πας να αναπτυξης μια καινουρια σελιδα σε ενα καινουριο domain και αλλο σε καποιο το οποιο ειναι κατοχυρωμενο απο το 95, οποτε ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα
ΟΚ και πες ότι το 99% των domains είναι free... αυτό το 1% λοιπόν που έχουν κλείσει οι domainers (όχι εσύ δηλαδή που δεν είσαι) κατοχυρώνοντας εκατομμύρια domains στο σύνολο τους, όχι για να τα αναπτύξουν όπως εσύ, αλλά για να τα μεταπωλήσουν και να βγάλουν κέρδος από αυτό, ισχύει ή όχι ότι τα στερούν από κάποιους που θα τα αξιοποιούσαν άμεσα. Εκτός και αν δεχθούμε ότι κλείνει ο άλλος 15.000 domains για μελλοντικά projects :)

Η παλαιότητα των domains που παίζει πολύ μεγάλο ρόλο για πες; Στο SEO ε; :) κοίτα να δεις και άλλη σύμπτωση!

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 22 Οκτ 2010 23:03

free3yourmind έγραψε:
καθολου..εκτος αν παλι εσυ ξερεις καλυτερα απο μενα τον σκοπο που εχω τα domain μου :)
gia na kaneis web marketing sto bourdela.com?

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 22 Οκτ 2010 23:04

Ξερεται την διαφορα του Website και το Domain?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος free3yourmind την 22 Οκτ 2010 23:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες