Airtickets.com sold for 80,000$ at Airtickets.gr!!!

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Κλειδωμένο
Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 21 Οκτ 2010 12:56

Αν και θα ξεφύγουμε εντελώς εκτός του αρχικού θέματος, τότε θεωρείς απατεωνιά και την αξία της πνευματική ιδιοκτησίας και την αξία μιας ιδέας και οποιαδήποτε κέρδος προκύπτει από αυτή (χρήμα, αναγνωρισιμότητα, όποια άλλα οφέλη κλπ); Και εμένα με χαλάει που τα παιδιά του κάθε εφοπλιστή γεννήθηκαν προνομιούχα αλλά το να σκεφτείς ένα domain που μετά θα το αξιοποιήσεις και θα αποκτήσει αναγνωρισιμότητα (άρα και αξία) ή θα δημιουργηθεί στο μέλλον μια τάση και θα το επισκέπτεται μεγάλος αριθμός χρηστών (γιατί αυτή είναι η μόνη χρησιμότητα-λειτουργία ενός domain: να το επισκέπτεται κόσμος) είναι απατεωνιά; Να το πεις αδικία ή κάτι άλλο να το συζητήσω αλλά το απατεωνιά είναι βαριά κουβέντα και δεδομένο οτι δεν είναι και πράξη ποινικά κολάσιμη... Ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος εάν οι άνθρωπο δεν εποφθαλμιούν αυτά που έχει ο δίπλα/απέναντί τους, εαν δεν υπήρχε ο φθόνος και όλα τα κατώτερα συναισθήματα (που δυστυχώς υπήρξαν μπόλικα και σε αυτό το θέμα & δεν αναφέρομαι στο post σου cdhyper), εαν δεν υπήρχε το κόμπλεξ κατωτερότητας ή η πλεονεξία του κόσμου. Άμα ήταν να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος επειδή πολλοί κληρονόμησαν περιουσίες από αυτούς που κόπιασαν να τις δημιουργήσουν και επέλεξαν να τις δώσουν στους επόμενους τότε να ξαναμοιράσουμε τη γη.. Αλλά με τους τεμπέληδες, τους καλοπερασάκηδες, και τους ηλίθιους τι θα κάνουμε μετά; Θα τα χάσουν όλα πάλι...

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Οκτ 2010 12:59

free3yourmind έγραψε: Στο θεωρητικο επιπεδο και συμφωνα με αυτα που λες θα μπορουσε να πει κανεις οτι και ο προγραμματισμος δεν θα επρεπε να χρεωνεται γιατι θα επρεπει να γινεται για το καλο της κοινωνιας και οτι καθε ιστοσελιδα θα επρεπε να εχει σκοπο μονο την ενημερωση ή την βελτιωση την ζωης μας με την παροχη νεων υπηρεσιων
Δεν είναι καθόλου θεωρητικό το επίπεδο, είναι καθαρά πρακτικό. Είναι συγκεκριμένη πρόταση για μια καλύτερη ζωή. Αν αύριο απαγορευτεί να βγάζεις λεφτά από την υπεραξία της γης και των domains θα αναγκαστούν να εργαστούν οι διπλάσιοι άνθρωποι από όσους εργάζονται τώρα. Ακόμα και να απαγορευτεί να εισπράττεις ενοίκιο ως μοναδική πηγή εσόδων.

Για το άλλο που λες προφανώς δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου. Ο προγραμματισμός είναι καθαρή εργασία που παράγεις ο ίδιος, δεν περίφραξες κανένα οικόπεδο. Όπως ο μάγειρας πληρώνεται για το φαΐ που μαγειρεύει, έτσι και ο προγραμματιστής πληρώνεται για τις ώρες που τρώει να φτιάξει κάτι.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:01

Panagioths έγραψε:Αν και θα ξεφύγουμε εντελώς εκτός του αρχικού θέματος, τότε θεωρείς απατεωνιά και την αξία της πνευματική ιδιοκτησίας και την αξία μιας ιδέας και οποιαδήποτε κέρδος προκύπτει από αυτή (χρήμα, αναγνωρισιμότητα, όποια άλλα οφέλη κλπ); Και εμένα με χαλάει που τα παιδιά του κάθε εφοπλιστή γεννήθηκαν προνομιούχα αλλά το να σκεφτείς ένα domain που μετά θα το αξιοποιήσεις και θα αποκτήσει αναγνωρισιμότητα (άρα και αξία) ή θα δημιουργηθεί στο μέλλον μια τάση και θα το επισκέπτεται μεγάλος αριθμός χρηστών (γιατί αυτή είναι η μόνη χρησιμότητα-λειτουργία ενός domain: να το επισκέπτεται κόσμος) είναι απατεωνιά; Να το πεις αδικία ή κάτι άλλο να το συζητήσω αλλά το απατεωνιά είναι βαριά κουβέντα και δεδομένο οτι δεν είναι και πράξη ποινικά κολάσιμη... Ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος εάν οι άνθρωπο δεν εποφθαλμιούν αυτά που έχει ο δίπλα/απέναντί τους, εαν δεν υπήρχε ο φθόνος και όλα τα κατώτερα συναισθήματα (που δυστυχώς υπήρξαν μπόλικα και σε αυτό το θέμα & δεν αναφέρομαι στο post σου cdhyper), εαν δεν υπήρχε το κόμπλεξ κατωτερότητας ή η πλεονεξία του κόσμου. Άμα ήταν να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος επειδή πολλοί κληρονόμησαν περιουσίες από αυτούς που κόπιασαν να τις δημιουργήσουν και επέλεξαν να τις δώσουν στους επόμενους τότε να ξαναμοιράσουμε τη γη.. Αλλά με τους τεμπέληδες, τους καλοπερασάκηδες, και τους ηλίθιους τι θα κάνουμε μετά; Θα τα χάσουν όλα πάλι...

2 πράγματα βλέπω σε αυτό το ποστ.

1: Δεν γνωρίζεις ποια είναι η λειτουργία του domain, οπότε μπορείς να επικαλεστείς ότι θες για να το φέρεις στα μέτρα σου και να το πουλήσεις.
Και για να σε βγάλω από το τεχνικό αδιέξοδο σου, τα Domains υπάρχουν για 1 και μόνο λόγο. Για να μεταφράζουν τις διευθύνσεις σε IPs.-

2: Μιλάς για κόμπλεξ κατωτερότητας, όταν δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα domains ούτε τα χρήματα, ούτε η επισκεψιμότητα κάποιου site.

Με άλλα λόγια, αυτομάτως θεωρείς ότι κάποιος που δεν συμφωνεί με τις τακτικές των domainers το κάνει από φθόνο και όχι επειδή απλά είναι λάθος να υπάρχουν domainers in the first place.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:05

cdhyper έγραψε:
free3yourmind έγραψε: Στο θεωρητικο επιπεδο και συμφωνα με αυτα που λες θα μπορουσε να πει κανεις οτι και ο προγραμματισμος δεν θα επρεπε να χρεωνεται γιατι θα επρεπει να γινεται για το καλο της κοινωνιας και οτι καθε ιστοσελιδα θα επρεπε να εχει σκοπο μονο την ενημερωση ή την βελτιωση την ζωης μας με την παροχη νεων υπηρεσιων
Για το άλλο που λες προφανώς δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου. Ο προγραμματισμός είναι καθαρή εργασία που παράγεις ο ίδιος, δεν περίφραξες κανένα οικόπεδο. Όπως ο μάγειρας πληρώνεται για το φαΐ που μαγειρεύει, έτσι και ο προγραμματιστής πληρώνεται για τις ώρες που τρώει να φτιάξει κάτι.
Δεν χρειάζεται να το πάμε μακρυά. Ούτως ή άλλως υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές που οι προγραμματιστές τις έγραψαν χωρίς να πληρωθούν τίποτα.

Λέγεται Open Source και χάρη σε αυτό μπορούμε και γράφουμε τώρα τις απόψεις μας :wink:

Δεν γίνονται όλα για τα λεφτά. Υπάρχει και κόσμος που αγαπάει αυτό που κάνει. Σε αντίθεση με τους Domainers φυσικά που το κάνουν καθαρά για να βγάλουν λεφτά.
Δεν έχει κάτι το thrilling το να σπρώχνεις domains...

Είναι πιο βαρετό και από το να σπρώχνεις ναρκωτικά :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Οκτ 2010 13:11

Εδώ θεωρούμε εξωφρενικό το ότι πρέπει κάποιος να δουλεύει και εσύ πας να μας πείσεις ότι υπάρχουν και άνθρωποι που δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται; Έλεος :)

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:15

I know, απλά θέλω να πω ότι όπως κάποιος μαγειρεύει γιατί απλά το γουστάρει (χωρίς να δουλεύει sef κάπου) έτσι και ο προγραμματιστής μπορεί να το κάνει γιατί το γουστάρει.

Το ανέφερα γιατί τέθηκε 'θεωρητικό' παράδειγμα του τύπου και οι προγραμματιστές θα έπρεπε να το κάνουν τσάμπα επειδή θα ήταν καλό για την κοινωνία.
Μόνο που γίνεται ήδη αυτό.

Παίζει κανένας domainer να το κάνει τζάμπα επειδή απλά το γουστάρει; χμμμ δεν νομίζω.

Για να ασχοληθείς με κάτι τέτοιο, το κάνεις για τα λεφτά. Δεν έχει κάτι το δημιουργικό να κάνεις το βαποράκι για domains :lol:

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 21 Οκτ 2010 13:17

cdhyper έγραψε:Δεν είναι καθόλου θεωρητικό το επίπεδο, είναι καθαρά πρακτικό. Είναι συγκεκριμένη πρόταση για μια καλύτερη ζωή. Αν αύριο απαγορευτεί να βγάζεις λεφτά από την υπεραξία της γης και των domains θα αναγκαστούν να εργαστούν οι διπλάσιοι άνθρωποι από όσους εργάζονται τώρα. Ακόμα και να απαγορευτεί να εισπράττεις ενοίκιο ως μοναδική πηγή εσόδων.

Για μενα το καλυτερο θα ηταν να μπει μεγιστο οριο χρηματων που μπορει να συσσωρευσει καποιος, αυτο σταματαει το ανελεητο κυνηγι κερδους...αλλα ολα αυτα ειναι αλλη συζητηση...εδω συζηταμε για το τωρα, για το σημερα οχι για το πως θα ηταν τα πραγματα εαν...

Για το αλλο που λες αν πας σε εναν μπαρμπα σε ενα χωριο και του πεις τι δουλεια κανεις και ποσα πληρωνεσαι θα σου πει..τι φτιαχνεις αερα? Θα σου πει εγω δουλευω και παραγω πραγματικα και θα σου δειξει το αγγουρι που εβγαλε με τον ιδρωτα του...και μετα θα σου πει δειξε μου εσυ ο developer τι παραγεις και οσο και να του εξηγεις θα σου απανταει εμενα αυτο δεν μου χρησιμευει πουθενα....γιατι στα αληθεια αυτο που παραγεις δεν του χρησιμευει πουθενα για την ζωη του. Κατι τετοιο μου θυμιζει η συζητηση μας...
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 21 Οκτ 2010 13:18

Cha0s έγραψε:
Panagioths έγραψε:Αν και θα ξεφύγουμε εντελώς εκτός του αρχικού θέματος, τότε θεωρείς απατεωνιά και την αξία της πνευματική ιδιοκτησίας και την αξία μιας ιδέας και οποιαδήποτε κέρδος προκύπτει από αυτή (χρήμα, αναγνωρισιμότητα, όποια άλλα οφέλη κλπ); Και εμένα με χαλάει που τα παιδιά του κάθε εφοπλιστή γεννήθηκαν προνομιούχα αλλά το να σκεφτείς ένα domain που μετά θα το αξιοποιήσεις και θα αποκτήσει αναγνωρισιμότητα (άρα και αξία) ή θα δημιουργηθεί στο μέλλον μια τάση και θα το επισκέπτεται μεγάλος αριθμός χρηστών (γιατί αυτή είναι η μόνη χρησιμότητα-λειτουργία ενός domain: να το επισκέπτεται κόσμος) είναι απατεωνιά; Να το πεις αδικία ή κάτι άλλο να το συζητήσω αλλά το απατεωνιά είναι βαριά κουβέντα και δεδομένο οτι δεν είναι και πράξη ποινικά κολάσιμη... Ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος εάν οι άνθρωπο δεν εποφθαλμιούν αυτά που έχει ο δίπλα/απέναντί τους, εαν δεν υπήρχε ο φθόνος και όλα τα κατώτερα συναισθήματα (που δυστυχώς υπήρξαν μπόλικα και σε αυτό το θέμα & δεν αναφέρομαι στο post σου cdhyper), εαν δεν υπήρχε το κόμπλεξ κατωτερότητας ή η πλεονεξία του κόσμου. Άμα ήταν να γίνει ο κόσμος μας καλύτερος επειδή πολλοί κληρονόμησαν περιουσίες από αυτούς που κόπιασαν να τις δημιουργήσουν και επέλεξαν να τις δώσουν στους επόμενους τότε να ξαναμοιράσουμε τη γη.. Αλλά με τους τεμπέληδες, τους καλοπερασάκηδες, και τους ηλίθιους τι θα κάνουμε μετά; Θα τα χάσουν όλα πάλι...

2 πράγματα βλέπω σε αυτό το ποστ.

1: Δεν γνωρίζεις ποια είναι η λειτουργία του domain, οπότε μπορείς να επικαλεστείς ότι θες για να το φέρεις στα μέτρα σου και να το πουλήσεις.
Και για να σε βγάλω από το τεχνικό αδιέξοδο σου, τα Domains υπάρχουν για 1 και μόνο λόγο. Για να μεταφράζουν τις διευθύνσεις σε IPs.-

2: Μιλάς για κόμπλεξ κατωτερότητας, όταν δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα domains ούτε τα χρήματα, ούτε η επισκεψιμότητα κάποιου site.

Με άλλα λόγια, αυτομάτως θεωρείς ότι κάποιος που δεν συμφωνεί με τις τακτικές των domainers το κάνει από φθόνο και όχι επειδή απλά είναι λάθος να υπάρχουν domainers in the first place.
Καταρχήν δεν ξέρω τι συμπεριλαμβάνει ο όρος "domainer" που γράφεται ευρέως εδώ μέσα οπότε επιφυλάσσομαι γιαυτό. Δεύτερον δεν πουλάω domains οπότε καλό είναι να μην γράφουμε πολύ συγκεκριμένα πράγματα για τον άλλον που δεν γνωρίζουμε τι κάνει. Όπως κι εγώ δεν έκρινα κανέναν αλλά μόνο συγκεκριμένες απόψεις ή τακτικές.
Πέρα από αυτά, θα ήταν τραγικό να συμφωνούν όλοι με τις τακτικές κάποιων. Ο σκοπός μας εδώ δεν είναι πιστεύω να πείσουμε κανέναν για κάτι. Δεν πουλάμε τίποτα σε αυτό το θέμα. Απλά συζητάμε. Βέβαια οι τόνοι ανεβαίνουν σε συγκεκριμένα post και όχι επειδή δεν συμφωνεί κάποιος με την ιδέα να πουλάει κάποιος άλλος domain/servers/sites/κλπ αλλά επειδή εκφέρονται πολύ ολοκληρωτικές και απόλυτες απόψεις με απαξιωτικά επιχειρήματα που κατά την άποψή μου ρίχνουν πολύ το επίπεδο και εκθέτουν αυτούς που τα γράφουν σε σημείο που και δίκιο να είχαν το χάνουν. Γενικά είναι λίγο άθλια εικόνα. Κατά τ' άλλα δεν δίνω δεκάρα εαν θίγονται όσοι πουλάν domain, seo, marketing, spam, αέρα Ταϋγέτου εμφιαλωμένο σε μπουκαλάκια κτλ ούτε τα δικά μου συμφέροντα θίγονται ή επηρεάζονται. Σε κάποιον άσχετο και μη προϊδεασμένο που διαβάζει για πρώτη φορά το θέμα αυτό χτυπάνε πολύ άσχημα κάποια πράγματα. Αυτό έχει σημασία και όχι τι πιστεύω εγώ, εσύ, ο από πάνω, ο από κάτω γιατί πλέον έχει εξαντληθεί το θέμα και όσοι ήταν να σχηματίσουν άποψη σχημάτισαν. Οι υπόλοιποι θα μείνουν με τη δικιά τους και καλά θα κάνουν :)

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:20

free3yourmind έγραψε:και μετα θα σου πει δειξε μου εσυ ο developer τι παραγεις και οσο και να του εξηγεις θα σου απανταει εμενα αυτο δεν μου χρησιμευει πουθενα....γιατι στα αληθεια αυτο που παραγεις δεν του χρησιμευει πουθενα για την ζωη του. Κατι τετοιο μου θυμιζει η συζητηση μας...
Και όμως του χρησιμεύει. Γιατί όταν πάει στο ΙΚΑ να κάνεις τις εξετάσεις του, η κυράτσα που πατάει 2 κουμπιά την ώρα στο ΚΒ το κάνει σε κάποια εφαρμογή που έκανε κάποιος προγραμματιστής.

Χωρίς την μηχανογράφιση, παίζει να τον βγάζανε και dead τον παππού.

Το ότι δεν ξέρει που του χρησιμεύει, δεν σημαίνει ότι δεν του χρησιμεύει :wink:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 21 Οκτ 2010 13:23

Cha0s έγραψε:(χωρίς να δουλεύει sef κάπου)
πρόσεχε τι γράφεις που... θα το πάρουν ως Search Engine Friendly :)

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Οκτ 2010 13:24

Ρε συ free3yourmind και οι καραμέλες που τρώει ο γεράκος για να τυλιχτούνε ξέρεις πόσες γραμμές κώδικα έχουν γραφτεί; Η άγνοιά του για έναν επαγγελματικό κλάδο δεν σημαίνει ότι ο κλάδος αυτός είναι απατεώνες. Εμείς όμως δεν έχουμε άγνοια για τον κλάδο των domainers φυσικού και διαδικτυακού κόσμου, ξέρουμε πώς λειτουργούνε και τι κάνουνε.

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 21 Οκτ 2010 13:26

ο μπαρμπας θα σου απαντησει:

Και με τα χαρτια που δουλευαν στο ΙΚΑ το 1950 την δουλεια μου την εκανα και μαλιστα καλυτερα ...

αντε απαντα του...
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:29

Panagioths έγραψε:Καταρχήν δεν ξέρω τι συμπεριλαμβάνει ο όρος "domainer" που γράφεται ευρέως εδώ μέσα οπότε επιφυλάσσομαι γιαυτό. Δεύτερον δεν πουλάω domains οπότε καλό είναι να μην γράφουμε πολύ συγκεκριμένα πράγματα για τον άλλον που δεν γνωρίζουμε τι κάνει. Όπως κι εγώ δεν έκρινα κανέναν αλλά μόνο συγκεκριμένες απόψεις ή τακτικές.
Πέρα από αυτά, θα ήταν τραγικό να συμφωνούν όλοι με τις τακτικές κάποιων. Ο σκοπός μας εδώ δεν είναι πιστεύω να πείσουμε κανέναν για κάτι. Δεν πουλάμε τίποτα σε αυτό το θέμα. Απλά συζητάμε. Βέβαια οι τόνοι ανεβαίνουν σε συγκεκριμένα post και όχι επειδή δεν συμφωνεί κάποιος με την ιδέα να πουλάει κάποιος άλλος domain/servers/sites/κλπ αλλά επειδή εκφέρονται πολύ ολοκληρωτικές και απόλυτες απόψεις με απαξιωτικά επιχειρήματα που κατά την άποψή μου ρίχνουν πολύ το επίπεδο και εκθέτουν αυτούς που τα γράφουν σε σημείο που και δίκιο να είχαν το χάνουν. Γενικά είναι λίγο άθλια εικόνα. Κατά τ' άλλα δεν δίνω δεκάρα εαν θίγονται όσοι πουλάν domain, seo, marketing, spam, αέρα Ταϋγέτου εμφιαλωμένο σε μπουκαλάκια κτλ ούτε τα δικά μου συμφέροντα θίγονται ή επηρεάζονται. Σε κάποιον άσχετο και μη προϊδεασμένο που διαβάζει για πρώτη φορά το θέμα αυτό χτυπάνε πολύ άσχημα κάποια πράγματα. Αυτό έχει σημασία και όχι τι πιστεύω εγώ, εσύ, ο από πάνω, ο από κάτω γιατί πλέον έχει εξαντληθεί το θέμα και όσοι ήταν να σχηματίσουν άποψη σχημάτισαν. Οι υπόλοιποι θα μείνουν με τη δικιά τους και καλά θα κάνουν :)
Πραγματικά είναι πολύ κουραστικός ο τρόπος που γράφεις. Μονοκοπανιά όλο... απάλευτο...

Anyway, πες το domainer πες το κάπως αλλιώς, καταλαβαίνεις σε τι αναφέρεται κάποιος όταν λέει domainer.

Και ναι, για τους μη προϊδεασμένους τα γράφω τόσο απόλυτα, να ξέρουν τι παίζει. Μπορεί οι παπατζίδες να είναι καλοί στο μπλα μπλα αλλά δεν σημαίνει ότι θέλουν και το καλό του υποψήφιου 'πελάτη'.

Αν κάποιος μη προϊδεασμένος ρώταγε που να πάω να πάρω PC και του έλεγε ο φίλος του που είναι όλη μέρα πάνω σε ένα PC, μην πας ποτέ στο Plaisio, έχουν ελεϊνή εξυπηρέτηση, καλό στον μη προϊδεασμένο θα έκανε ;)
Οκ το πλαίσιο θα έχανε ένα πελάτη τον οποίο σχεδόν τον είχε κερδίσει με τις διαφημίσεις του και το brainwashing του, αλλά who gives a f****? Να ήταν σωστό να το πρότεινε ο φίλος του μη προϊδεασμένου ;)

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Οκτ 2010 13:31

free3yourmind έγραψε:ο μπαρμπας θα σου απαντησει:

Και με τα χαρτια που δουλευαν στο ΙΚΑ το 1950 την δουλεια μου την εκανα και μαλιστα καλυτερα ...

αντε απαντα του...
ΙΚΑ & Χωρίς PC & 1950 & Ελλάδα δεν παίζει να ήταν καλύτερα που να χτυπιέται κάτω ο παππούς.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Οκτ 2010 13:33

Και με τα χαρτιά του 1950 υπήρχε κάποιος που ταξινομούσε τα έγγραφα και σκεφτόταν αποδοτικότερους τρόπους διαχείρισης και αποθήκευσής των έντυπων δεδομένων. Αυτός ήταν προγραμματιστής της εποχής.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες