www.europaideia.com.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
mariakat

www.europaideia.com.gr

Δημοσίευση από mariakat » 25 Νοέμ 2010 04:58

Figaro έγραψε:
Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Η Ευρωπαιδεία, είναι το ξενόγλωσσο σχολείο στο οποίο 23 χρόνια τώρα διδάσκεται με επιτυχία η εκμάθηση των ξένων γλωσσών!

Είναι το ξενόγλωσσο σχολείο που εκσυγχρονίζεται συνεχώς, μετεκπαιδεύει το διδακτικό του προσωπικό, θέτει υψηλούς στόχους και οδηγεί τους μαθητές του στην κατάκτηση της ξένης γλώσσας.

Μέσα σε ένα ευχάριστο ασφαλές και οικογενειακό περιβάλλον, τα δυο ολοκαίνουργια υπερσύγχρονα κτίρια μαζί με το καταξιωμένο εκπαιδευτικό δυναμικό τους, είναι τα ξενόγλωσσα κέντρα που είναι έτοιμα να ανταποκριθούν στις προκλήσεις των καιρών, με την εμπειρία να συναντά την σύγχρονη παιδαγωγική αντίληψη.

Αίθουσες εξοπλισμένες με υπολογιστές, projectors, διαδραστικούς πίνακες και το σημαντικότερο, καθηγητές με κατάρτιση, ευαισθησία και ενθουσιασμό εξασφαλίζουν στους μαθητές ουσιαστικές γνώσεις και επιτυχίες σε αναγνωρισμένα από το κράτος πτυχία!
Και δεν μπορείς να δώσεις 500-800 euro σε ένα επαγγελματία να σου κάνει μια σελίδα της προκοπής ;

Αντί να προσπαθείς να βγάλεις ένα λιγότερο άσχημο αποτέλεσμα παίζοντας με joomla και wordpress, προσπάθησε να διαβάσεις μερικά αρθρα σχετικά με τα πλεονεκτήματα που μπορεί να σου δώσει μια κάλη ιστοσελίδα και θα βρείς την απάντηση μόνη σου.
figaro η απαντηση σου ήταν αγενέστατη και αποτομη χωρίς λόγο.
το ζητημα δεν ειναι το αν μπορει καποιος να δωσει τα λεφτά ή οχι , και σε ποιον επιλεγει να τα δωσει. το ζητημα ειναι οτι κανω μια προσπαθεια και ζηταω γνώμες απο ένα forum που υποτιθεται στηρίζει τις νεες προσπάθειες αφου τα παιδιά κάνουν πολύ καλή δουλεια μέσω βοηθημάτων για αρχάριους κλπ.

όποιος δεν ειναι προθυμος για μια σωστή τεκμηριωμενη και εμπεριστατωμενη γνωμη ας μην απανταει καθολου. νομιζω οτι δεν ειναι παραλογο αυτο που ρωτάω και ζηταω. τα λοιπα σχολια ειναι περιττά.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

www.europaideia.com.gr

Δημοσίευση από Figaro » 25 Νοέμ 2010 05:20

Τωρα που τη διαβασα πάλι..εχεις δίκιο ήταν απότομη η απάντηση μου.. sorry.

Αλλά εξακολουθω να νομίζω πως είναι αστείο για κάποιον επαγγελματία να μην θέλει να πληρώσει λεφτά σε κάποιον άλλο επαγγελματία (designer) ώστε να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα.

Απο τη μία ζητάς χρήματα για τις υπηρεσίες σου.. απο την άλλη δε θέλεις να δώσεις για υπηρεσίες άλλων (σε αντικείμενο που δε το κατέχεις).

Σκέψου το λίγο...

anyway... οτι επενδύσεις θα πάρεις πίσω απο τη σελίδα σου.

Και αν όντως θέλεις να δοκιμάσεις να την κάνεις μόνη σου... δες το wordpress μιας και είναι πιο εύκολο στη χρήση / editing + κάποιο theme που να ταιριάζει με το θέμα της σελίδας σου.
To wordpress είναι free... τα καλά themes ομως δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις (25-100$).

mariakat

www.europaideia.com.gr

Δημοσίευση από mariakat » 25 Νοέμ 2010 14:04

Figaro έγραψε:Τωρα που τη διαβασα πάλι..εχεις δίκιο ήταν απότομη η απάντηση μου.. sorry.

Αλλά εξακολουθω να νομίζω πως είναι αστείο για κάποιον επαγγελματία να μην θέλει να πληρώσει λεφτά σε κάποιον άλλο επαγγελματία (designer) ώστε να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα.

Απο τη μία ζητάς χρήματα για τις υπηρεσίες σου.. απο την άλλη δε θέλεις να δώσεις για υπηρεσίες άλλων (σε αντικείμενο που δε το κατέχεις).

Σκέψου το λίγο...

anyway... οτι επενδύσεις θα πάρεις πίσω απο τη σελίδα σου.

Και αν όντως θέλεις να δοκιμάσεις να την κάνεις μόνη σου... δες το wordpress μιας και είναι πιο εύκολο στη χρήση / editing + κάποιο theme που να ταιριάζει με το θέμα της σελίδας σου.
To wordpress είναι free... τα καλά themes ομως δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις (25-100$).
Δεκτή η συγνώμη σου αλλα το φροντιστήριο δνε ειναι δικο μου.... το σαιτ ειναι για δικο μου ατομο! Ο λογος που δεν δινει σε επαγγελματια αλλα σ'εμενα τα χρήματα(αν και επεμενα για το αντίθετο) ειναι γιατί πιστευει οτι "το χω" και προσπαθει να με σπρώξει να ασχοληθω με το αντικειμενο. Ειχα κανει παλιοτερα ιστοσελιδες μικρές, αλλα μετα το παρατησα και τώρα εχω χαθει και προσπαθώ να ξαναπροσανατολιστω.
Αυτό ειναι ολο.
Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλες παντως

ALR
Honorary Member

www.europaideia.com.gr

Δημοσίευση από ALR » 26 Νοέμ 2010 01:46

Δες αυτό. Marinou.gr

Αυτή πρέπει να είναι η λογική σου.
Για να το κάνεις πρέπει να μάθεις

α) Να σχεδιάζεις για web
b) Να γράψεις html/css/javascript
c) Να μάθεις Wordpress.