Διαγωνισμός SEO

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Khronos

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από Khronos » 22 Οκτ 2010 10:16

elmaz έγραψε:
korgr έγραψε:
elmaz έγραψε: για πες το αυτό στον cordis για να μην βάλω το πιπέρι εγώ
Να είσαι σίγουρος για δύο πράγματα:
  • Ο cordis με διαβάζει
    Διαθέτει το ανάλογο χιούμορ (σε αντίθεση με σένα)
Το χιουμοράκι σου να το λες σε δικό σου topic και να μην γεμίζεις με σκουπίδια το δικό μου.
Εδώ μιλάμε για διαγωνισμό SEO, ακούσαμε την γνώμη σου, η πες κάτι που έχει σχέση η παίξε αλλού.
Κάποιος έχει πάρει υπερβολικά σοβαρά αυτό το διαγωνισμό...:P

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από korgr » 22 Οκτ 2010 12:38

elmaz έγραψε: Το χιουμοράκι σου να το λες σε δικό σου topic και να μην γεμίζεις με σκουπίδια το δικό μου.
Εδώ μιλάμε για διαγωνισμό SEO, ακούσαμε την γνώμη σου, η πες κάτι που έχει σχέση η παίξε αλλού.
Bad Command or filename
'Το χιουμοράκι σου να το λες σε δικό σου topic και να μην γεμίζεις με σκουπίδια το δικό μου' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
C:\ _

Άβαταρ μέλους
elmaz

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από elmaz » 25 Οκτ 2010 13:05

Figaro έγραψε:1. Επιλογή keyword με μικρό ανταγωνισμό (100-300.000 το πολυ)
2. Οι σελίδες πάνω σε νέο domain (πχ. blogger)
3. Ολοι που παίρνουν μέρος να έχουν ενα url σχεδόν ίδιο (πχ. account1.blogspot.com, account2.blogspot)
4. Χωρίς link απο δικές μας σελίδες που υπήρχαν πριν απο την ημέρα που άρχιζει ο διαγωνισμός

----
το 2, 3 και 4 με αυτό το τρόπο για να αποφύγουμε το πλεονέκτημα που θα έχουν απο την αρχή άτομα με δημοφιλείς σελίδες.
πχ.
άλλο προβάδισμα έχει ο cordis μέσω του freestuff.gr και άλλο ο X που δεν έχει μεγάλες ελληνικές σελίδες
----

5. μετά απο 3 μήνες κερδίζει αυτός που είναι πιο πάνω απο τους άλλους (δλδ. χώρις να πρέπει να φτάσει τοπ3 - απλα να είναι πιο πάνω απο τους άλλους)
6. χωρίς black τεχνικές
7. χωρίς link απο signatures σε forums
8. ο καθένας κάνει τα δικά του κείμενα
9. ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει (πχ 10 σχετικές σελίδες) πάνω στο subdomain του (οχι black hat). Δηλαδή.. να μην υπάρχει όριο στο content που θα βάλει

Αν ξέχασα κάτι (που στανταρ ξέχασα..) συμπληρώστε.

Γενικά... σε πολλά forums έχουν γίνει απόπειρες με τέτοιους διαγωνσμούς άλλα το 99% αυτων δεν ολοκληρώθηκαν λογο του "4".
Οι περισσότεροι βάζουν links απο σελίδες δικές τους και γνωστών.

Οπότε και εδω δύσκολα το βλέπω να γίνει κάτι.
Τώρα που το ξαναδιαβάζω αυτό νομίζω ότι για τον σπόνσορα καλύτερα θα είναι να συμμετέχουν και παλιά domain. Έτσι θα έχει μεγαλύτερο όφελος από τα backlink

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Οκτ 2010 15:32

Σε ένα show είχε πει ο Πανούσης: "Εντάξει φιλαράκο εσύ εκεί κάτω, έκανες το χαβαλέ σου, ηρέμησε τώρα, είναι και σοβαροί άνθρωποι που θέλουν να ακούσουνε". Ήταν το καλύτερο αστείο της βραδιάς :)
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
elmaz

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από elmaz » 25 Οκτ 2010 15:44

cdhyper έγραψε:Σε ένα show είχε πει ο Πανούσης: "Εντάξει φιλαράκο εσύ εκεί κάτω, έκανες το χαβαλέ σου, ηρέμησε τώρα, είναι και σοβαροί άνθρωποι που θέλουν να ακούσουνε". Ήταν το καλύτερο αστείο της βραδιάς :)
Χαβαλέ???
είσαι κόμμα με τον χαμουτζή ρε, και μου την μπαίνεις έτσι?
cordis σβήσε το topic για να μην πω πράγματα που δεν θέλω

Άβαταρ μέλους
Khronos

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από Khronos » 25 Οκτ 2010 15:52

LOL

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από manolism » 25 Οκτ 2010 16:04

elmaz έγραψε:
cdhyper έγραψε:Σε ένα show είχε πει ο Πανούσης: "Εντάξει φιλαράκο εσύ εκεί κάτω, έκανες το χαβαλέ σου, ηρέμησε τώρα, είναι και σοβαροί άνθρωποι που θέλουν να ακούσουνε". Ήταν το καλύτερο αστείο της βραδιάς :)
Χαβαλέ???
είσαι κόμμα με τον χαμουτζή ρε, και μου την μπαίνεις έτσι?
cordis σβήσε το topic για να μην πω πράγματα που δεν θέλω
Εάν πεις πράγματα που δεν θέλεις σίγουρα θα σβηστεί. Μέχρι να τα πεις όμως το θέμα παραμένει.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από scoobby » 25 Οκτ 2010 16:13

Συνημμένα
papas1.jpg
Seo priest

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από Geobak » 25 Οκτ 2010 16:45

korgr έγραψε:Αντί για τέτοιο διαγωνισμό, δεν κατεβάζουμε τα φερμουάρ, για πιο μετρήσιμα αποτελέσματα? :lol:

+100!!!!

Ένας τέτοιος διαγωνισμός δεν πρόκειται να εξυπηρετήσει σε κάτι ούτε να αποδείξει κάτι. Επίσης δεν πρόκεται ποτέ να γίνει με ίσους όρους για όλους.

Τέλος σε τι θα εξυπηρετήσει? Μόνο σε αυτό που είπε ο Kor. Ποιος την έχει πιο μεγάλη :P

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από Figaro » 25 Οκτ 2010 16:50

Geobak έγραψε: +100!!!!

Ένας τέτοιος διαγωνισμός δεν πρόκειται να εξυπηρετήσει σε κάτι ούτε να αποδείξει κάτι. Επίσης δεν πρόκεται ποτέ να γίνει με ίσους όρους για όλους.

Τέλος σε τι θα εξυπηρετήσει? Μόνο σε αυτό που είπε ο Kor. Ποιος την έχει πιο μεγάλη :P
Και εσύ κόμμα με το χαμουτζή ;;;;;;
Ουυυ ρε :P

Blogcommentinglover

Διαγωνισμός SEO

Δημοσίευση από Blogcommentinglover » 16 Απρ 2011 21:14

Άντε και το κάναμε. Με τι θέμα όμως. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου expert. Υπάρχουν τομείς internet marketing που τους κάνω καλήτερα απο άλλους. Δέχομαι όμως την πρόκληση. Είναι μια εμπειρία και αυτή και την χρειάζομαι. όχι για να το παίξω expert αλλά για να μάθω και κάτι παραπάνω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες