Ελληνικά Keywords & Πως τα επιλέγουμε?

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 20 Οκτ 2010 20:03

Trapsoul έγραψε:Καλησπέρα σε όλου! Ειναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum.

Λοιπόν εδώ και κάποιο καιρό έχω βαλθεί να ανεβάσω το traffic στη σελίδα μου. Εχω βρέι διάφορα εργαλεία όπως το Web Ceo, το IBP και το Seo power suite. Ψάχνω να βρώ ποιος ειναι ο καταληλότερος τιτλος για κάποιες κατηγορίες προϊοντων στη σελίδα μου και δεν μπορώ να τις βρώ γιατί αυτά τα προγράμματα δεν υποστηρίσουν την Ελληνική γώσσα στα keywords.

Το ερώτημά μου είναι ΠΩΣ θα βρώ keywords ? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που υποστηρίζει ελληνικές λέξεις?

ευχαριστώ
Για να απαντησει και ενας στη ερωτηση σου..
πηγαινε εδω https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
βαλε την γενικη λεξη κλειδι και θα σου βγαλει ποιες αλλες αναζητουντε συχνοτερα...

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 20 Οκτ 2010 20:12

scoobby έγραψε:Για να απαντησει και ενας στη ερωτηση σου..
πηγαινε εδω https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal
βαλε την γενικη λεξη κλειδι και θα σου βγαλει ποιες αλλες αναζητουντε συχνοτερα...
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... asc#493112 :roll: :-?

για desktop app που ψάχνεις δες μήπως κανένα από αυτά: http://www.affiliate-secrets.info/affiliate-secrets υποστηρίζει και ελληνικά (χλωμό το βλέπω αλλά αν έχεις το κουράγιο ψάξτα)

bakxos1983

Δημοσίευση από bakxos1983 » 26 Οκτ 2010 01:36

Η google εχει φτιαξει μερικα tools για αυτον τον λογο. Τo παλιο ηταν θα το βρεις αν ψαξεις στο google :

google keyword tool legacy

Να σου πω οτι τα περισσοτερα tools που υπαρχουν αυτον τον καιρο χρησιμοποιουν το παλιο interface. Φυσικα τα νουμερα ειναι εντελως διαφορετικα και σε παρα πολλες περιπτωσεις λαθος.

Το καινουργιο interface (αυτο που σου εδωσαν ) αλλαξε πριν ενα μηνα και οι αριθμοι επεσαν δραματικα. Οι αριθμοι που θα παρεις ειναι μια χαρα αν κανεις το εξης:

1. Ψαξεις αυτο που θες
2. Πας χαμηλα δεξια και βγαλεις το broad
3. Βαλεις το exact
4. Κοιταξεις local

Επισης αν καταφερεις να βαλεις την λεξη αυτο στο google τοτε απλα πας webmater tools και κοιτας ιmpressions.
Επισης μπορεις να τρεξεις μια καμπανια adword Και να δεις. Αν εχεις ενα πελακι ο οποιος πληρωνει αυτος ο τροπος ειναι ο πιο ασφαλης!

Σχετικα με τα κειμενα, οι λεξεις κλειδια ειναι η ταυτοτητα. Αν προσπαθησεις να μπεις πρωτη σελιδα στο google γραφωντας οτι ναναι, καλη επιτυχια.

Ειναι αληθεια οτι μπορει να παρεις επισκεψεις απο μια βελτιστοποιημενες λεξεις αλλα προφανως ο ανταγωνισμος για αυτες τι λεξεις ειναι ανυπαρκτος.

Επισης ειναι αληθεια οτι βελτιστοποιηση σημαινει υλικο δηλαδα κειμενα και ενημερωσεις συχνες της σελιδας.

Trapsoul

Δημοσίευση από Trapsoul » 31 Οκτ 2010 12:44

Σ'ευαχριστώ πολύ. Νομίζω ηταν η πιο ολοκληρωμένη απάντηση στο ερωτημά μου.

bakxos1983 έγραψε:Η google εχει φτιαξει μερικα tools για αυτον τον λογο. Τo παλιο ηταν θα το βρεις αν ψαξεις στο google :

google keyword tool legacy

Να σου πω οτι τα περισσοτερα tools που υπαρχουν αυτον τον καιρο χρησιμοποιουν το παλιο interface. Φυσικα τα νουμερα ειναι εντελως διαφορετικα και σε παρα πολλες περιπτωσεις λαθος.

Το καινουργιο interface (αυτο που σου εδωσαν ) αλλαξε πριν ενα μηνα και οι αριθμοι επεσαν δραματικα. Οι αριθμοι που θα παρεις ειναι μια χαρα αν κανεις το εξης:

1. Ψαξεις αυτο που θες
2. Πας χαμηλα δεξια και βγαλεις το broad
3. Βαλεις το exact
4. Κοιταξεις local

Επισης αν καταφερεις να βαλεις την λεξη αυτο στο google τοτε απλα πας webmater tools και κοιτας ιmpressions.
Επισης μπορεις να τρεξεις μια καμπανια adword Και να δεις. Αν εχεις ενα πελακι ο οποιος πληρωνει αυτος ο τροπος ειναι ο πιο ασφαλης!

Σχετικα με τα κειμενα, οι λεξεις κλειδια ειναι η ταυτοτητα. Αν προσπαθησεις να μπεις πρωτη σελιδα στο google γραφωντας οτι ναναι, καλη επιτυχια.

Ειναι αληθεια οτι μπορει να παρεις επισκεψεις απο μια βελτιστοποιημενες λεξεις αλλα προφανως ο ανταγωνισμος για αυτες τι λεξεις ειναι ανυπαρκτος.

Επισης ειναι αληθεια οτι βελτιστοποιηση σημαινει υλικο δηλαδα κειμενα και ενημερωσεις συχνες της σελιδας.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες