Κούρεμα

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
geo87

Κούρεμα

Δημοσίευση από geo87 » 17 Νοέμ 2010 23:25

Καλησπέρα! Θέλω να κουρευτώ αλλά θέλω να αλλάξει λίγο το μαλλί μου (δεν ξέρω καν όμως πως θέλω να γίνει). Γενικώς βαρέθηκα το συνηθισμένο στυλ που μου το κουρεύει χρόνια τώρα ο μπαρμπέρης της γειτονιάς μου και αποφάσισα για κομμωτήριο. :P Ξέρει κανείς κάνα καλό και φθηνό για αντρικά κουρέματα? Αν θέλετε πείτε και τιμές μαζί να ξέρουμε τι γίνεται διότι οι καιροί είναι δύσκολοι! :)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Νοέμ 2010 23:43

geo87 έγραψε:Καλησπέρα! Θέλω να κουρευτώ αλλά θέλω να αλλάξει λίγο το μαλλί μου (δεν ξέρω καν όμως πως θέλω να γίνει). Γενικώς βαρέθηκα το συνηθισμένο στυλ που μου το κουρεύει χρόνια τώρα ο μπαρμπέρης της γειτονιάς μου και αποφάσισα για κομμωτήριο. :P Ξέρει κανείς κάνα καλό και φθηνό για αντρικά κουρέματα? Αν θέλετε πείτε και τιμές μαζί να ξέρουμε τι γίνεται διότι οι καιροί είναι δύσκολοι! :)
το θέμα είναι σε ποιο μέρος μένεις για να σου προτείνουμε.
Οι τιμές πάνω κάτω είναι ίδιες. Μπορεί να είναι από 10 ως 18 ευρώ το κούρεμα ( τα περισσότερα κομμωτήρια σε τέτοιες τιμές κυμαίνονται ).
Εκεί που θα αποφασίσεις να πας, συζητησέ το με τον κομμωτή, ώστε να σου προτείνει και αυτός.
Εικόνα

geo87

Κούρεμα

Δημοσίευση από geo87 » 18 Νοέμ 2010 00:37

Spyrostagas έγραψε:
geo87 έγραψε:Καλησπέρα! Θέλω να κουρευτώ αλλά θέλω να αλλάξει λίγο το μαλλί μου (δεν ξέρω καν όμως πως θέλω να γίνει). Γενικώς βαρέθηκα το συνηθισμένο στυλ που μου το κουρεύει χρόνια τώρα ο μπαρμπέρης της γειτονιάς μου και αποφάσισα για κομμωτήριο. :P Ξέρει κανείς κάνα καλό και φθηνό για αντρικά κουρέματα? Αν θέλετε πείτε και τιμές μαζί να ξέρουμε τι γίνεται διότι οι καιροί είναι δύσκολοι! :)
το θέμα είναι σε ποιο μέρος μένεις για να σου προτείνουμε.
Οι τιμές πάνω κάτω είναι ίδιες. Μπορεί να είναι από 10 ως 18 ευρώ το κούρεμα ( τα περισσότερα κομμωτήρια σε τέτοιες τιμές κυμαίνονται ).
Εκεί που θα αποφασίσεις να πας, συζητησέ το με τον κομμωτή, ώστε να σου προτείνει και αυτός.
Ευχαριστώ για την απάντηση αδερφέ. Μένω στο κέντρο στην Αθήνα. Από μια έρευνα που έκανα είδα πως πάει γύρω στα 10-40 (!!) ευρώ αλλά δεν έχω καταλάβει στο κούρεμα συμπεριλαμβάνεται όλο το πακετάκι (δηλαδή και το φτιάξιμο των μαλλιών) ή απλά το κόψιμο των μαλλιών; Για παράδειγμα είδα φωτό με ένα κούρεμα που το μαλλί ήταν κουρεμένο και φτιαγμένο με κερί, αυτό χρεώνεται ως κούρεμα ή ως κούρεμα+χτένισμα? Να υπενθυμίσω επίσης πως αν ξέρετε κάποιο καλό κομμωτήριο δοκιμασμένο μου λέτε γιατί θα ήθελα να πάω αύριο κιόλας. :)

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από mechpanos » 18 Νοέμ 2010 11:53

Φίλε εγώ πήγαινα σε έναν στο μετρό των Αμπελοκήπων (Πανόρμου και Αλεξάνδρας στην μεριά της Αλεξάνδρας), ο οποίος είναι λίγο γκέι (καλά ντάξει, πολύ είναι) και είναι μετρ στο ψαλίδι. Αλλά έπαιρνε 15 ευρώ πριν από 5 χρόνια (τόσα έχω που άλλαξα περιοχή και αναγκαστικά κομμωτήριο)...νομίζω το κομμωτήριο λέγεται SNOB.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

starfish

Κούρεμα

Δημοσίευση από starfish » 18 Νοέμ 2010 12:02

φοβερό θέμα, να γίνει Sticky παρακαλω :)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Spyrostagas » 18 Νοέμ 2010 13:46

άκουγε εγώ έχω έναν πολύ καλό κομμωτή που κατά την διάρκεια του λουσίματος σε λούζει 2 φορές, σε κουρεύει όπως θες, σου βάζει κερί ή ζελέ και δεν κοστίζει πάνω από 15 ευρώ. Τώρα για 40 ευρώ που είπες ακούγεται υπερβολικό αν είναι μόνο κούρεμα.
Εικόνα

Thoughtless
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Thoughtless » 18 Νοέμ 2010 13:53

τρίχες !
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από cordis » 18 Νοέμ 2010 15:42

50 ευρώ έχει με βάψιμο.. εσύ σκέφτεσαι να κρατήσεις το φυσικό;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

geo87

Κούρεμα

Δημοσίευση από geo87 » 18 Νοέμ 2010 22:40

mechpanos έγραψε:Φίλε εγώ πήγαινα σε έναν στο μετρό των Αμπελοκήπων (Πανόρμου και Αλεξάνδρας στην μεριά της Αλεξάνδρας), ο οποίος είναι λίγο γκέι (καλά ντάξει, πολύ είναι) και είναι μετρ στο ψαλίδι. Αλλά έπαιρνε 15 ευρώ πριν από 5 χρόνια (τόσα έχω που άλλαξα περιοχή και αναγκαστικά κομμωτήριο)...νομίζω το κομμωτήριο λέγεται SNOB.
Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ! :)
starfish έγραψε:φοβερό θέμα, να γίνει Sticky παρακαλω :)
Συμφωνώ! Βεβαίως να γίνει στίκυ άκουσε εκεί ολόκληρο freestuff να μην έχει ένα σοβαρό θέμα για ανδρικές κομμώσεις!! Πέρα από την πλάκα όμως στο "χαλαρά και ανάλαφρα" βρισκόμαστε κι επειδή το φόρουμ αποτελείται κυρίως από άντρες για αυτό ζήτησα γνώμες από εδώ. Δεν θεωρώ λοιπόν πως έκανα κάποιο λάθος. 8)
Spyrostagas έγραψε:άκουγε εγώ έχω έναν πολύ καλό κομμωτή που κατά την διάρκεια του λουσίματος σε λούζει 2 φορές, σε κουρεύει όπως θες, σου βάζει κερί ή ζελέ και δεν κοστίζει πάνω από 15 ευρώ. Τώρα για 40 ευρώ που είπες ακούγεται υπερβολικό αν είναι μόνο κούρεμα.
Μήπως μπορείς να μου στείλεις π.μ. με στοιχεία? Σε ευχαριστώ πολύ!!
cordis έγραψε:50 ευρώ έχει με βάψιμο.. εσύ σκέφτεσαι να κρατήσεις το φυσικό;
:evil: :evil: :evil: Ναι το φυσικό. :P :D

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Zizo » 21 Νοέμ 2010 05:38

Σίγουρα αν είναι να πληρώσεις πάνω από 20 ευρό έχει μέσα και χτένισμα τουλάχιστον.
Εκτός αν του ζητήσεις να κόψει το σχήμα τις μπάλας ή καμιά εικόνα :P

Αλλά επειδή έχω μακρύ μαλλί εδώ και 6-7 χρόνια (:-? πότε πέρασαν?) δεν έχω ιδέα από καλά κουρεία.
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από cordis » 21 Νοέμ 2010 17:03

εγώ κουρεύτηκα χθες στο Χαλάνδρι. 12 ευρώ και κράτησα το φυσικό μου χρώμα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 21 Νοέμ 2010 18:13

Επίσης μπορείτε να παρετε μαι κουρευτικια μηχανή με 30 ευρω, και να κουρεύεσαι για 10 χρονια.
Με αυτό τον τρόπο αν κουρεύεσαι 1 φορα το τρίμηνο και δίνει 10 ευρω, σε 10 χρόνια βαζεις στην τσέπη σου 40χ9=360 ευρω.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από cordis » 21 Νοέμ 2010 19:04

δουλεύω σε γραφείο, όχι σε χωράφια (όχι ακόμα τουλάχιστον :p) οπότε με νοιάζει το πως θα βγούνε.. και δεν είμαι skinhead για να τα παίρνω με την μηχανή. :)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από cdhyper » 21 Νοέμ 2010 21:27

Γιατί; Εγώ έχω πάρει μια πολύ καλή μηχανή και τα κουρεύω μια χαρά:

Εικόνα
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κούρεμα

Δημοσίευση από Zizo » 22 Νοέμ 2010 01:44

Γενικά ξέρω υπερβολικά πολλά άτομα που κουρεύονται μόνοι τους ή με βοήθεια οικογένειας...

Παίρνει και ωραία τα γένια ;P έχω βαρεθεί το ξυράφι.
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες