Προώθηση νέου site

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 09 Δεκ 2010 12:24

Γειά σας, ή σελίδα μου είναι έτοιμη καί τώρα βρίσκομαι στήν φάση τής προώθησης-διαφίμησης της καί θά ήθελα τίς γνώμες σας καί συμβουλές σας.Έχοντας διαβάσει αρκετά θέματα εδώ μέσα νομίζω ότι δέν υπάρχει πρόβλημα νά τήν αναφέρω.Λοιπόν είναι www.photosshare.gr
Συνέχεια προστίθεται νέο υλικό κάθε μέρα θέλει πολύ δουλειά βέβαια ακόμη.

pagman
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από pagman » 10 Δεκ 2010 00:16

Στο site σου χρησιμοποιείς σας σλόγκαν: The enjoy of free image
δεν ξέρω τι ακριβώς θες να γράψεις αλλά το παραπάνω είναι 100% λάθος και ένας άγγλος θα το έβλεπε πολύ περιέργα.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι το enjoy είναι ρήμα και όχι ουσιαστικό.

Δοκίμασε καλύτερα κάτι σαν: The joy of free images
Εικόνα

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 10 Δεκ 2010 00:47

Ευχαριστώ θά τό διορθώσω.

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 15 Δεκ 2010 22:28

Από τίς απαντήσεις πού ΔΕΝ πήρα μάλον δέν σάς έκανε πολύ εντύπωση το site.Μπορειτε νά πείτε οτιδήποτε αρνητικό ελέυθερα.Να τονίσω ότι δέν είμαι web designer δέν έχω σχέση , μόνο τό λογότυπο είναι δικό μου καί ότι άλλο γραφιστκό έχει,ρωτάω όσο αφορά τήν ιδέα καί τήν προβολή.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από Figaro » 22 Δεκ 2010 16:09

Δυστυχώς δεν την έχω ψάξει καθόλου για τρόπους προώθησης για σελίδες σαν την δικιά σου αλλά μερικοί που μου ήρθαν τώρα είναι:

- Δες τι είδη ψάχνει ο κόσμος (business, vectors, people, business man, family... κτλ) και βάλε καλής ποιότητας φωτογραφίες.
Πάρε ιδεές απο άλλες σελίδες ίδιες με τη δικιά σου (συνήθως έχουν top downloads ή top pics...)
- Βγάλε ή βάλε στο τέλος όλες τις άσχημες photo που δε τραβάνε κόσμο ..σου κάνουν ζημιά.
Μπορεί να έχεις πολύ υλικό αλλά αν μπει ο Χ και δει στις πρώτες 2 σελίδες φωτογραφίες που δεν είναι και τόσο καλές.. θα κλείσει τη σελίδα σου και στα επόμενα search του θα την αποφεύγει.
- Φτιάξε κατηγορίες με καλά ecards για διάφορες γιορτές (εχεις κάτι .. άλλα λίγα)
- Ισως κάνα script για να στέλνουν απο τη σελίδα σου ecards σε emails
Ετσι κρατάς τα email (για newsletter) και απο αυτούς που στέλνουν και απο αυτούς που παίρνουν τις κάρτες
- Στείλε ecards σε φίλους και γνωστούς σου (να φαίνεται και το logo/απο που τις έστειλες)
- Πόσταρε αρθράκια σε διάφορες σελίδες (blogs, forums, κτλ) που σου επιτρέπουν να βάζεις δικό σου content (text + pics) και μαζί με το άρθρο βάλε και φωτογραφίες απο τη σελίδα σου που να φαίνεται και το logo της σελίδας σου (διακριτικά!!)
- Μη ξεχνάς τις κατηγορίες για γυναίκες... (μαγειρική, μόδα, ομορφιά, κτλ)
- Βάζε μικρά description σε κάθε φωτογραφία (οχι ornamental plant 1,2,3,800...άλλαζε τα λίγο)
- Υπομονή :P και δουλειά...

Πολύ σημαντικό είναι να βάλεις τη σαβούρα προς το τέλος και στην αρχή αρκετές καλές (κράχτες :P ) ωστε να κρατάς τους επισκέπτες και να αρχίσει ο κόσμος να εξοικειώνεται με τη σελίδα σου.

Προσωπικά θα άλλαζα και τη σελίδα (design) και το logo...

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 22 Δεκ 2010 18:51

Ευχαριστώ γιά τήν γνώμη σου.Δυστηχώς όλες οι φωτό δέν μπορεί νά είναι καλές καί σέ αυτή τήν εφαρμογή
μπαίνουν αυτόματα ,τυχαίες,νέες, δέν μπορώ νά τό ελέγχω.Ή σελίδα είναι κάτι έτοιμο καί δέν νομίζω νά βελτιώνεται εκτός άν μού φτιάξουν άλλη από τήν αρχή.
Πάντως μού βγήκε φτηνή στά 300 ευρώ.Τό λογότυπο δέν σού άρεσε ίσως επειδή έχει πολύ χρώμα υποθέτω;

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από GARAGE667 » 24 Φεβ 2011 20:32

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω άλλα δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να προωθήσεις ενα site στο οποίο προσωπικά θα έφευγα κατευθείαν..Τζάμπα ο κόπος θα είναι.

Γνώμη μου είναι να κοιτάξεις να βελτιώσεις λίγο εως πολύ το design και τα χρώματα της ιστοσελίδας σου και ύστερα υπάρχουν πολλοί τροποι να προσπαθήσεις να την προωθήσεις.

1.Youtube
2.Γράψε άρθρα και postare τα σε καταλόγους άρθρων οπως το ezinearticles.gr
3.Twitter -χτισε followers
4.forum posting
5.σχολιασμός blog
6.Google Adwords
7.Facebook και άλλα πολλά :)

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 24 Φεβ 2011 23:00

Όταν λές design τί ακριβώς ενοείς;Όλη τήν εφαρμογή ή κάποια πρόσθετα όπως λογότυπο;
Ενδιαφέρουν τούς επισκεπτες τόσο πολύ τά χρώματα ώστε νά τούς κάνουν νά φύγουν;Δέν είναι λειτουργική ή σελίδα έτσι;Αυτή τήν εφαρμογή τήν έχω δεί καί σέ άλλα sites μέ φωτογραφίες πού έχουν επισκεψιμότητα καλή.Δέν έχω δεί κάτι διαφορετικό εκεί είναι τό ίδιο πράγμα μέ τήν δικιά μου , τό μόνο πού αλλάζει είναι τό λογότυπο άν μπορείς νά τό πεί έτσι, καί έχει απλώς ένα άσπρο χρώμα γιά φόντο.
Ευχαριστώ.

WebLift
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από WebLift » 23 Ιουν 2011 11:02

episis allo ena basiko bima gia na einai optimized oi selides sou einai na baleis permalinks

fusika permalinks optimized oson afora ton titlo tis kathe selidas sou...

an mia selida exei titlo... fotos of nature, to permalink mporei na exei tin morfi "fotos-nature"
Αλλαγη, ο μονοδρομος για εξελιξη...
Δωστε πλεονεκτημα στην επιχειρηση σας..
www.weblift.gr

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 24 Ιουν 2011 02:13

WebLift έγραψε:episis allo ena basiko bima gia na einai optimized oi selides sou einai na baleis permalinks

fusika permalinks optimized oson afora ton titlo tis kathe selidas sou...

an mia selida exei titlo... fotos of nature, to permalink mporei na exei tin morfi "fotos-nature"
Ενοείς κάτι τέτοιο μαλον "www.photosshare.gr/fotos-nature".Αυτό τό κάνει σέ κάποιες εικόνες πού έχω ονομάσει τό αρχείο, σέ κατηγορίες δέν πρόσεξα.Ευχαριστώ
Μέ τήν ευκαιρεία μπορεί να μού πεί κάποιος τί ποσό πρέπει νά ξοδέψω στό adwords ώστε νά έχω μιά επισκεψιμότητα ας πούμε πάνω από 100 μοναδικούς τήν μέρα;Νομίζω επίσης ότι συμφέρει στήν περίπτωση μου ανά εμφάνιση καί όχι ανά κλίκ.

Άβαταρ μέλους
OneFate
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από OneFate » 13 Ιούλ 2011 20:38

Βασική προϋπόθεση για να σε βρίσκουν είναι και να έχεις καταχωρημένο το site σου σε διαδικτυακούς καταλόγους. Δες εδώ περισσότερα.. http://webfly.gr/index.php/webfly-/catalogue

johnmadas
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από johnmadas » 12 Αύγ 2011 10:28

OneFate έγραψε:Βασική προϋπόθεση για να σε βρίσκουν είναι και να έχεις καταχωρημένο το site σου σε διαδικτυακούς καταλόγους. Δες εδώ περισσότερα.. http://webfly.gr/index.php/webfly-/catalogue
Καλημέρα ο κατάλογος που αναφέρεις είναι με πληρωμή?
Ενεργειακά Τζάκια - Ενεργειακές Σόμπες | Pellet Ξύλου Καλοριφερ | Μαντάς

http://www.tzakiamantas.gr

view-x

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από view-x » 12 Αύγ 2011 15:24

Από ότι βλέπω είναι μέ πληρωμή.Άν αποδίδει, τό ποσόν νομίζω είναι λογικό.
Εδώ μέσα υπάρχει μεγάλη λίστα καταλόγων πόυ είναι δωρεάν, έχω βάλει τήν διεύθηνση μου σέ πολλούς διεθνείς πρίν αρκετό καιρό αλλά πήρα απάντηση καταχώρισης μόνο σέ δύο καί δέν υπάρχουν καθόλου κλίκ.Εκτός από μερικούς ελληνικούς πού είχα βάλει στήν αρχή.

Άβαταρ μέλους
OneFate
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από OneFate » 06 Σεπ 2011 12:40

Καλημέρα ο κατάλογος που αναφέρεις είναι με πληρωμή?
Όχι John η καταχώρηση στον κατάλογο είναι free![/quote]

johnmadas
Επικοινωνία:

Προώθηση νέου site

Δημοσίευση από johnmadas » 20 Σεπ 2011 12:08

Ευχαριστώ OneFate
Αν υπάρχει η δυνατότητα και για άλλα site free και ξέρεις στείλε κανένα....
Ενεργειακά Τζάκια - Ενεργειακές Σόμπες | Pellet Ξύλου Καλοριφερ | Μαντάς

http://www.tzakiamantas.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης