Διαδικασία πληρωμής απο googgle adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
master3763
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από master3763 » 14 Δεκ 2010 13:07

Γεια σας παιδιά ! είπα κ εγώ να ασχοληθώ με διαφημίσεις να δω τη κέρδη θα βγάλω , μιας και είμαι σχεδόν όλη τη μέρα στο ιντερνέτ λόγο δουλειάς ..
Επειδή είμαι καινούριος στο χώρο, θα ήθελα να ρωτήσω πώς ακριβώς γίνονται οι
συναλλαγές ? Απ ότι κατάλαβα πρέπει να έχω debit card και έναν λογαριασμό paypal για ασφαλής συναλλαγές… Διάβασα μερικά άρθρα στο ιντερνέτ αλλά δεν κατάλαβα την
διαδικασία …
1) Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για να βγάλω τα χρήματα από google adsens ?
2) Υπάρχει ένα ελάχιστο ποσό πληρωμής για να εξοφλήσεις τα κέρδη σου και να τα βάλεις στον λογαριασμό σου .. Είναι 10 ευρώ το ελάχιστο ποσό πληρωμής ?
3) Τι θα προτείνατε εσείς για ασφαλής συναλλαγές ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 14 Δεκ 2010 15:02

master3763 έγραψε:Γεια σας παιδιά ! είπα κ εγώ να ασχοληθώ με διαφημίσεις να δω τη κέρδη θα βγάλω , μιας και είμαι σχεδόν όλη τη μέρα στο ιντερνέτ λόγο δουλειάς ..
Επειδή είμαι καινούριος στο χώρο, θα ήθελα να ρωτήσω πώς ακριβώς γίνονται οι
συναλλαγές ? Απ ότι κατάλαβα πρέπει να έχω debit card και έναν λογαριασμό paypal για ασφαλής συναλλαγές… Διάβασα μερικά άρθρα στο ιντερνέτ αλλά δεν κατάλαβα την
διαδικασία …
1) Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για να βγάλω τα χρήματα από google adsens ?
2) Υπάρχει ένα ελάχιστο ποσό πληρωμής για να εξοφλήσεις τα κέρδη σου και να τα βάλεις στον λογαριασμό σου .. Είναι 10 ευρώ το ελάχιστο ποσό πληρωμής ?
3) Τι θα προτείνατε εσείς για ασφαλής συναλλαγές ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά !
1 ) Μπορείς είτε με επιταγή είτε μέσω ηλεκτρονικής κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό.
2 ) Το ελάχιστο ποσό είναι 70 ευρώ ( ή 100 δολλάρια ).
3 ) Για ασφαλείς συναλλαγές είναι όλα όσο αφορά το google adsense.
Να γνωρίζεις ότι αφού περάσεις ένα μικρό πόσο γύρω στα 10+ ευρώ μετά από λίγες εβδομάδες θα σου έρθει στο σπίτι σου ένα pin με γράμμα το οποίο θα το περάσεις στον λογαριασμό σου για να ταυτοποιήσεις που μένεις αλλά και το ότι είσαι εσύ.
Για ότιδηποτε άλλη πληροφορία θες εδώ ρώτα.
Α κι όπως λέω σε κάθε καινούριο στο adsense, προσοχή στους όρους χρήσης ( διαβασέ τους 2 - 3 φορές ώστε να τους εμπεδώσεις )
Εικόνα

master3763
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από master3763 » 14 Δεκ 2010 16:00

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση ! θα διαβάσω οπωσδήποτε προσεκτικά τους όρους.

Γι αυτό εδώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα ..
1 ) Μπορείς είτε με επιταγή είτε μέσω ηλεκτρονικής κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό.
Εγώ έχω Debit Card από τράπεζα Κύπρου. Πώς θα μεταβιβάσω τα χρήματα από Google στο ν λογαριασμό μου ? Ποιος είναι ο ασφαλής τρόπος ?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 14 Δεκ 2010 23:13

master3763 έγραψε:Ευχαριστώ για την ανταπόκριση ! θα διαβάσω οπωσδήποτε προσεκτικά τους όρους.

Εγώ έχω Debit Card από τράπεζα Κύπρου. Πώς θα μεταβιβάσω τα χρήματα από Google στο ν λογαριασμό μου ? Ποιος είναι ο ασφαλής τρόπος ?
Εγώ δεν ξέρω, έχω ανοίξει ένα τραπεζικό λογαριασμό και το έχω συνδέσει εκεί να μπαίνουν. Μέσω πιστωτικών ή άλλων τέτοιων καρτών δεν ξέρω αν γίνεται το google να σε πληρώνει. Το καλύτερο για μένα είναι να ανοίξεις ένα τραπεζικό λογαριασμό για να σου κάνει κατάθεση μόνο η google. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Δεκ 2010 23:24

master3763 έγραψε:Ευχαριστώ για την ανταπόκριση ! θα διαβάσω οπωσδήποτε προσεκτικά τους όρους.

δηλωνεις στον πινακα ελεγχου της Googl οτι θελεις να χρηματα να μπαινουν απευθειας στην τραπεζα σου στον λογαριασμο που εχεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες