Χονδρικό εμπόριο

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pitsini

Χονδρικό εμπόριο

Δημοσίευση από pitsini » 15 Δεκ 2010 22:16

Καλησπέρα σας και πολλά μπράβο για το φόρουμ, στο οποίο πάρα πολλές φορές έχω βρεί χρήσιμες πληροφορίες αν και πρώτη φορά συμμετέχω :)

'Εχω κάποιο ερώτημα άν κάποιο μέλος έχει κάποιες σχετικές γνώσεις.

Αρχίζω ένα online κατάστημα και θα ήθελα να μπορώ να πουλάω και σε επαγγελματίες προϊόντα και να τους κόβω τιμολόγιο.

Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει χονδρικό εμπόριο. Χονδρέμπορος είναι αυτός που πουλάει αγαθά σε άλλο έμπορο αποκλειστικά για μεταπώληση?? 'Η και το να κόψω τιμολόγιο σε έναν επαγγελματία που πήρε ένα προϊόν για δική του χρήση λέγεται χονδρικό εμπόριο και πρέπει να βάλω ΚΑΔ για χονδρικό εμπόριο??

Ευχαριστώ :)

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Χονδρικό εμπόριο

Δημοσίευση από mechpanos » 16 Δεκ 2010 09:23

www.taxheaven.gr για καλύτερες και πληρέστερες απαντήσεις σε τέτοια θέματα...
Αλλά και μια βόλτα μέχρι έναν λογιστή,δεν θα βλάψει!

Έχω την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται όμως να δηλώσεις ΚΑΔ για χονδρικής...αλλά και να τον δηλώσεις πάλι, τί πειράζει!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

pitsini

Χονδρικό εμπόριο

Δημοσίευση από pitsini » 16 Δεκ 2010 14:46

Ναι σαφώς ένας λογιστής είναι ο,τι πρέπει :D Δυστυχώς αυτό το καιρό πέσανε πολλά μαζί και δεν έχω προλάβει να βρώ λογιστή στην περιοχή όπου μετακομίζω, είμαι στην αναζήτηση.

'Αν δεν είναι απαραίτητο προσπαθώ να μη βάλω περιττούς ΚΑΔ, δεν ξέρω άν πειράζει να είναι πολλοί. Απλά να είναι τα πράγματα απλά όσο το δυνατόν.

Ευχαριστώ πάντως :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης