Ειμαι λιγο ασχετη! Βοηθεια!!!!

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 12 Αύγ 2003 21:49

sofaki έγραψε:Ο.Κ.!
Πες οτι κανω σελιδα!
Τι θεμα θα εχει? Ποιος θα την επισκευτει? Που θα βρω δωρεαν server?(Γιατι δεν ειμαι διατεθημενη να πληρωνω μονο και μονο για την πλακα μου)
Μικρο παιδι ειμαι και εγω!(που λεει ο λόγος)
α) Θέμα: ό,τι αγαπάς (κάποιο χόμπυ, άθλημα κτλ.)
β) Επισκέπτες: όλος ο κόσμος (αν τα καταφέρεις καλά! πάντως εμείς θα είμαστε οι πρώτοι που θα το δούμε και θα σου πούμε τη γνώμη μας!)
γ) Links για δωρεάν hosting θα βρεις στην αρχική σελίδα του FreeStuff

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο!
Φιλικά,
Αργύρης

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 12 Αύγ 2003 23:51

Ειπε οτι χρειαζετε και ενα αλλο προγραμμαγια να γραφεις τον κωδικα.
Που θα το βρω αυτο?
Συγγνωμη που ρωταω συνεχεια καποια αυονοητα σε εσας αλλα... Σας ειπα ειμαι ασχετη!
Πραγματικα ομως θελω να μαθω!
Yparhoun "paidia" stin ilikia sou, pou kanoun selida gia tin taksi tous h to sholeio tous
μφιβαλω αλλα σιγουρα εχουν καποια βοηθεια απο καθηγητη ή προγραμματιστη!

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 13 Αύγ 2003 00:21

δεν χρειάζεσαι στην ουσία πρόγραμμα... αν θελεις γράφεις τον κωδικα στο notepad και το κανεις save as με καταληξη .htm και είσαι έτοιμη
ωστόσο υπάρχουν προγράμματα που σου επιτρέπουν να κανεις την σελίδα σου όπως θες και μετά να δημιουργήσουν αυτά τον κώδικα...
πάντως καλή αρχή έκανες μαθαίνοντας κάποια χαρακτηριστικά του κώδικα...

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 13 Αύγ 2003 00:41

auto to programma pou les gia na grafeis ton kodika (HTML) legetai html editor kai iparxoun para polloi!!! Auto pou kanei enas html editor einai na voithaei sto grapsimo ton tags.. diladi mesa apo formes/wizards/koumpakia pou exei sou grafei ton kodika pou thes gia na valeis mia eikona, ena table, ena link i otidipote.. i diadikasia auti omos voitha otan mathaineis html. diladi afou epilekseis na sou valei mia eikona meta mporeis na deis ti kodika evale oste na to matheis.. Oi 2 pio gnostoi html editors einai to FrontPage tou office kai to Dreamweaver tis macromedia.. iparxoun kai alla poli kala vevaia (GoLive klp).. ta perissotera apo auta ta programmata exoun para polles epiloges/dinatotites.. an de thes na arkesteis sto notepad gia na grafeis html (kai na sozeis os arxeio.html/.htm) pou eipe kai o ayakos mporeis na deis edo: http://www.webattack.com/freeware/webpu ... tors.shtml gia kapoio DOREAN html editor (to dorean me kefalaia giati se olous aresei :P )...

Poli kala tha kaneis na ftiakseis mia selidoula dokimastika, meta na tin kaneis ligo kaliteri, na tin emploutiseis klp... Mi distaseis na rotiseis oti theleis.. kaneis de ta emathe ola monos tou kai sigoura kaneis den ta emathe ola!!! kai auto pou les (arketes fores kiolas) oti eisai 16 de nomizo oti prepei na se kanei na noiotheis avola.. kai o ayakos ki ego kai alla paidia mikroi eimaste .. e entaksei, de xathike kai o kosmos. to mellon diko mas einai!! :D:D:D (optimistiko minimataki by tsaganos :P:P)..

Ante Cheers!

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 13 Αύγ 2003 00:50

ayakos έγραψε:δεν χρειάζεσαι στην ουσία πρόγραμμα... αν θελεις γράφεις τον κωδικα στο notepad και το κανεις save as με καταληξη .htm και είσαι έτοιμη
Epeidi psiliazome oti de 8a to ksereis, kalo einai apo tis epiloges fakelwn na apenergopoihseis to "apokrypsi gnwstwn epektasewn arxeiwn" wste na mporeis na metonomaseis ena arxeio px apo mpampla.txt se mplampla.htm
An den to apenergopoihseis wste na blepeis thn epektasi otan pas na to metonomaseis i na to swseis de 8a ginei mplampla.htm alla mplampla.htm.txt
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 13 Αύγ 2003 02:26

hik-hok έγραψε:Αν έχετε να πείτε κάτι για να βοηθήσετε τον χρήστη οκ δεκτό, το να σχολιάζετε τον τρόπο που απάντησα εγώ και ο cvoodan (απο την στιγμή που δέν προσβάλουμε κανέναν) δεν μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει και γιατί γίνεται.
Έτσι πιστεύω εγώ οτι είναι ο σωστός τρόπος να μαθει κάποιος HTML (δηλαδή να διαβάσει tutorials ή βιβλία) και έτσι απάντησα. Εσείς πιστεύετε κάτι διαφορετικό και σέβομαι την άποψη σας.
Ο σχολιασμός όμως γιατί ?

hik-hop isws na to pires polu baria to prama kai den exeis ex oloklirou dikio! o Nestor pisteuw oti to egrapse auuto mono kai mono giana proetoimastei to sofaki gi'auto pou 8a dei sta tutorials! PIsteuw oti boi8isame k emeis omws ;) Take it easy ;) :kaloe:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Αύγ 2003 02:31

Prosopika blepo to exis.

An kapios endiaferetai pragmatika na mathei kati eite tou dosoume 10 links gia tutorials kai katebata eite tou grapsoume 10 selides katebato tha tou fanei xrisimo kai tha mathei apo ayto.

An den ton endiaferei kai ta thelei etoima nai ta links den tha boithisoun...

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 13 Αύγ 2003 02:32

? Gia mena milas?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Αύγ 2003 02:38

Genikos milao gia olous.

Den exei simasia an kapios kanei post ena link ksero i grapsei to kalitero katebato gia na boithisei... simasia exei oti afierose kapia lepta apo ton xrono tou gia na boithisei. Apo ekei kai pera an aytos pou ebale to topic endiaferetai pragmatika giayto pou rotise i kathe apantisi tou kathenos tha fanei xrisimi.

Me dio logia kai esi kai o Hik-Hok (oxi hik-hop :P:P ) kai o nestor kai oloi prosferate kati... ti arpazeste ? :P:P

Peace! :P

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 13 Αύγ 2003 02:46

Ox nai! sorry la8os moy (sini8eia...)

Cha0s +fwnw 100% mazi sou kai auto malista i8ela na enoisw k egw ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
peli_savet

Δημοσίευση από peli_savet » 13 Αύγ 2003 12:58

etsi etsi....!!!!
as xalarosoume ligo ki as voithisoume tin Sofoula!!!!

Sofaki simfono apolita me ton greekbytes.... kai otidipote xreiasteis na rotas... safto to forum den iparxei periptosi na min voithitheis apo kapion...
ki ego prin liges meres kati xreiastika, kai oxi apla me voithisan ta pedia alla mou dosane akrivos afto pou ithela!
giafto min masas na rotas to otidipote!!!

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 13 Αύγ 2003 14:03

Ας το πώ πιο αναλυτικά:

Για κάθε ερώτημα υπάρχουν 2 , 3 μπορεί και παραπάνω απαντήσεις που η κάθε μία από την σκοπιά αυτού που τις γράφει φαίνονται σωστές.
Δεκτές όλες αν δεν προσβάλουν κάποιον.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο να κάνει κάποιος post μόνο και μόνο για να κρίνει τον τρόπο που διάλεξε κάποιος για να βοηθήσει, χωρίς εκείνος να προσφέρει καμία μα καμία βοήθεια στο θέμα που μας απασχολεί.

.-

Nestor

Δημοσίευση από Nestor » 13 Αύγ 2003 15:12

Vre hik-hok, to katalavame ti ennoeis. Den hreiazetai akomi pio analytika!!!
Alla, giati den halarwneis vre aderfe ???? :(

Ase pou ... telika nomizo, oti anaferesai se mena, (mipws ftaiei to htesinovradyno thriller ? - Den ton skotwsa egw, re paidia!! )
an kai den kserw to giati! Koitaksa ta post, kai den nomizo oti kapoios egrapse kati pou na eitan ... epithetiko apenanti se kapoion allon!!!

Ela, tha skasw!! Se poion anaferesai??? :-?

Eides Sofaki? Eides? Einai oraio to skotwnontai gia hari sou!!!! :hammer:
(kata kapoion tropo diladi...)

Filika kai halara
Nestor

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Αύγ 2003 15:59

Hik-Hok lambanontas ipopsin oti to post sou gia to thema tou pios boithaei kai pios oxi egine meta ton Nestor pisteyo oti apeythinesai ston Nestor.

Ego apoti eida kai o Nestor Boithise tin Sofia kai esi to idio...

Den exo katalavei akoma pou exeis skalosei!
Iremiste bre pedia!

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 13 Αύγ 2003 17:32

kai naiiiii allo ena topic bgike ektos 8ematos !
Stamatiste bre kokoria na malwnete. Opws kai na exei den einai dynaton mesa apo to forum h kopela na ma8ei ta panta. Allo na rwthsei paidia exw problimata sto "tade" sygkekrimena kai na ths dwsete thn akribi lysh ki allo na ths dixnete to dromo pou an ton akolou8hsei meta 8a exei ligoteres apories (h estw pio eksidikeymenes). Kai opws katalaba h kopela exei apories gia ola akribws epeidi den kserei poion dromo na akolou8isei ayth th stigmh. Ki an einai na arxisw na blepw gia alli mia fora atomo na kanei 1 topic gia ka8e tag ths html.... tote asta na pane(paradeigmata de lew :lol: ). Opote kalo einai na ths lynete basikes apories alla kai na ths deixnete kai dromoys pou an toys akolou8hsei 8a mporei na lysei ths apories ths monh ths.
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες