Ειμαι λιγο ασχετη! Βοηθεια!!!!

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 13 Αύγ 2003 22:35

Eides Sofaki? Eides? Einai oraio to skotwnontai gia hari sou!!!!
Προσωπικα με φερνει σε αμηχανια! Ειμαι πολυ ντροπαλη γενικα και συχνα κοκκινιζω :oops: :oops: :oops:

Καενα ελληνικο link που να προσφερει δωρεαν hostig εχετε να προτεινετε?(εμαθα και την ορλογια του Internet wow!)

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 13 Αύγ 2003 22:47

fefeli έγραψε:Epeidi psiliazome oti de 8a to ksereis, kalo einai apo tis epiloges fakelwn na apenergopoihseis to "apokrypsi gnwstwn epektasewn arxeiwn" wste na mporeis na metonomaseis ena arxeio px apo mpampla.txt se mplampla.htm
An den to apenergopoihseis wste na blepeis thn epektasi otan pas na to metonomaseis i na to swseis de 8a ginei mplampla.htm alla mplampla.htm.txt
δεν χρειάζεται αυτό... σίγουρα είναι μία χρήσιμη επιλογή αλλα όσον αφορά αυτό που είπα δεν χρειάζεται... όταν κάνεις save as στο ονομα βαζεις μπλαμπλα.htm και στον τυπο αρχείου βάζεις "όλα τα αρχεία" και... presto!
έτοιμο το htm! :wink:
Ωστόσο αυτή η επιλογή όπως προείπα είναι μία ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμη επιλογή γενικότερα που πρέπει κάθε χρήστης να έχει ενεργοποιήσει!
sofaki έγραψε:(εμαθα και την ορλογια του Internet wow!)
αυτή να μου το θυμηθείτε, σε λίγο καιρό θα μας ετοιμάσει κανενα τρομερό site και θα τρίβουμε ολοι τα μάτια μας!

Άβαταρ μέλους
eforias

Δημοσίευση από eforias » 14 Αύγ 2003 15:16

na sas pw kai egw thn istoria mou???? xexexe tha thn pw!!!

loipon.. h kopela mou einai entelws asxeth me ayto to thema!!! anoikse to programmataki SWISH kai ekane thavmata!!!! pedia einai apisteyto ayto pou eida!!!
anoikse meta kai frontpage alla apo ekei thavmata!!!
selida me louloudia me eikones apo HEBUS fovero design me frames!!! nai pragmatika akousate!!! merikoi lene oti ta frames einai xaza kai den prepei na xrisimopoiounte!! kai omes ayth h selida pou eida eitan apisteyta omorfh!!!

Na to ksereis sofaki den yparxei den mporw, yparxei mono den thelw!!!!

parapanw sou anefere merika programmata opou mporeis na xrisimopoihseis apla kai eykola... to prwto einai gia flash animations parapoly eykolo gia kapoion pou den kserei ti paei na pei flash kai to deytero einai to microsoft word gia selides!!!!! frontpage...

ante perimenoume thn selida sou na doume me agwnia!!!!!!!

aaaaaaaaa free hosting eee???? www.freepage.gr

pisteyw pws einai to kalytero....
Μην μου Μιλάτε, Δέν είμαι καλά!

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 14 Αύγ 2003 15:34

I freepage.gr nomiza oti eixe stamatisei ta nea accounts alla tora vlepw oti einai ok ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 14 Αύγ 2003 22:19

οταν με το καλο κανω σελιδα πως θα την ανεβασω στο freepage?
Εχω κανει ήδη λογαριασμο αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει η κατι τέτοιο

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 14 Αύγ 2003 23:18

afou pas sto freepage.gr kai kaneis login me to username kai to password sou tha vreis epiloges gia file manager kai upload sketo (ap'oti thimamai). sto file manager mporeis na ftiakseis fakelous, na sviseis arxeia, na anevaseis arxeia klp. Sto upload anevazeis arxeia mono se enan fakelo pou tha epilekseis (px. ston arxiko). Tha pas loipon sto arxiko fakelo (opos einai diladi) kai tha epilekseis ta arxeia pou thes na anevaseis kai tha patiseis to koumpaki. (px. index.html , page1.html ,image1.jpg , image2.jpg klp klp). Panta prepei na exeis ena arxeio index.html ston arxiko fakelo giati auto tha anoigei otan patas www.freepage.gr/sofaki (i oti exeis valei).
Anevase mia selida xoris eikones pou na grafei "i selida mou einai ipo kataskeui" gia na deis pos douleuei pano kato. peiramatisou!

PS: min petaxtei tora kaneis kai pei oti mporei to proto arxeio na einai kai default.html, index.htm, default.htm klp :P:P den xreiazetai!

Άβαταρ μέλους
eforias

Δημοσίευση από eforias » 15 Αύγ 2003 15:35

Dokimase na anazitiseis free hosting apo kapoion edw mesa ftiakse ena thema opou na leei anazitw free hosting... kanenas???

olo kai kapoios tha exei ligo xwro na sou dwsei sthn selida tou dhladh na sou anoiksei ena logariasmo http://to onoma sou.host name. oti nane
genika ola ta paidia pou briskonte edw mesa einai parapoly kala kai tha prosferthoun amesws eimai 100% shgouros...

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 15 Αύγ 2003 22:55

Κανω log in και οταν μπαινω μου βγαζει αυτο μύνημα

Κώδικας: Επιλογή όλων

Error 

This account is currently on hold and can not be accessed
All new accounts must be confirmed before they can be used  

Άβαταρ μέλους
eforias

Δημοσίευση από eforias » 16 Αύγ 2003 13:58

oti akoma den to exoun egrinei ayto ton logariasmo ...

otan ekanes ton logariasmo tha prepei logika na pires ena e-mail se ayto to mail pou tous edwses kai prepei na patiseis epanw se ena link gia na mporesoun na katalavoun oti to e-mail sou isxiei... gia elenkseto ayto...
kai nomizw etsi anoigei aytomata o logariasmos...

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 17 Αύγ 2003 23:37

sofaki έγραψε:μύνημα
common mistake: μήνυμα είναι το σωστό
το λέω για να το μάθει ολος ο κόσμος
αν δυσκολευεστε να μαθετε ποιο ειναι το σωστό ορίστε μία συμβουλη:
αν σκεφτείς το ρήμα μηνύω δεν προκειται να σου 'ρθει μυνήω αλλα μηνύω!
Αργύρης ο ορθογραφος
(ξερω, ξέρω είμαι off topic!)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 18 Αύγ 2003 10:45

eforias έγραψε:oti akoma den to exoun egrinei ayto ton logariasmo ...

otan ekanes ton logariasmo tha prepei logika na pires ena e-mail se ayto to mail pou tous edwses kai prepei na patiseis epanw se ena link gia na mporesoun na katalavoun oti to e-mail sou isxiei... gia elenkseto ayto...
kai nomizw etsi anoigei aytomata o logariasmos...
Έτσι είναι! Επίσης θα παρατηρήσεις ότι σου δίνουν ένα μπερδεμένο password (πχ sq23rtog). Την πρώτη φορά που θα μπεις στον λογαριασμό σου στην freepage, πήγαινε στις ρυθμίσεις και άλλαξέ το, ώστε να βάλεις κάτι που το θυμάσαι πιο εύκολα! :D

Diavolakos

Δημοσίευση από Diavolakos » 19 Αύγ 2003 14:26

koita stin sigkekrimeni periptosi, tha se simvlouleva na ksekiniseis me ena HTML editor (frontpage, dreamweaver) mexri na katalaveis ti paizetai,. Prosopika sistino to Frontpage gia arxarious paroti exo epikrithei sto parelthon arnhtika gia tin protimisi mou. Molis ftiakseis kati ekei opos p.x. na metatrepseis ta grammata se Bold i na tous allakseis grammatoseira, pigaine sto HTML tab gia na deis pos leitourgei i glossa HTML(Pos grafetai o kodikas). siga siga tha eksikeiotheis :roll:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 19 Αύγ 2003 17:53

Frontpage kai eksikiosi HTML den pane mazi :P

Ama gia 5 grammes kodika pou ftiaxnei to DreamWeaver to Frontpage thelei 105 metaxi ton opion oi 104 akatalavistikes blakeies pou einai axristes teleios den mathenetai o kodikas etsi :P

Me to dreamweaver sigoura tha diskoleytei kapos stin arxi na katalavei tin 'nootropia' tou programmatos alla argotera ama asxolithei endotera me ton kodika tha ton blepei katharo kai 'starato'... tpt perito...

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 20 Αύγ 2003 00:00

συμφωνώ! DreamWeaver είναι το πρόγραμμα που θα σε απαλλάξει απο πολλές ώρες γραψίματος κώδικα! (+ειναι και αρκετά εύχρηστο!)
αν τώρα είσαι με 56άρι μόντεμ και δεν μπορείς να το κατεβάσεις μπορείς να το βρεις στο CD-ROM του περιοδικού ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ (το καλοκαιρινό) ή στα CDs πολλών άλλων περιοδικών!

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 20 Αύγ 2003 23:12

ki egw psifizw dreamweaver. An apofasiseis na to katebaseis na ksereis oti 8elei kapoies writses, opote kalo einai na exeis enan downloader px getright gia na to katebaseis me doseis sthn periptwsi poy de meneis polles wres mesa
To dreamweaver 8a to breis se trial ekdosi sto www.macromedia.com
An to katebaseis exmmmm pesto mas na kseroyme ti na soy steiloume :P
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης