Μου στέλνουν χρήματα χωρίς να έχω διαφημίσεις!!!

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
harisg7

Δημοσίευση από harisg7 » 21 Δεκ 2010 16:45

Καλησπέρα παιδιά,

Μου συμβαίνει το εξής κουλό: Παλιά είχα κάνει μια συμφωνία με μια εταιρεία για ένα link με ένα συγκεκριμένο ποσό για μερικούς μήνες. Αφού έληξε η συμφωνία και το link τους αφαιρέθηκε, συνέχισα να λαμβάνω χρήματα και δεν απαντούσαν στα e-mail μου. Σήμερα, εντελώς ξαφνικά και αφού έχει περάσει 1 χρόνος από τότε, έλαβα πάλι 500 ευρώ! Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον; Μου κάνει τρομερή εντύπωση να μοιράζουν έτσι χρήματα και φυσικά εννοείται ότι θα κάνω refund.. Αλλά υπάρχει περίπτωση να παίζει τίποτα ύποπτο;

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 21 Δεκ 2010 17:29

Μάλλον ξεχάστηκαν. Εφόσον δεν απαντάνε θα σου πρότεινα να βάλεις το link τους ξανά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Δεκ 2010 17:31

ναι, από την στιγμή που συνεχίζουν και σε πληρώνουν, γιατί να μη το έχεις;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Δεκ 2010 23:06

harisg7 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

Μου συμβαίνει το εξής κουλό: Παλιά είχα κάνει μια συμφωνία με μια εταιρεία για ένα link με ένα συγκεκριμένο ποσό για μερικούς μήνες. Αφού έληξε η συμφωνία και το link τους αφαιρέθηκε, συνέχισα να λαμβάνω χρήματα και δεν απαντούσαν στα e-mail μου. Σήμερα, εντελώς ξαφνικά και αφού έχει περάσει 1 χρόνος από τότε, έλαβα πάλι 500 ευρώ! Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον; Μου κάνει τρομερή εντύπωση να μοιράζουν έτσι χρήματα και φυσικά εννοείται ότι θα κάνω refund.. Αλλά υπάρχει περίπτωση να παίζει τίποτα ύποπτο;
τυχερέ. ξένη ή ελληνική εταιρία είναι;
βασικά τέτοιες εταιρίες όπου να ποστάρεις ένα λινκ σου στο μπλογκ / site σου και να παίρνεις ένα ποσό, που τις βρίσκεις; Υπάρχει τέτοιο site για διαφημιστές και εκδότες;
Εικόνα

harisg7

Δημοσίευση από harisg7 » 22 Δεκ 2010 00:44

Ναι, μάλλον αυτό θα κάνω αν δεν μου στείλουν μέχρι αύριο ή refund.

Spyrostagas, ξένη εταιρεία είναι και δεν τις βρίσκεις, αυτές σε βρίσκουν!! Αλλά σίγουρα εξαρτάται και από το περιεχόμενο της ιστοσελίδας σου, δεν ξέρω τι sites επιλέγουν..

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 22 Δεκ 2010 15:25

harisg7 έγραψε:Ναι, μάλλον αυτό θα κάνω αν δεν μου στείλουν μέχρι αύριο ή refund.

Spyrostagas, ξένη εταιρεία είναι και δεν τις βρίσκεις, αυτές σε βρίσκουν!! Αλλά σίγουρα εξαρτάται και από το περιεχόμενο της ιστοσελίδας σου, δεν ξέρω τι sites επιλέγουν..
α ωραία! Εμένα μέχρι τώρα εταιρίες με έχουν πλησιάσει μόνο για βίντεο στο youtube...
η σελίδα σου όμως έχει ελληνικό ή ξένο περιεχόμενο; :)
Εικόνα

harisg7

Δημοσίευση από harisg7 » 23 Δεκ 2010 04:27

Για βίντεο στο youtube; Δεν μου έχει τύχει..

Το περιεχόμενό της σελίδας είναι ελληνικό, αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό. Υπάρχουν πολλές εταιρείες που είτε επιθυμούν να διαφημιστούν σε όλο τον κόσμο, είτε θέλουν να ανεβάσουν το rank τους. Και στις δύο περιπτώσεις, θα πρέπει να έχεις μια καλούτσικη επισκεψιμότητα για να τις προσελκύσεις. Αν έχεις όμως π.χ. μόνο 200-300 επισκέπτες το μήνα μην περιμένεις πολλά πράγματα.

Εσύ πως τα πας;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 23 Δεκ 2010 13:39

harisg7 έγραψε:Για βίντεο στο youtube; Δεν μου έχει τύχει..

Το περιεχόμενό της σελίδας είναι ελληνικό, αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό. Υπάρχουν πολλές εταιρείες που είτε επιθυμούν να διαφημιστούν σε όλο τον κόσμο, είτε θέλουν να ανεβάσουν το rank τους. Και στις δύο περιπτώσεις, θα πρέπει να έχεις μια καλούτσικη επισκεψιμότητα για να τις προσελκύσεις. Αν έχεις όμως π.χ. μόνο 200-300 επισκέπτες το μήνα μην περιμένεις πολλά πράγματα.

Εσύ πως τα πας;
εγώ έχω κάτι σελίδες με πολύ καλές επισκέψεις τον μήνα, αλλά ακόμη δεν μου έχουν στείλει... ;)
στο youtube έχω κάτι βίντεο με 250000+ τα οποία τα βλέπουν καθημερινά δεκάδες χιλιάδες άτομα. Και η πλάκα είναι ότι στο channel που μου δίνουν λεφτά για ένα ή δύο βίντεο, ότι το έχω παρατήρησει, απλώς μπαίνω κάθε μήνα, βλέπω τα μηνύματα και ξαναφεύγω... :)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες