Επεξεργασία των στοιχείων της ΒΔ

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 21 Δεκ 2010 21:27

Καλησπέρα και πάλι,
συγνώμη που ενοχλώ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος κώδικας με τον οποίο μπορείς να επεξεργάζεσαι στοιχεία από την βάση δεδομένων όπως πχ να επεξεργάζεται ένα μέλος τα στοιχειά του προφίλ του και να στέλνονται στην βάση. Αυτό που θέλω να κάνω είναι:
Όταν ένας χ καταχωρεί κάποια στοιχειά ψ μέσα από μια φόρμα στην βάση δεδομένων στην συνέχεια εγώ που είμαι ο α να μπορώ να τα επεξεργαστώ μέσα από το admin panel (το admin panel υπάρχει απλά αυτό που θα ήθελα είναι ο κώδικας της επεξεργασίας)

Ευχαριστώ και πάλι!

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 21 Δεκ 2010 22:45

Μην το πάρεις στραβά αλλά αν το μόνο που θέλεις είναι ο κώδικας για την επεξεργασία τότε πρέπει να ρίξεις λίγο διάβασμα.
Η διαδικασία για την ανάκτηση-επεξεργασία-αποθήκευση των εγγραφών είναι από τις θεμελιώδεις στην php/mysql (αν όχι σε όλες τις εφαρμογές) οπότε ένα απλός κώδικας δεν θα σου χρησιμέψει περισσότερο από το διάβασμα.

Αν τώρα κάνω λάθος και θέλεις κάτι συγκεκριμένο από την όλη διαδικασία πρέπει να γίνεις κι εσύ πιο συγκεκριμένος με την απορία σου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες