Δικο μου affiliate?

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από nackgr » 28 Δεκ 2010 12:50

Πως θα μπορουσα να φτιαξω και να συντηρω ενα δικο μου affiliate οπου θα διαλεγω εγω ποιος θα διαφημιση δικο μου website , υπαρχει καποια πλατφορμα να προτεινετε ?
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από Geobak » 28 Δεκ 2010 13:27

Για να αγοράσεις ή να νοικιάσεις μια αξιόπιστη πλατφόρμα κοστίζει αρκετά χρήματα

Μια πρόταση που μπορώ να σου κάνω η οποία είναι οικονομική και πιστεύω πως είναι κατάλληλη για την δουλειά που την θές είναι να τσεκάρεις το παρακάτω link:

http://www.idevdirect.com/

Το χρησιμοποιει ο seobook.com απ'οτι έχω δει...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από cordis » 28 Δεκ 2010 14:13

το θέμα είναι να σε εμπιστεύεται και αυτός που θα βάλει την διαφήμιση...

πάντως αυτό που θες να κάνεις γίνετε χωρίς να έχεις δικό σου σύστημα, απλά λες στο affiliate network που θα συνεργαστείς ότι το πρόγραμμά σου θες να είναι μετά από αίτηση και έλεγχο, και όχι ανοικτό για όλους.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από nackgr » 28 Δεκ 2010 14:25

δεν υπαρχει θεμα εμπιστοσύνης δεν θελω να φτιαξω κατι σαν την Linkwise κλπ κλπ

τωρα για τα networks το ψαχνω :D
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από cordis » 28 Δεκ 2010 14:39

αν είναι για να το κάνεις με 2-3 γνωστούς κερδίζεις από τα ποσοστά που θα έπαιρνε το network, αλλά αν θες να είναι ανοικτό με επιλογή ίσως θα πρέπει να πας εκεί.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από getpaidgr » 26 Ιαν 2011 13:20

εγώ θα συμφωνήσω με τον cordis. Αν θες να είναι κάτι ανοιχτό, καλύτερα να πας σε ένα affiliate network. Θα βρεις πιο πολλούς και κατάλληλους να σε προωθήσουν, θα σε εμπιστεύονται περισσότερο και δεν θα μπλέξεις με κάτι που θα σε ταλαιπωρήσει και δεν το ξέρεις καλά. Εκτός αν για σένα είναι ευκαιρία να το μάθεις.
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από GARAGE667 » 01 Μαρ 2011 22:27

Η σκέψη σαν σκέψη δεν έιναι άσχημη, το μόνο που θέλει πάρα πολλή δουλειά είναι να βρεις πελάτες.Γιατί publishers νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να βρεις. :)

To να στήσεις ένα affiliate network, όπως έχω ξαναπει και σε προηγούμενο post, δε νομίζω ότι είναι το πλέον δύσκολο κομμάτι.Υπάρχουν έτοιμες λύσεις όπως αυτό που αναφέρει ο Geobak

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από getpaidgr » 02 Μαρ 2011 00:27

οι έτοιμες λυσεις και το script όπως λες είναι το πιο εύκολο πραγμα. Αλλά το να καταφέρεις το affiliate network σου να μαζέψει affiliates και διαφημιζόμενους δεν είναι καθόλου εύκολο. Εδώ ένα απλό site πας να φτιάξεις και θα δεις ότι δεν είναι τόσο απλό να γίνει γνωστό[/img]
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δικο μου affiliate?

Δημοσίευση από michalis1984 » 02 Μαρ 2011 01:26

Επίσης το θέμα είναι οι Publishers να σε εμπιστευτούν έτσι ώστε να σε προωθήσουν. Εγώ προσωπικά έπαψα να εμπιστεύομαι in-house affiliate εταιριών (εκτως απο μερικές μεγάλες και γνωστές φίρμες), και αυτό γιατί ανοίγουν και κλείνουν όποτε θέλουν. Δεν είναι λιγα τα παραδείγματα in house affiliate προγραμμάτων τα οποία ξαφνικά έκλεισαν αφήνωντας τους publishers απλήρωτους.. Πιστευώ μέσα απο ένα μεγάλο affiliate network παράλληλα με επιλογή των publishers απο μέρους σου, η δουλειά σου θα γίνει ευκολότερη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες