Βοήθεια στο facebook

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mousouda
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από mousouda » 28 Δεκ 2010 16:55

καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!
εχω μια σελίδα το www.mousouda.gr αλλά εχω ενα προβλημα σχετικα με το facebook.
Αρχικα με το λογαριασμό που ειχα στο facebook με τα στοιχεια μου, δημιουργησα μια κοινοτητα με το ονομα mousouda.gr. Το πρόβλημα ειναι οτι όταν θελω να γραψω κάτι στον τοιχο κάποιου στο facebook δεν φαίνετε οτι το γραφει το mousouda.gr αλλα φαίνετε το ονομα μου.... επειδη λοιπον δεν θελω να εμφανιζεται το ποστ που κανω με το ονομα μου αλλα να φαινετε οτι το κανει ποστ το mousouda.gr πως γινετε???
δεν ξερω... σας παρακαλώ οποιος ξερει αν μπορεί ας μου πει! σας ευχαριστω παρα πολυ!!

επισης μηπως γνωριζει κανεις αν γινεται αυτα που γραφω στο site μου να μπαίνουν αυτόματα στο facebook??

Άβαταρ μέλους
$nikos$
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από $nikos$ » 28 Δεκ 2010 17:07

Νομίζω πως δεν μπορείς μόνο χρήστες μπορούν να ποστάρουν στον τοίχο καποιου άλλου...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από Spyrostagas » 28 Δεκ 2010 17:32

mousouda έγραψε:καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!
Αρχικα με το λογαριασμό που ειχα στο facebook με τα στοιχεια μου, δημιουργησα μια κοινοτητα με το ονομα mousouda.gr. Το πρόβλημα ειναι οτι όταν θελω να γραψω κάτι στον τοιχο κάποιου στο facebook δεν φαίνετε οτι το γραφει το mousouda.gr αλλα φαίνετε το ονομα μου.... επειδη λοιπον δεν θελω να εμφανιζεται το ποστ που κανω με το ονομα μου αλλα να φαινετε οτι το κανει ποστ το mousouda.gr πως γινετε???
δεν ξερω... σας παρακαλώ οποιος ξερει αν μπορεί ας μου πει! σας ευχαριστω παρα πολυ!!

επισης μηπως γνωριζει κανεις αν γινεται αυτα που γραφω στο site μου να μπαίνουν αυτόματα στο facebook??
για να μπαίνουν αυτόματα τα άρθρα από το site σου στην σελίδα ή στο facebook προφίλ σου χρησιμοποιήσε το
http://www.facebook.com/RSS.Graffiti
Όταν λες κοινότητα τι εννοείς; Γκρουπ ή σελίδα; Αν είσαι μέσα στην σελίδα σου και ποστάρεις φαίνεται το όνομα της σελίδας, αλλιώς αν είσαι στο προφίλ σου και απαντάς σε άλλους, τότε φαίνεται το δικό σου όνομα. Το καλύτερο είναι να φτιάξεις μία σελίδα αλλά και προφίλ με το site σου για να έχεις πλήρη κάλυψη.
Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα. Ότι βοήθεια άλλη χρειαστείς πες το εδώ.
Χρόνια πολλά! :D
Εικόνα

mousouda
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από mousouda » 28 Δεκ 2010 17:38

Spyrostagas έγραψε:
mousouda έγραψε:καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

για να μπαίνουν αυτόματα τα άρθρα από το site σου στην σελίδα ή στο facebook προφίλ σου χρησιμοποιήσε το
http://www.facebook.com/RSS.Graffiti
Όταν λες κοινότητα τι εννοείς; Γκρουπ ή σελίδα; Αν είσαι μέσα στην σελίδα σου και ποστάρεις φαίνεται το όνομα της σελίδας, αλλιώς αν είσαι στο προφίλ σου και απαντάς σε άλλους, τότε φαίνεται το δικό σου όνομα. Το καλύτερο είναι να φτιάξεις μία σελίδα αλλά και προφίλ με το site σου για να έχεις πλήρη κάλυψη.
Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα. Ότι βοήθεια άλλη χρειαστείς πες το εδώ.
Χρόνια πολλά! :D
Σε ευχαριστω παααρα πολυ!! ναι νομιζω πως το καλυτερο ηταν αυτο που ειπες! βασικα μολις τωρα εκανα νεο λογαριασμο στο facebook και εβαλα σαν ονομα το mousouda Gr.
ευχαριστω και παλι!

mousouda
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από mousouda » 28 Δεκ 2010 18:47

συγνωμη μηπως ξερει κανεις...λεει Enter the URL of your RSS/ATOM feed
τι βαζω εκεί??

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από Spyrostagas » 28 Δεκ 2010 19:26

mousouda έγραψε:συγνωμη μηπως ξερει κανεις...λεει Enter the URL of your RSS/ATOM feed
τι βαζω εκεί??
το βρήκες τελικά ή να στο πούμε; :P
Εικόνα

mousouda
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από mousouda » 28 Δεκ 2010 19:40

:( βασικα βρηκα αυτο.... http://www.mousouda.gr/index.php?format=feed&type=rss
στο RSS Graffiti το ζηταει... οταν παταω αυτο που λεει add feed

mousouda
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από mousouda » 28 Δεκ 2010 19:54

ενταξει το εφτιαξα!! ευχαριστω πολυ!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Βοήθεια στο facebook

Δημοσίευση από Spyrostagas » 28 Δεκ 2010 20:29

mousouda έγραψε:ενταξει το εφτιαξα!! ευχαριστω πολυ!

:D :)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες