Αποφυγή Paypal Country Block

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Jimaek
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Jimaek » 29 Δεκ 2010 16:21

Λοιπόν, μιας και κατοικώ στην Ουκρανία έχω VISA κάρτα από μια ουκρανική τράπεζα και με αυτήν μέσω paypal πληρώνω για διάφορες υπηρεσίες. Η Ουκρανία όμως είναι στην λίστα με τις χώρες που απαγορεύετε να λαμβάνουν χρήματα. Επειδή όμως θέλω να λάβω χρήματα σκεφτόμουν να κάνω το εξής: Να βγάλω visa κάρτα στην Πειραιώς ουκρανίας και να την συνδέσω σε νέο paypal λογαριασμό και όλο αυτό μεσώ proxy στην Αγγλία.

Θα δουλέψει? Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο?

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 29 Δεκ 2010 16:31

Μάλλον δεν μπορείς να το κάνεις μιας και θα φαίνεται ότι μπαίνεις με proxy και ο proxy θα είναι σε άλλη χώρα από αυτή που έχεις βγάλει τη κάρτα.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 30 Δεκ 2010 03:13

Τους είχα στείλει email για το αν γίνετε με εταιρία εκτός EU που έχει λογαριασμό σε μια τράπεζα της EU να ανοίξει paypal λογαριασμό... μου είπαν πως δεν μπορώ.

Ο λογαριασμός/κάρτα πρέπει να είναι στην ίδια χώρα με τα στοιχεία σου (address σου).

Το απο που μπαίνεις δε νομίζω να είναι πρόβλημα... μιας και εγω μπαίνω απο άλλη χώρα και ο ενας απο τους Paypal λογαριασμούς μου είναι Ελλάδα (απο Ελλάδα έκανα μόνο το registration).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης