Πως θα δω ποιοι φίλοι μου με διαγράφουν ή με απορρίπτουν;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 02 Ιαν 2011 18:10

Όσον αφορά τα ασταθή νούμερα του FB μην ξεχνάτε πως το database που έχει από πίσω είναι σε no-sql μορφή αυτό σημαίνει πως δεν έχει και πολύ αυστηρή δομή και καμιά φορά όταν φτιάχνονται τα threads με φίλους και timelines όλο και κάτι μπορεί να χαθεί στην πορεία :P
Στο επόμενο update μπορεί να κάτσει σωστά ποτέ δεν ξέρεις !!!

Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές να μην μπορώ να μπω σε profile φίλων μου σαν να με έχουν μπανάρει ή να μην υπάρχει το profile και μετά από 2-3 refresh να μπαίνει κανονικά.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιαν 2011 18:14

Εμένα μου έχει τύχει να μπερδεύονται οι σελιδοποιήσεις, να θέλει refreshes/logouts/logins για να εκτελέσει μια λειτουργία σωστά, να ψάχνω μέρες να βρω ένα γ******ο link και να μαζί με μένα να ρωτάνε όλοι στις κοινότητες πώς κάνεις το τάδε και το δείνα στο facebook και να πηγαίνουν ψάχνοντας στο google να βρουν το χαμένο link.

Όπως έχω πει το facebook είναι μια πατάτα λειτουργικότητας και ευχρηστίας και αποδεικνύει έμπρακτα ότι έχουν άπειρο χρόνο για χάσιμο όσοι ασχολούνται πολλές ώρες με αυτό. Μετά από τόσα δις που έχει βγάλει πάντως είναι κρίμα να παραμένει ένας ερασιτεχνισμός (κακώς εννοούμενος) σε τέτοιο επίπεδο.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 02 Ιαν 2011 22:20

cdhyper έγραψε:Εμένα μου έχει τύχει να μπερδεύονται οι σελιδοποιήσεις, να θέλει refreshes/logouts/logins για να εκτελέσει μια λειτουργία σωστά, να ψάχνω μέρες να βρω ένα γ******ο link και να μαζί με μένα να ρωτάνε όλοι στις κοινότητες πώς κάνεις το τάδε και το δείνα στο facebook και να πηγαίνουν ψάχνοντας στο google να βρουν το χαμένο link.

Όπως έχω πει το facebook είναι μια πατάτα λειτουργικότητας και ευχρηστίας και αποδεικνύει έμπρακτα ότι έχουν άπειρο χρόνο για χάσιμο όσοι ασχολούνται πολλές ώρες με αυτό. Μετά από τόσα δις που έχει βγάλει πάντως είναι κρίμα να παραμένει ένας ερασιτεχνισμός (κακώς εννοούμενος) σε τέτοιο επίπεδο.
Σωστός. Η πλάκα είναι ότι κάθε τρεις και λίγο αλλά ζουν εμφανισιακά όλο το facebook αλλά η λειτουργικότητα είναι αυτή του 2007 ακόμη. Πολλές φορές αργεί το facebook, άλλες φορές δεν ανοίγει, άλλες φορές κολλάει το chat, το inbox.
Λειτουργικά ίσως είναι χειρότερο και από hi5, απλώς εμφανισιακά και ότι ο καθένας έχει facebook και υπάρχουν πιο πολλές δυνατότητες, το έχει μετατρέψει σε πρώτο social network στον κόσμο. Βέβαια παρόμοια λειτουργικά προβλήματα τον τελευταίο καιρό εμφάνιζε και το twitter, πράγματα που ελπίζω να μην ξανασυμβεί πάλι. :P :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
spiros81

Δημοσίευση από spiros81 » 05 Ιαν 2011 22:09

gaucho έγραψε:Γιατι να κάνω εκγατασταση τετοια εφαρμογη στο λογαριαμο μου αντι να τους γράψουμε στα @@@ αν μας απεριψαν η μας διεγραψαν?
Μου άρεσε η άποψή σου! Ναι γιατί να ξέρουμε τι γίνεται στο fb? Αν είναι γκόμενα πάνε μίλησέ της. Αν είναι φίλος ρώτα τον στα ίσα. Ετσι θα ξέρεις να ξεχωρίζεις τους ανθρώπους! 1000 φίλοι στο fb δέν σημαίνει τίποτα!

athanatiotis

Δημοσίευση από athanatiotis » 06 Ιαν 2011 00:47

Βρε παιδια, ...πώς το εγκαταστήσατε εσείς αυτό το σκριπτάκι για το facebook;
Εγώ πάτησα instal, ...και μου έβγαλε τον κώδικα!
Τι να τον κάμω; Να τον αντιγράψω; Κι ύστερα; ...Πού να το χρησιμοποιήσω;
Δεν έχει, ας πούμε κάτι σαν autorun; Κάποιο οδηγό εγκατάστασης;
Αν θέλετε...κατατοπίστε με!
Ευχαριστώ!
athan

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 06 Ιαν 2011 03:59

spiros81 έγραψε:
gaucho έγραψε:Γιατι να κάνω εκγατασταση τετοια εφαρμογη στο λογαριαμο μου αντι να τους γράψουμε στα @@@ αν μας απεριψαν η μας διεγραψαν?
Μου άρεσε η άποψή σου! Ναι γιατί να ξέρουμε τι γίνεται στο fb? Αν είναι γκόμενα πάνε μίλησέ της. Αν είναι φίλος ρώτα τον στα ίσα. Ετσι θα ξέρεις να ξεχωρίζεις τους ανθρώπους! 1000 φίλοι στο fb δέν σημαίνει τίποτα!
:P :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 06 Ιαν 2011 17:49

athanatiotis έγραψε:Βρε παιδια, ...πώς το εγκαταστήσατε εσείς αυτό το σκριπτάκι για το facebook;
Εγώ πάτησα instal, ...και μου έβγαλε τον κώδικα!
Τι να τον κάμω; Να τον αντιγράψω; Κι ύστερα; ...Πού να το χρησιμοποιήσω;
Δεν έχει, ας πούμε κάτι σαν autorun; Κάποιο οδηγό εγκατάστασης;
Αν θέλετε...κατατοπίστε με!
Ευχαριστώ!
Δεν το έχω χρησιμποιήσει (ούτε άλλα αντίστοιχα scripts) αλλά απότι διάβασα θέλει το greasemonkey addon του firefox για να περαστεί το script.

tsiou74

Δημοσίευση από tsiou74 » 10 Ιαν 2011 02:38

Παιδιά μπήκα στο link,πάτησα το κουμπι install και τίποτα.
Ο τύπος που έχει την συγκεκριμένη ιστοσελίδα λέει πως ο server του "πέθανε".
Μήπως αυτή η script μπορεί να σταλλεί με e-mail???
από κάποιον που την έχει κατεβάσει ήδη.
αν γίνετε στείλτε το στο tsiou74@yahoo.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες