Έχω Μια Πρόταση

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
angel50244

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από angel50244 » 06 Ιαν 2011 07:14

Μήπως Να Αλλάξετε Το Στυλ Της Σελίδας Σας ;
Δεν Είναι Και Πολύ Καλό Θέμα / Design
Αν Μπορείτε Αλλάξτε Το
Γιατί Η Σελίδα Αυτή Είναι Πολύ Καλή Αλλά Το Θέμα / Design
Είναι Άστα Να Πάνε

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από korgr » 06 Ιαν 2011 09:22

Πάντως εμένα μ' αρέσει και δεν θα ήθελα να αλλάξει.
Για να ακούγονται όλες οι απόψεις!
Ο cordis αποφασίζει...

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από manolism » 06 Ιαν 2011 09:33

Το θέμα του Freestuff είναι το default με μερικές (διχτυωτές) πινελιές. :P Το Freestuf ανέκαθεν έδινε βάση στο περιεχόμενο και στην ποιότητά του παρά στην εμφάνιση.

giannisap

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από giannisap » 06 Ιαν 2011 11:11

ναι και σε μενα μου αρέσει έτσι. Είναι ξεκούραστο κι επειδή έχει πολύ υλικό, με αυτή την μορφή δεν χάνεσαι.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιαν 2011 12:49

ο λαός ψήφισε, μένει έτσι. :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

georgegeorge

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από georgegeorge » 06 Ιαν 2011 13:17

Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν κτισει "κολωνες" και η γνωμη τους ειναι βαρυνουσα σαυτο εδω το site.
Oμως με ενα πιο ελκυστικο design ισως θα προσελκυε περισσοτερα μελη μεγαλωνοντας την μεγαλυτερη τεχνολογικη κοινοτητα με αποτελεσμα να "μεταδοθει η γνωση" σε ακομη περισσοτερους.
Προτεινω να μπει poll

giannisap

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από giannisap » 06 Ιαν 2011 13:17

cordis έγραψε:ο λαός ψήφισε, μένει έτσι. :P
+1 :yea: :yea: :yea:

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από Pavel » 06 Ιαν 2011 13:35

georgegeorge έγραψε:Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν κτισει "κολωνες" και η γνωμη τους ειναι βαρυνουσα σαυτο εδω το site.
Oμως με ενα πιο ελκυστικο design ισως θα προσελκυε περισσοτερα μελη μεγαλωνοντας την μεγαλυτερη τεχνολογικη κοινοτητα με αποτελεσμα να "μεταδοθει η γνωση" σε ακομη περισσοτερους.
Προτεινω να μπει poll
Το σχόλιο του cordis είχε χιουμοριστικό χαρακτήρα και δεν υπάρχει αυτό που λες "εχουν κτισει "κολωνες" και η γνωμη τους ειναι βαρυνουσα σαυτο εδω το site.". Εάν υπήρχε τέτοια κατάσταση εδώ θα είχα φύγει στο δευτερόλεπτο.

Επίσης, εάν κάποιος μπει στο freestuff, δει το περιεχόμενο και την συμμετοχή που έχει, και φύγει "επειδή δεν βρίσκει το design ελκυστικό", ΚΡΙΜΑ.

Προσωπική μου άποψη πάντα.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιαν 2011 14:29

Pavel ++

δεν υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει για το design, αλλά αν έχεις κάποια συγκεκριμένη πρόταση για το usability, που μας ενδιαφέρει πάντα, είμαστε όλο IPs να σε ακούσουμε. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από Spyrostagas » 06 Ιαν 2011 14:42

Δεν χρειάζεται να αλλάξει design γιατί για έναν αρχάριο αλλά και προχωρημένο χρήστη η εμφάνιση και το περιεχομένο του είναι ότι πρέπει. Έτσι κι αλλιώς φόρουμ είναι, δεν είναι πόρταλ ενημέρωσης. Για αυτό θα δεις ότι τα αντίστοιχα μεγάλα φόρουμ προτιμούν να έχουν καλή εμφάνιση αλλά χωρίς υπερβολές, γιατί βασίζονται στα μέλη και στο περιεχόμενο των γνώσεων. :)
Το Freestuff δεν πρέπει να αλλάξει εμφανισιακά αυτή την στιγμή.
Δεν θα γίνει facebook που αλλάζει κάθε τρίμηνο.
Γιατί το Freestuff με την εμφανισή του πάντα είναι σταθερό, επίκαιρο, βοήθημα και τόπος συνάντησης για γνώση και κουβεντούλα! :) :P
Ουφ τα είπα όλα με μία ανάσα... :D
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από Spyrostagas » 06 Ιαν 2011 14:43

Pavel έγραψε:
georgegeorge έγραψε:Καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν κτισει "κολωνες" και η γνωμη τους ειναι βαρυνουσα σαυτο εδω το site.
Προτεινω να μπει poll
Το σχόλιο του cordis είχε χιουμοριστικό χαρακτήρα και δεν υπάρχει αυτό που λες "εχουν κτισει "κολωνες" και η γνωμη τους ειναι βαρυνουσα σαυτο εδω το site.". Εάν υπήρχε τέτοια κατάσταση εδώ θα είχα φύγει στο δευτερόλεπτο.

Επίσης, εάν κάποιος μπει στο freestuff, δει το περιεχόμενο και την συμμετοχή που έχει, και φύγει "επειδή δεν βρίσκει το design ελκυστικό", ΚΡΙΜΑ.

Προσωπική μου άποψη πάντα.
+1 :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από Cha0s » 06 Ιαν 2011 18:04

angel50244 έγραψε:Μήπως Να Αλλάξετε Το Στυλ Της Σελίδας Σας ;
Αν Μπορείτε Αλλάξτε Το
Είναι Άστα Να Πάνε
Και εγώ δεν συμφωνώ ότι υπάρχει πρόβλημα με το design του Freestuff.

Δεν έχω πρόβλημα με την αλλαγή αρκεί να έχει βάση και να είναι για το καλύτερο.

Το να βάλουμε στο FS φρου φρου και αρώματα δεν θα αποσκοπίσει σε κάτι, ούτε θα φέρει νέα μέλη.

Όσοι έρχονται εδώ έρχονται συνήθως από αναζητήσεις του google για κάτι που ψάχνουν και έχουμε απαντήσει παλιότερα.

Ναι μεν έχουμε κάνει μία κοινότητα και τα λέμε και για γενικότερα θέματα πέρα των τεχνολογικών, αλλά ο σκοπός του FS πιστεύω είναι το υλικό του (που αυτό μαζί με τα μέλη του το κάνουν FS - με κεφαλαία F & S :D ) και όχι η εμφάνιση του.

Συν ότι το semi-default theme του phpBB δεν είναι δημιούργημα απλά με το τι κάθεται καλά στο μάτι αλλά με το τι είναι usable για τον χρήστη.

Οπότε όπως είπε και ο Γιάννης, αν υπάρχουν προτάσεις για Usability πιστεύω έχουν νόημα.
Προτάσεις για αλλαγή του design δεν νομίζω ότι τουλάχιστον στην παρούσα φάση θα φέρει κάτι θετικό (πέρα από ξεβόλεμα όσων έχουν συνηθήσει σε αυτό το design :lol: )

Πρόσφατα σε άλλο forum που συμμετείχα (και σταμάτησα μετά από αυτό) έκαναν οι admins εκεί 2 φορές αλλαγές στο φόρουμ (αλλάξανε τελείως το phpBB) και ενώ είναι πιο μοντέρνο το 3ο φόρουμ που βάλανε με αρκετά καλούδια (το 2ο που βάλανε ήταν ένα έκτρωμα δεν το συζητάω :lol: ) το community πάτωσε. Δεν το λέω ειρωνικά η σαρκαστικά.
ΠΑΤΩΣΕ!

Δεν έγραφε κανείς πλέον πέρα από τους admins & mods μεταξύ τους και όσοι νέοι γραφονταν για κάτι που έψαχναν.

Καλά τα νέα trends, αλλά ο κόσμος δύσκολα δέχεται την αλλαγή (ειδικά όταν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος)

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από CyberCr33p » 06 Ιαν 2011 18:11

Το freestuff όπως είναι στημένο είναι το πιο γρήγορο forum που ξέρω από πλευράς ταχύτητας που φορτώνει όταν υπάρχει περιορισμένο bandwidth που με διευκολύνει αρκετές φορές όταν μπαίνω στο ιντερνετ από εταιρία κινητής τηλεφωνίας. Προτείνω να μείνει ως έχει.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Έχω Μια Πρόταση

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 06 Ιαν 2011 20:18

Μια χαρούλα ειναι στιμενο.
Ενα απ(α)λο πλε theme, με τις κατηγορίες του..

Ως αναφορα τις κατηγορίες, οπου χρειάζεται να αλλαχτουν ή προστεθουν, το λεμε στον Γιαννη και αυτος το κανει. (οπως εγινε διαχορισμος του mac με τα pc, και καποια άλλα τωρα σχετικα τελευτεα)

Αλωστε forum ειναι. Δεν ειναι Site.
Κειμενο περιέχει κατα το 95% .
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες