Υπηρεσία για αποστολή Fax

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Υπηρεσία για αποστολή Fax

Δημοσίευση από burnmind » 12 Ιαν 2011 18:01

Καλησπέρα,

Γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη online υπηρεσία από την οποία μπορώ να στείλω fax;

Με ενδιαφέρει:
1) Να μπορώ να στείλω σε Ελληνικό νούμερο (το ιδανικό θα είναι να μπορώ να στείλω σε όποια χώρα θέλω, αλλά αυτή τη στιγμή κυρίως στην Ελλάδα δε ξέρουν τι είναι το e-mail).
2) Να μπορώ να στείλω εικόνες (upload) αλλά και κείμενο (είτε word upload είτε γραμμένο σε δική τους φόρμα).

Και πάνω απ' όλα (γι' άλλη μία φορά), να είναι αξιόπιστη (και ώστε να παραδίδονται σίγουρα τα fax αλλά και να είμαι σίγουρος πως τα προσωπικά μου στοιχεία που περιέχονται στα κείμενα είναι προστατευμένα και δεν ...υποκλέπτονται από την εταιρεία).

Φυσικά και δε με πειράζει να υπάρχει χρέωση (θα προτιμούσα μόνο να μην είναι σε μορφή συνδρομής - X euro/μήνα, αλλά σε μορφή pay-as-you-go: πχ να βάλω 5 ευρώ που αντιστοιχεί σε X fax και μπορώ να τα ξοδέψω όποτε θέλω).

Ευχαριστώ.

ΥΓ: Γνωρίζω πως μπορώ να στείλω fax από το pc με χρήση modem κλπ, αλλά δε με βολεύει.
ΥΓ2: Δεν είμαι και πολύ σίγουρος αν ταιριάζει στην περιοχή που το post-αρα, οπότε feel free να το μεταφέρετε αν χρειάζεται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης