Καρτες γραφικων παλιες και καινουριες.Συγκρινονται;

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 14 Ιαν 2011 21:15

Μια ακομη απορια...πραγματικα πολυ μεγαλη,για μενα τουλαχιστον...
Εχω μια παλια καρτα γραφικων σε agp!!!! :kaloe: την nvidia fx 5950xt...για την εποχη της γ.. και εδερνε.... :D Η οποια καρτα ειναι τιγκα στις ψυκτρες και με ενα τεραστιο φουρφουρι και σε μεγεθος μεγαλη και γενικα σε εξωτερικη εμφανιση ειναι πολυ εμφανισιμη.Την ειχα παρει τοτε πολυ ακριβα,δε θυμαμαι ποσο.Που θελω να καταληξω.Εχω και μια αλλη καρτουλα σημερινης γενιας.Την πιο φθηνη.Νομιζω την πηρα με 30 ευρω.... Ειναι εντελως ''γυμνη'' με μια απιστευτα μικρη ψυκτρουλα και η καρτα ειναι πολυ μικρη σε μεγεθος.Αν την δεις μπορεις να νομισεις οτι ειναι κανα παλιο εσωτερικο μοντεμ :hammer: . Ποια ειναι απο τις δυο ποιο δυνατη; Μια απαρχειωμενη αλλα στα παλια χρονια δυνατη καρτα ή μια ολοκαινουρια αλλα η πιο ''πεταμενη'' καρτα; Δε συγκρινω συγκεκριμενα αυτες τις δυο καρτες αλλα γενικα αυτη τη κατασταση.Δε ξερω αν καταλαβατε και μπηκατε στο νοημα του σκεπτικου μου....Οι γνωμες σας;

pagman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pagman » 15 Ιαν 2011 14:22

Εεε πες μας πιο μοντέλο είναι η δεύτερη...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 15 Ιαν 2011 19:35

Δε θυμαμαι ,θα την δω με την πρωτη ευκαιρια και θα την γραψω αλλα δε συγκρινω αποκλειστικα αυτες τις δυο καρτες που εχω.Απλα αναρωτιεμαι αν μπορουν να συγκριθουν μια καρτα 5ετιας με δυνατες για την εποχη της δυνατοτητες,με μια καρτα του 2010 με πολυ χαμηλες δυνατοτητες.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 19 Ιαν 2011 15:07

Βεβαίως και συγκρίνονται :D
Αν η -προ 5ετίας- κάρτα ήταν φτιαγμένη για να 'οργώνει χωράφια', κι η τωρινή είναι για 'το σαλόνι -πάνω στο σύνθετο- :P ', προφανώς η -προ 5ετίας- εξακολουθεί να είναι καλύτερη.
Δεν έχει να κάνει με το 'Πότε κατασκευάστηκε;', αλλά με το 'Για ποιόν σκοπό κατασκευάστηκε'. :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες