Ικανοποιεί το μπλογκ μου τους κανονισμόυς για το Adsense ;

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kitsof

Δημοσίευση από kitsof » 19 Ιαν 2011 20:35

Διατηρώ το μπλογκ με θέμα γλώσσες και αλφάβητα.Είναι το μπλογκ μου και οι διαφημισείς adsense σύμφωνα με τον κανονισμό της γοογλε ή υπάρχει κάτι που δεν επιτρέπεται και θα μου ακυρώσουν το λογαριασμό;Π.χ.Τα χρώματα που χρησιμοποιώ στις διαφημίσεις επιτρέπονται;Η θέση τους είναι κάλη;Τί γίνεται με την πολιτική απορρήτου;Έκανα αντιγραφή και επικόλληση από τη σελίδα για την πολιτική απορρήτου και το χρησιμοποιώ στη σελίδα μου.Επιτρέπεται αυτό;Επιτρέπεται η αύξηση της κίνησης του μπλογκ μέσω facebook;Το υλικό που χρησιμοποιώ για τις αναρτήσεις είναι πολλές φορές μετάφραση από ξένες ιστοσελίδες.Άλλες φορές μια ανάρτηση βασίζεται σε κάποιο άρθρο που έχω διαβάσει σε κάποια άλλη ιστοσελίδα και μερικές φορές χρησιμοποιώ αυτούσιο κάποια ανάρτηση από άλλη ιστοσελίδα ή κάποιο μέρος της και παραθέτω την πηγή.Επιπλέον στις αναρτήσεις μου χρησιμοποιώ εικόνες,βιντεο από το youtube.Είναι όλα συμβατά με τον κανονισμό της googleΑν όχι πώς θα έπρεπε να είναι;

Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά πολύπλοκο αυτό το adsense.Από ότι κατάλαβα και καλές να είναι οι προθέσεις πάλι μπορείς να την πατήσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kitsof την 07 Οκτ 2011 04:25, έχει επεξεργασθεί 9 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 19 Ιαν 2011 21:33

Μια χαρά είσαι. Δεν έχεις πρόβλημα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες