Ελληνική Κοινότητα WordPress

Εδώ μπορείτε να παρουσιάσετε την σελίδα σας. Να γνωρίζετε όμως ότι κάθε δημόσια προβολή φέρνει και τις αντίστοιχες κρίσεις και γνώμες. Αν θέλετε την λεπτομερή γνώμη μας για την σελίδα σας τοποθετήστε ένα θέμα εδώ...

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
wdf
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από wdf » 27 Ιαν 2011 17:28

Figaro έγραψε:Sorry.. έχεις δίκιο !
Τέλεια η σελίδα, πάντα απολαμβάνω να διαβάζω καφέ fonts σε καφετί :P background.
Απόλαυση.
Ή να βλέπω το 595x200.jpg με τη μία μόνο λέξη και τα 1000+px height στο header της (χωρίς χρήσιμο content) κάθε σελίδας.

Καταρχας το header δεν ειναι 1000+ px που λες αλλα το λογοτυπο του WP στην αρχικη ΚΑΙ ΜΟΝΟ σελιδα. Αν εκανες τον κοπο να πατησεις σε μια κατηγορια ισως και να το εβλεπες...
To οτι τα images (595x200) υποδηλωνουν την κατηγορια του αρθρου ουτε αυτο νομιζω να το παρατηρησες...

Οσο για τα χρωματα του template τι να κανουμε.... δεν γινετε να μας αρεσει σε ολους το ασπρο φοντο με μαυρα γραμματα και ουτε σημαινει οτι αυτο ειναι και υποχρεωτικο....
Η αξία και το περιεχόμενο κάθε διαδικτυακής κοινότητας, είναι τα ίδια της τα μέλη...εσείς. Ας ανεβάσουμε τον πήχη ψηλά και μαζί του, το WordPress στην Ελλάδα

Μπορείς να συνεχίσεις να ανεβάζεις το πήχη ψηλά... ή να πάρεις σοβαρά και τα αρνητικά reviews.
Φυσικα και να λαβω σοβαρα τα αρνητικα rewiews
θα μπορουσες να γραψεις κατευθειαν τις αποψεις σου που ειναι και σεβαστες σχετικα με αυτο και οχι να γραφεις πραγματα που δεν εχουν λογικη οπως οτι το σιτε ειναι πολυ βαρυ κτλ
οσο για τον πηχη ψηλα κτλ αυτα μην τα λες σε μενα αλλα σε αυτους που αυτοβαφτιζονται MASTER OF THE UNIVERSE και νομιζουν πως ειναι καποιοι ενω ολοι οι αλλοι ειναι για πεταμα... εμεις τουλαχιστον προσπαθουμε να συνισφερουμε κατι σε ολους σε αντιθεση με αυτους που απλα κοιτανε πως να προβαλουν τον εαυτο τους.....

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιαν 2011 20:06

τώρα το είδα αυτό...
wdf έγραψε:Αν απλα πετας κατι μονο και μονο για να υπονομευσεις, μπορεις απλα να μην απαντησεις (αν και πλεον στο FS εχει γινει καθημερινοτητα.)
η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει παραγγελία 25000 φίμωτρα, αλλά δε μου έχουν φτάσει ακόμα, οπότε λίγο υπομονή...

πραγματικά, κάνεις post σε ένα forum και περιμένεις ότι δε θα απαντήσει κανείς;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 27 Ιαν 2011 23:05

Καλησπέρα και από εμένα, καλή αρχή να έχετε και χρήσιμες και δημιουργικές ειδήσεις και συμβουλές.
Θα κάνω ωστόσο μερικές φιλικές παρατηρήσεις ως αναγνώστης / επισκέπτης πάντα, γιατί εγώ δεν κατέχω το αντίκειμενο του web design ως τώρα.
Ωραίο template, άρθρα και γενικά όλη η κατανομή.
Ίσως για μένα με ενοχλεί το χρώμα του τίτλου και γενικά των άρθρων, ίσως θα ήταν καλύτερο το μαύρο, βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα.
Δεξιά την κατηγορία έχει γραφτεί λάθος αντί για ''Ετικετόσυννεφο'' γράφει ''Ετικέτοσυννεφο''.
Όμορφη η γραμματοσειρά βέβαια που έχετε χρησιμοποιήσει αλλά ίσως δεν ταιριάζει με τα ελληνικά, γιατί δεν διαβάζονται εύκολα. Π.χ πάλι στα δεξιά στα '' Φιλικά web sites '' το Φιλικά φαίνεται σαν να λέει Φλικά.
Α και στο Ετικετοσύννεφο ίσως θα έπρεπε να μεγαλώσουν λίγο τα tags, για να διαβάζονται πιο εύκολα.
Και πάλι στα δεξιά που λέτε κατηγορίες, ίσως θα ήταν καλύτερο αν έμπαινε στα οριζόντια σε μορφή button, σαν κουμπάκια αντί για κείμενο.

Φιλικά πάντα και από το μάτι ενός επισκέπτη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 28 Ιαν 2011 02:30

Το παρακάτω μήνυμα μπορεί να θεωρηθεί spam / άσχετο. ( το αφήνω στους mods αν θα διαγραφεί η όχι )

Αλλά αν ο χρήστης web-resources έχει "σχέση" με την νέα αυτή ...κοινότητα, εγώ προσωπικά της ρίχνω μαύρο.

Και ο μόνος λόγος είναι ότι το site του με τα υποτιθέμενα tutorials αντιγράφει σωρηδόν άρθρα από ξένα sites, χωρίς πηγή.

Αυτό και μόνο σαν ενεργό χρήστη του διαδικτύου και μόνο με κάνει να στρέφομαι ενάντια σε οποιαδήποτε προσπάθεια υποστηριζόμενη από το web-resources.eu.
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
wdf
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από wdf » 28 Ιαν 2011 11:24

cordis έγραψε:τώρα το είδα αυτό...
wdf έγραψε:Αν απλα πετας κατι μονο και μονο για να υπονομευσεις, μπορεις απλα να μην απαντησεις (αν και

πλεον στο FS εχει γινει καθημερινοτητα.)
η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει παραγγελία 25000 φίμωτρα, αλλά δε μου έχουν φτάσει ακόμα, οπότε λίγο υπομονή...

πραγματικά, κάνεις post σε ένα forum και περιμένεις ότι δε θα απαντήσει κανείς;
Cordis μαλλον δεν βλεπεις τι γινετε ή εθελοτυφλείς.
Ειναι τυχαιο πως πλεον στο FS 9 στα 10 ποστ (για να μην πω ολα)που γινονται απο νεους χρηστες καταληγουν σε flame απο τους ιδιους και ιδιους users (αυτοαποκαλουμενους θεούς) ή θες να αρχισω να σου στελνω λινκ για να το καταλαβεις ? Αυτη τη νοοτροπια τρομοκρατιας δεν την εχω συναντησει σε κανενα αλλο φορουμ τοσα χρονια...

Μαλλον για το οτι 11 χρονια το fs εχει παραμεινει ιδιο οφειλετε και σε αυτο... Αντι να δειτε πως να βοηθησετε νεους χρηστες και να τους μυησετε μεσα στον χωρο(δiχως να χρειαζετε να γλυψουν τα @@ κανενος) το μονο που κοιτατε ειναι πως θα προβαλετε τις θεικες γνωσεις σας και φυσικα να πεισετε ολους τους αλλους πως δεν αξιζουν να κανουν αυτην την δουλεια...
Και φυσικα και περιμενω να μου απαντησουν σε ενα φορουμ αλλα το θεμα ξερεις ποιο ειναι? οτι το fs καταντησε δεδομενο και ξέρω τι θα απαντησουνε και ποιοι πλεον...
Δεν μπορω να πω παντως , καθε μερα εκπλησσομαι για το τι θα σκαρφιστουν τα λαγωνικα για να την πουν στους αλλους...
Παραδειγμα και το ποστ παρακατω απο τον viktoras

πραγματικα φιλε victora δεν ξερω τι προηγουμενα εχεις με τον webresources αλλα γινεσαι τουλαχιστον κωμικοτραγικος
Οταν μιλαμε για συλογικη προσπαθεια και εσυ κοιτας απλα να πεις πως δεν θες να παιξεις με τα αλλα παιζακια με κανεις να νομιζω πως βρισκομαι στο νηπιο...
Και οταν λες για τους αλλους πως αντιγραφουν ποστ (πραγμα που δεν εχει καμια σχεση ουτε με την πραγματικοτητα αλλα ουτε και με το παρον topic) καλυτερα ειναι πρωτα να κοιτας το τι κανεις εσυ μιας και βλεπω πως στο blog σου δεν πας πισω στο copy paste ή θες να μας πεις πως 10 Chrome extensions για power users, Firefox Addons: κτλ ειναι δικα σου και δεν εχεις δει τιποτα σε ξενα σιτες?
Spyrostagas έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα, καλή αρχή να έχετε και χρήσιμες και δημιουργικές ειδήσεις και συμβουλές.
Θα κάνω ωστόσο μερικές φιλικές παρατηρήσεις ως αναγνώστης / επισκέπτης πάντα, γιατί εγώ δεν κατέχω το αντίκειμενο του web design ως τώρα.
Ωραίο template, άρθρα και γενικά όλη η κατανομή.
Ίσως για μένα με ενοχλεί το χρώμα του τίτλου και γενικά των άρθρων, ίσως θα ήταν καλύτερο το μαύρο, βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα.
Νομιζω ειναι καθαρα θεμα χρηστη σχετικα με το χρωμα... μπορω να σου πω παντως πως ηδη το εχουμε δοκιμασει με μαυρα γραμματα και απλα μετα εχανε την λογικη του ολο το template μας...
Δεξιά την κατηγορία έχει γραφτεί λάθος αντί για ''Ετικετόσυννεφο'' γράφει ''Ετικέτοσυννεφο''.
σωστος!! το διορθωσα ήδη
Όμορφη η γραμματοσειρά βέβαια που έχετε χρησιμοποιήσει αλλά ίσως δεν ταιριάζει με τα ελληνικά, γιατί δεν διαβάζονται εύκολα. Π.χ

πάλι στα δεξιά στα '' Φιλικά web sites '' το Φιλικά φαίνεται σαν να λέει Φλικά.
Εχεις δικαιο σε αυτο.. απλα δεν θελαμε να χρησιμοποιησουμε παλι τα ιδια και τα ιδια φοντς για αυτο και τα βαλαμε μονο στα μενου και το sidebar ενω στο content βαλαμε μια γραμματοσειρα που να ταιριαζει με αυτην αλλα να ειναι ευκολο να διαβαστει....
Α και στο Ετικετοσύννεφο ίσως θα έπρεπε να μεγαλώσουν λίγο τα tags, για να διαβάζονται πιο εύκολα.
ναι ισως και να χρειαζεται το minimun να ειναι λιγο μεγαλυτερο
Και πάλι στα δεξιά που λέτε κατηγορίες, ίσως θα ήταν καλύτερο αν έμπαινε στα οριζόντια σε μορφή button, σαν κουμπάκια αντί για κείμενο.
νομιζω και παλι ειναι αναλογα το πως το βλεπει ο καθε χρηστης....
Φιλικά πάντα και από το μάτι ενός επισκέπτη

νασαι καλα φιλε μου..

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιαν 2011 11:59

αφού εσύ, όπως λες, βλέπεις τι γίνετε, ξέρεις τι θα σου απαντήσουν (έχεις την απάντηση για την ερώτηση που θες να κάνεις), και μπαίνεις πάντα φοβισμένος, γράφοντας με τρεμάμενα χέρια και πιέζοντας τον εαυτό σου να πατήσει το enter, γιατί συνεχίζεις να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
wdf
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από wdf » 28 Ιαν 2011 12:07

γιατι πολυ απλα δεν φοβαμαι.
Δεν ειμαι νεος χρηστης στο νετ και πραγματικα ξερω το fs απο οταν εκανε τα πρωτα του βηματα (εποχες ακατανομαστου). Και οτι και να σου λεω στο λεω απλα επιδη θελω να πιστευω πως τουλαχιστον εσυ σε ορισμενα πραγματα εχεις τα χερια δεμενα λογω "ανωτερας" βιας...
Και τελος φυσικα δεν θα επιτρεψω σε κανεναν οχι μονο απο εδω μεσα αλλα και πουθενα να υποτιμισει αν οχι εμενα τουλαχιστον την νοημοσυνη μου.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιαν 2011 12:19

αφού τελικά δε φοβάσαι, συνέχισε να γράφεις όπως έγραφες.

άλλες προτάσεις μπορείς να μου τις κάνεις σε pm όπως κάνουν όσοι αγαπάνε το fs από τα πρώτα του βήματα.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
wdf
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από wdf » 28 Ιαν 2011 12:26

ποτε δεν αλλαξα τον τροπο που γραφω... παντα λεω αυτο που σκεφτομαι με οτι συνεπεια και αν εχει αυτο.(ειμαι λιγο ξεροκεφαλος βλεπεις)το θεμα ειναι πως μεσα στα χρονια αλλαξε η ποιοτητα και το περιεχομενο που βρισκω μεσα στα φορουμ.
anyway νομιζω πως ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα μας αλλα αυτο ακριβως δεν λεω ?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιαν 2011 12:36

γι' αυτό και σου είπα, ότι άλλο θέλεις να μου το στείλεις σε pm....
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 28 Ιαν 2011 13:37

Αυτοί που λες ότι "κράζουν" άλλους χρήστες είναι άτομα του χώρου που ξέρουν 5 πράγματα, οπότε θα σου πουν τι δεν έχεις κάνει σωστά. Τώρα εάν μπεις σε κάποιο άλλο forum που ασχολείτε με λίγο απ' όλα επειδή οι χρήστες δεν έχουν τόσες γνώσεις θα κοιτάξουν μόνο το εικαστικό αποτέλεσμα ή μόνο τη χρηστικότητα της σελίδας και όχι άλλα λάθη που μπορεί να έχεις κάνει που αφορούν πιο τεχνικά θέματα.

Κάποιος λέει τις απόψεις του, κάποιος άλλος τις δικές του. Λογικό είναι να υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις και μέσα από αυτές εάν τις εκμεταλευτείς σωστά μπορείς να βελτιώσεις τη δουλειά σου ώστε να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.

Άβαταρ μέλους
wdf
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από wdf » 28 Ιαν 2011 14:29

CyberCr33p δεν λεω οτι δεν υπαρχουν χρηστες που πραγματικα θελουν να βοηθησουν ή οτι ολοι θελουν να σε φανε και φυσικα και εγω οπως και τα ατομα του χωρου που μου λες εχουμε παρει πληροφοριες και βοηθεια απο τους αλλους.
Το κακο ειναι πως πολλοι επιδη ειναι πολλα χρονια οπως λες στον χωρο νομιζουν πως και το web ή στην συγκεκριμενη περιπτωση το FS τους ανηκει και εχουν ξεχασει απο που ξεκινησαν οι ιδιοι..
Δεν δινουν καμια ευκαιρια σε κανενα νεο παιδι οτι και να προσπαθει να καταφερει ή να ορθοποδησει και το μονο που κανουν ειναι να μας λενε για το ποσο γαματοι ειναι. Προσωπικα τους βαρεθηκα....
Sorry αν νομιζω πως τελικα αυτο δεν ειναι η εννοια που θα πρεπει να εχει ενα φορουμ αλλα αυτη ειναι η αποψη μου..

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 28 Ιαν 2011 15:02

Βασικά κάποιος μπορεί να πει το ίδιο πράγμα με τρόπο που να μην προσβάλει κάποιον και με τρόπο που μπορεί να τον προσβάλει.

Για παράδειγμα ας υποθέσουμε ότι ένας πιτσιρικάς φτιάχνει μια σελίδα για τη δουλειά του θείου του και έρχεται εδώ να παρουσιάσει τη σελίδα. Και ας υποθέσουμε ότι η σελίδα απλά δεν βλέπεται. Κάποιοι θα του πουν στα ίσια ότι δεν βλέπετε με αποτέλεσμα ο πιτσιρικάς να παρεξηγηθεί και να βάλει τον εγωισμό του μπροστά και να τσακωθεί με τους υπόλοιπους και κάποιοι θα του το πουν με λίγο πιο πλάγιο τρόπο ότι το αποτέλεσμα κάνει ζημιά στο θείο του και για αυτό καλύτερα να αναλάβει κάποιος άλλος τη κατασκευή της σελίδας ή ο ίδιος να προσπαθήσει να τη φτιάξει από την αρχή.

Το θέμα είναι η κάθε άποψη να είναι τεκμηριωμένη και από εκεί και πέρα ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Ιαν 2011 15:42

CyberCr33p έγραψε:Βασικά κάποιος μπορεί να πει το ίδιο πράγμα με τρόπο που να μην προσβάλει κάποιον και με τρόπο που μπορεί να τον προσβάλει.

Για παράδειγμα ας υποθέσουμε ότι ένας πιτσιρικάς φτιάχνει μια σελίδα για τη δουλειά του θείου του και έρχεται εδώ να παρουσιάσει τη σελίδα. Και ας υποθέσουμε ότι η σελίδα απλά δεν βλέπεται. Κάποιοι θα του πουν στα ίσια ότι δεν βλέπετε με αποτέλεσμα ο πιτσιρικάς να παρεξηγηθεί και να βάλει τον εγωισμό του μπροστά και να τσακωθεί με τους υπόλοιπους και κάποιοι θα του το πουν με λίγο πιο πλάγιο τρόπο ότι το αποτέλεσμα κάνει ζημιά στο θείο του και για αυτό καλύτερα να αναλάβει κάποιος άλλος τη κατασκευή της σελίδας ή ο ίδιος να προσπαθήσει να τη φτιάξει από την αρχή.

Το θέμα είναι η κάθε άποψη να είναι τεκμηριωμένη και από εκεί και πέρα ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
όπως τα λες, όλα τα άλλα περί ελιτισμού και ότι δεν βοηθάμε είναι μια καραμελίτσα που αρέσκονται να την χρησιμοποιούν όσοι έχουν ακούσει πράγματα που δε τους αρέσουν.

ναι αυτός ο πιτσιρικάς που φτιάχνει την σελίδα του θείου του όταν του πούμε "τον καταστρέφεις τον άνθρωπο" θα αρχίσει να λέει δεξιά και αριστερά όλα αυτά περί ελιτιστών κ.τ.λ.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σας παρουσιάζω την σελίδα μου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης