E-mail που έλαβα και ήταν ανεπιθύμητα για εμένα ΙΙ

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 15 Φεβ 2011 11:59

Και σχετικά με αυτή την εταιρία μπήκα στο site, πως στο καλό γίνεται να έχουν τόσους γνωστούς οργανισμούς στο πελατολόγιο τους.
Κι αν είναι στα αλήθεια αυτοί συνεργάτες τους, τότε δεν παθαίνουν τίποτα, για αυτό όλο στέλνουν spamm..
δείτε
http://www.suntech.gr/Our-Clients.html
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Φεβ 2011 12:25

Spyrostagas έγραψε:Θα τους έκανα και καταγγελία, αλλά δεν έχω όρεξη να δώσω 100 ευρώ που πήγε τώρα... :)
Δείτε...
Δωρεαν αποστολη του mail στο contact@dpa.gr με επισυναψη κιολας με το παρακατω κειμενο

Θεμα μηνυματος (προσοχη χωρις αυτο το απορριπτουν χωρις να το ανοιξουν) ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΗ ΖΗΤΗΘΕΙΣΑΣ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ
Έλαβα ηλεκτρονικό μήνυμα απο τον παρακάτω χρήστη που δεν έχω ζητήσει ποτέ να λαμβάνω μηνύματα οποιουδήποτε περιεχομένου στην διεύθυνση (εδώ βάλτε το email που λάβατε το spam)

Σας Καλω λοιπόν να επιληφθείτε του θέματος αυτού και της παραβίασης της Ελληνικής Νομοθεσίας περί μη ζητηθείσας αλληλογραφίας και συγκεκριμένα του νόμου 3471/2006 και συγκεκριμένα το άρθρο 11 όπως αναφέρεται παρακάτω

Η χρησιμοποίηση αυτόματων συστημάτων κλήσης, ιδίως με χρήση συσκευών τηλεομοιοτυπίας (φαξ) ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, και γενικότερα η πραγματοποίηση μη ζητηθεισών επικοινωνιών με οποιοδήποτε μέσο ηλεκτρονικής επικοινωνίας, με ή χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση, για σκοπούς απευθείας εμπορικής προώθησης προϊόντων ή υπηρεσιών και για κάθε είδους διαφημιστικούς σκοπούς, επιτρέπεται μόνο αν ο συνδρομητής συγκατατεθεί εκ των προτέρων ρητώς.

Βάση λοιπόν του παραπάνω άρθρου και επειδή ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ στον αποστολέα ζητώ την εφαρμογή της Νομοθεσίας και την λήψη καθε νόμιμου μέσου για την επιβολή του νόμου και την διακοπή άμεσα καθε ενόχλησης απο τον αποστολέα προς εμένα

ΕΔΩ ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΣ

σας επισυνάπτω την υπογραφή αυτού του μηνύματος προς διευκόλυνσή σας

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Φεβ 2011 00:43

Σε ευχαριστώ Άγγελε, ελπίζω να καταφέρουν να κάνουν κάτι.
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Φεβ 2011 17:31

ωραία. αυτή η εταιρία και στο παρελθόν μου έχει spammarei με δεκάδες επιχειρήσεις. λογικά και εσένα θα σου έχει έρθει spam από αυτή την εταιρία suntech που διαφημίζει άλλες επιχειρήσεις.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 16 Φεβ 2011 17:38

Spyrostagas έγραψε:ωραία. αυτή η εταιρία και στο παρελθόν μου έχει spammarei με δεκάδες επιχειρήσεις. λογικά και εσένα θα σου έχει έρθει spam από αυτή την εταιρία suntech που διαφημίζει άλλες επιχειρήσεις.
ναι
νομιζω οτι εχω λαβει απο αυτην την εταιρεια

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Φεβ 2011 00:05

αυτοί δίνουν και τηλέφωνο, λες αύριο να τους πάρω τηλέφωνο, να τους ψαρώσω και να τους πω ποιος κοροϊδευει ποιον... :)
Βέβαια αν είναι καμία γραμματέας δεν θα ξέρει και οι ίδιοι θα κάνουν την πάπια...
Εγώ απορώ οι πελάτες τους δεν μπορούν να καταλάβουν ότι δίνουν τσάμπα λεφτά, καθώς μπορεί να διαφημίζονται σε πολλές διευθύνσεις αλλά στην ουσία παίρνουν αρνητική ψήφο, χωρίς να το γνωρίζουν είτε μπορεί να το γνωρίζουν μερικοί.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 17 Φεβ 2011 15:57

τελικα η ΞΕΦΤΥΛΑ και το ΑΙΣΧΟΣ με αυτες τις σελιδες μαζικης αγορας και το spam εχει αρχισει και γινεται πολυ εκνευριστικο

αυτη η εταιρεια λεει οτι εχει αγορασει νομιμα λιστα με email απο αμερικη οπου εχω λαβει 2 μηνυματα τουλαχιστον τις τελευταιες μερες απο αυτους σε 2 διαφορετικα mail μου

φυσικα τοσο το πρωτο οσο και το δευτερο εγειναν αναφορα αμεσα στην dpa.gr
και ο εν λογω κυριος κανει την παπια αλλα μεχρι να λαβει την κληση απο την αρχη για τα παρεπωμενα

http://group-power.gr info@group-power.gr

Εικόνα

η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ που τους βαραει εχει φτασει μεχρι αυτου του σημειου να βαζουν το παρακατω κειμενο που μονο ειρωνικα μπορει να λεγχθει οτι εχει μπει!!!

χωρια οτι επικαλειται νομο που δεν εχει καμια σχεση
η αγνοια τους ειναι παριμοιωδης και μεχρι βλακειας ανυποφορη!

(δηλαδη μπορει να μην δεινουμε τα στοιχεια σας αλλα τα αγοραζουμε απο την μαυρη αγορα!)
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ

H διαχείριση και προστασία των προσωπικών δεδομένων του κάθε χρήστη υπόκειται στις σχετικές διατάξεις της ελληνικής και ευρωπαϊκής νομοθεσίας. Σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν συμφωνεί με τους όρους προστασίας των προσωπικών δεδομένων οφείλει να σταματήσει την περιήγηση στην παρούσα ιστοσελίδα. Το Group-Power διαφυλάσσει τον προσωπικό χαρακτήρα των στοιχείων των χρηστών του, και δε δύναται να τα μεταβιβάσει σε οποιονδήποτε τρίτο (φυσικό ή νομικό πρόσωπο) για κανένα λόγο, παρά μόνον και εφόσον αυτό επιβάλλεται από την νομοθεσία τις αρμόδιες αρχές.Ο χρήστης έχει στα πλαίσια της νομοθεσίας περί απορρήτου των τηλεπικοινωνιών, τα δικαιώματα ενημέρωσης και αντίρρησης που προβλέπουν τα άρθρα 11 έως 13 του ν. 2472/1997. Το Group-Power μπορεί να επεξεργάζεται τα στοιχεία που εσείς αποστέλετε για λόγους στατιστικούς ή/και οικονομικούς. http://group-power.gr/about/privacy.php

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Φεβ 2011 22:10

από αμερική; Ελέος. Δεν πάνε καλά. Δεν φτάνει που τα συλλέγουν παράνομα, χωρίς να ζητάνε την έγκριση, εμπλέκουν και ότι βλακεία τους κατεβεί στο κεφάλι.
Ένας δεν μπορεί από αυτούς να μπει εδώ στο fs ή μέσω email ή τηλ να απαντήσει ξεκάθαρα χωρίς να μασάει τα λόγια του...
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 18 Φεβ 2011 01:58

Άγγελε σχετικά με το roufianos.com που spammarei εδώ και έναν χρόνο χωρίς σταμάτημο, ξέρουμε αν του έχουν κάνει κυρώσεις;
Και πριν λίγο καιρό άρχισε και το
tsantiri.gr το οποίο κάνει το ίδιο ακριβώς με τον ρουφιανό. και στους δύο πριν εβδομάδες έστειλα email, δεν έλαβα απάντηση και συνεχίζουν να μου έρχονται και θα στείλω αναφορά εκεί που μου είπες.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
spiros81

Δημοσίευση από spiros81 » 02 Μαρ 2011 02:47

Κάποιοι ξεφτίλες τον τελευταίο καιρό στέλνουν SPAM απο την διεύθυνση info@greekmailmarketing.net που έχει ώς θέμα κάποιον τρίτο διαφημιζόμενο. Αν κατάλαβα καλά αυτοί λειτουργούν ως διαφημιστικό γραφείο... Δέν ξέρω αν κάπου καταλάθος έδωσα το email και μου στέλνουν αλλά τους έχω απαντήσει ακολουθώντας το link και απαντώντας στο email. Έχουν τάχα το παρακάτω μήνυμα στα email που στέλνουν.
"Αν πιστεύετε ότι δεν σας ενδιαφέρουν τα νέα μας ή αν είστε σε αυτή τη λίστα κατά λάθος ή
για οποιονδήποτε άλλο λόγο θέλετε να διαγραφεί το e-mail σας από αυτή τη λίστα παραληπτών,
παρακαλούμε κάντε κλικ στο Διαγραφή από την λίστα"
Λαμβάνει κανείς άλλος SPAM απο αυτούς? Διαφημίζουν πάντα Ελληνικές εταιρίες, και μάλιστα γνωστές.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Μαρ 2011 03:33

νομιζω πως λαμβανω και εγω
αν απαντησεις στην διευθυνση που βγαινει πιθανον να μην παει πουθενα

την επομενη φορα βαλε εδω τα πληρη στοιχεια τους να δουμε τι παιζει

Άβαταρ μέλους
spiros81

Δημοσίευση από spiros81 » 02 Μαρ 2011 17:22

fiskilis έγραψε:νομιζω πως λαμβανω και εγω

Τι εννοείς πλήρη στοιχεία? Πάντως στο email που έστειλα δεν μου ήρθε ότι δέν παραδόθηκε. Αλλο θέμα αν δεν το βλέπουνε. Πάντως το footer του μηνύματος για διαγραφη από την λίστα δέν λειτουργεί...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Μαρ 2011 17:35

spiros81 έγραψε:
fiskilis έγραψε:νομιζω πως λαμβανω και εγω

Τι εννοείς πλήρη στοιχεία? Πάντως στο email που έστειλα δεν μου ήρθε ότι δέν παραδόθηκε. Αλλο θέμα αν δεν το βλέπουνε. Πάντως το footer του μηνύματος για διαγραφη από την λίστα δέν λειτουργεί...
δηλαδη τα στοιχεια του μηνυματος η την υπογραφη αν χρησιμοποιεις Outlook express τα βρισκεις με ctrl/f3

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες