Eleu8eri mousiki gia web radio

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 08 Φεβ 2011 22:23

Gia xara...!.

Exw aniksi ena web radio kai psaxnw gia eleu8eri mousiki opou 8a mporousa na peksw xwris kanena kostos kai to kefali mou isixo apo AEPI.... 8elw mousiki style Techno, electro

Paides an eiprxi kapio site to opio na mou epitrepi na peksw tragoudia eleu8era tetiou tipou as kanete ton kopo na to postarete :)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Φεβ 2011 23:59

το θέμα είναι όμως ότι και τα τραγούδια που κυκλοφορούν ελεύθερα μπορούν να παίζουν σε web radio που είναι μη κερδοσκοπικά, αν δεν κάνω λάθος.
Εικόνα

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 09 Φεβ 2011 17:12

Spyrostagas έγραψε:το θέμα είναι όμως ότι και τα τραγούδια που κυκλοφορούν ελεύθερα μπορούν να παίζουν σε web radio που είναι μη κερδοσκοπικά, αν δεν κάνω λάθος.

To radio mou einai to www.radionikonaazz.info ala kai pali h AEPI den epitrepi mousiki me pneumatika dikeomata dialdi gnosta tragoudia apo gnostous tragoudistes, tin pira tilefono kai mouzitane 60 euro ton mina xwris egw na bgazw kapio kerdos.

Makari na ginotan :(

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 09 Φεβ 2011 17:16

fiskilis έγραψε:δοκιμασε απο εδω να παρεις τον Player Που θελεις να παιζει την μουσικη που σου αρεσει

http://radiotuna.com

Mono pou kanw live ekmpompes. *(singomi den to kseka8arisa apo prin) :)

8elw na kateuasw apo kapou musiki oste na tin peksw sto player gia na kanw apo ton server mou live streaming mazi me ekpompes pou 8a pragmatopio zwntana :)

exw brei ena to psynation.com ala einai sta portogalika exei Psy Dance music ala den kserw ti paizei to mono pou leei einai oti den epitrepete i emporiki xrisi ton tragoudion ala mporeis na ta kateuasis nomima ala den kserw den anaferei gia web radio... :\

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 09 Φεβ 2011 17:51

NikonaazzPhoto έγραψε:
fiskilis έγραψε:δοκιμασε απο εδω να παρεις τον Player Που θελεις να παιζει την μουσικη που σου αρεσει

α οκ σορρυ
μπορεις να μου πεις πως βγαινεις Live επειδη το ψαχνω και εγω ?

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 09 Φεβ 2011 17:59

fiskilis έγραψε:
NikonaazzPhoto έγραψε:

α οκ σορρυ
μπορεις να μου πεις πως βγαινεις Live επειδη το ψαχνω και εγω ?

Einai aplo me to winamp kai to shoutcast 1.9.0 kaneis web radio! exw nikiasi ena shoutcast server 128BIT kai kapou sta 1.000 slots (diladi ena basiko einai o server). Epita me ena player HTML code sto site mporis na kaneis live ekmpompes :)

Dite ligo auto edw to tutorial pou stineis to pc sou gia shoutcast douleies :)

http://www.ituts.gr/tutorial/servers/on ... on-windows

Kai epita kanoume auto edw

http://www.youtube.com/watch?v=EDm8JkcmA84

Ala to mega problima pisteuw gia na stisi kapios ena web radio einai h musici :(

Mipws gnorizete kapio site me eleu8eri musiki sto opio na kanw kai download gia na ta peksw sto web radio? ? :)

Άβαταρ μέλους
Jimaek
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Jimaek » 09 Φεβ 2011 18:18

Νομίζω πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις το www.mininova.org μιας και μετά την καταδίκη αναγκάστηκαν να αφαιρέσουν όλο το παράνομο περιεχόμενο.

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 10 Φεβ 2011 17:12

Jimaek έγραψε:Νομίζω πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις το www.mininova.org μιας και μετά την καταδίκη αναγκάστηκαν να αφαιρέσουν όλο το παράνομο περιεχόμενο.

Teliaaaaaa exei kai electronic! nomizw pws mouknei!!! ala sta perisotera musics grafoun oti exoune pneumatika dikeomata kai malista kataxorimena.

Pisteuw na min exw problimata me AEPI gia ti den nomizw na einai kai apolita asfales auto :S

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 11 Φεβ 2011 11:39

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 11 Φεβ 2011 16:55

[/quote]
h AEPI den epitrepi mousiki me pneumatika dikeomata dialdi gnosta tragoudia apo gnostous tragoudistes, tin pira tilefono kai mouzitane 60 euro ton mina xwris egw na bgazw kapio kerdos.
[/quote]

Δηλαδή 60 ευρώ ζητήσαν τον μήνα; Και εγώ νόμιζα ότι ζητάν πάνω από 100+ τον μήνα.
Μικρός θυμάμαι ότι έλεγαν ότι πρέπει να πληρώνουν και τα μαγαζιά αλλά και τα περίπτερα ( εφόσον έχουν ηχεία στο εξωτερικό μέρος του περιπτέρου ) δικαιώματα στην ΑΕΠΙ.
Ισχύει ;
Εικόνα

deletakis48

Δημοσίευση από deletakis48 » 14 Φεβ 2011 19:16

Spyrostagas έγραψε:
h AEPI den epitrepi mousiki me pneumatika dikeomata dialdi gnosta tragoudia apo gnostous tragoudistes, tin pira tilefono kai mouzitane 60 euro ton mina xwris egw na bgazw kapio kerdos.
[/quote]

Δηλαδή 60 ευρώ ζητήσαν τον μήνα; Και εγώ νόμιζα ότι ζητάν πάνω από 100+ τον μήνα.
Μικρός θυμάμαι ότι έλεγαν ότι πρέπει να πληρώνουν και τα μαγαζιά αλλά και τα περίπτερα ( εφόσον έχουν ηχεία στο εξωτερικό μέρος του περιπτέρου ) δικαιώματα στην ΑΕΠΙ.
Ισχύει ;[/quote]

Nai nomizw pws nai, i AEPI leei oti tragoudia pou paizonte dimoasia 8a prepei na plironis ena paketo adias ton 60 euro pou plirofori8ika oti einai to ligotero pou mporis na plirosis :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης