Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από cdhyper » 14 Φεβ 2011 20:37

Ρε παιδιά μην ανεβάζετε μόνο αυτά, μπορείτε να σκανάρετε και τιμολόγια, ηχογραφημένες συνομιλίες, ιστορικό κλήσεων, googlemap με το σπίτι του Βαρδίκου και άλλα. Επίσης χρήσιμη θα ήταν μια κάτοψη του γραφείου του από πολιτικό μηχανικό.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από EneMe » 14 Φεβ 2011 21:36

cdhyper έγραψε:Ρε παιδιά μην ανεβάζετε μόνο αυτά, μπορείτε να σκανάρετε και τιμολόγια, ηχογραφημένες συνομιλίες, ιστορικό κλήσεων, googlemap με το σπίτι του Βαρδίκου και άλλα. Επίσης χρήσιμη θα ήταν μια κάτοψη του γραφείου του από πολιτικό μηχανικό.
Παρών! :victory:

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από telas » 15 Φεβ 2011 02:45

cdhyper έγραψε:Δηλαδή θες να πεις ότι το fiskilis@gmail.com είναι το προσωπικό σου email και ότι στο fiskilis@gmail.com δεν θέλεις να παίρνεις spam; Δηλαδή θα έχει προβλήματα όποιος στο στείλει email στο πολύ προσωπικό σου

Κώδικας: Επιλογή όλων

<a href="mailto&#58;fiskilis@gmail.com">fiskilis@gmail.com</a>
Θέλω να μου διευκρινίσεις αν έχεις πρόβλημα να λαμβάνεις αυτά τα emails στο fiskilis@gmail.com
χαχαχαχ δεν παίζεσαι!!!
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

lifemotion

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από lifemotion » 25 Μαρ 2011 16:13

telas έγραψε:
cdhyper έγραψε:Δηλαδή θες να πεις ότι το fiskilis@gmail.com είναι το προσωπικό σου email και ότι στο fiskilis@gmail.com δεν θέλεις να παίρνεις spam; Δηλαδή θα έχει προβλήματα όποιος στο στείλει email στο πολύ προσωπικό σου

Θέλω να μου διευκρινίσεις αν έχεις πρόβλημα να λαμβάνεις αυτά τα emails στο fiskilis@gmail.com

Τελικά πολυ καραγκιοζάκος ο τυπος , χαχαχα
εχει ανοιξει 100 forum οτι τον ενοχλουνε τα spam στο προσωπικο του email και ο ιδιοσ το μοιραζει εδώ και εκει !!!! για ψαξτε στο γοογλε (mail:fiskilis@gmail.com)
Σταματα να μας τα ζαλίζεις .

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από Cha0s » 25 Μαρ 2011 16:16

lifemotion έγραψε:
telas έγραψε:

Τελικά πολυ καραγκιοζάκος ο τυπος , χαχαχα
εχει ανοιξει 100 forum οτι τον ενοχλουνε τα spam στο προσωπικο του email και ο ιδιοσ το μοιραζει εδώ και εκει !!!! για ψαξτε στο γοογλε (mail:fiskilis@gmail.com)
Και εσύ γράφτηκες μόνο και μόνο για να χαρακτηρίσεις κάποιον καραγκιόζη; :hammer:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από gvard » 25 Μαρ 2011 16:32

Καλησπέρα,

Το οτι μοιράζει το email του δεν σημαίνει οτι δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να το χρησιμοποιεί για διαφημιστικούς σκοπούς. Σε κάθε περίπτωση που το μοιράζει το μοιράζει αποκλειστικά για τον σκοπό που αναφέρει στο μήνυμα του.

Α, επι την ευκαιρία το http://www.google.com/search?hl=en&safe ... =&aql=&oq= επιστρέφει δέκα μόνο (10) αποτελέσματα, που τα είδες τα 100+;
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από cordis » 25 Μαρ 2011 16:41

όποιος φτιάχνει account μόνο και μόνο για να την πει στον ανταγωνιστή του είναι πολύ καραγκιόζης. αν είναι ήδη μέλος η μαγκιά είναι να το κάνει με το κανονικό του account ή να βάλει και το ονοματάκι του.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Μαρ 2011 19:11

lifemotion έγραψε:Τελικά πολυ καραγκιοζάκος ο τυπος ,Σταματα να μας τα ζαλίζεις .
εγω τουλαχιστον βγαινω με το πραγματικο μου επιθετο
και οχι σαν γυναικουλα να κρυβωμαι πισω απο ενα username!

{αν εισαι κοριτσι (μαλλον ναι) ζητω συγνωμη για τον χαρακτηρισμο}

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Μαρ 2011 23:58

Δεν είναι επίθετο πλέον. Είναι λάβαρο κατά του spamming. Δεν είσαι nickname, είσαι ιδέα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

lifemotion

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από lifemotion » 26 Μαρ 2011 01:15

Ποπό Ζόρια , χαχαχαχ , μπήκα μέσα εδω για να δω πως μπορώ σαν καινούριος στο διαδίκτυο να διαφημίσω μια σελίδα που εχω στα σκαριά και ΜΠΑΣ και μπορέσω και πάρω μερικές ιδέες για διάφορα πράγματα ,
Πολύ επιθετικότητα όμως ρε παιδιά ...
Εδω άλλοι έχουν πηδήξει όλα μας τα προσωπικά δεδομένα , την περηφάνια μας , το εγωισμό μας , την πατρίδα μας , τους γονείς μας, εμάς, τα παιδιά μας, και τα εγγόνια μας, και μας λενε ότι θα τους χρωστάμε για 35 χρόνια και θα δουλεύουμε σαν δούλοι και εσείς καιγεστε για ένα email που ελαβε κάποιος &#8230;.?
Αλέξανδρος Σιδερής λέγομαι για όσους θέλουν να μάθουν το όνομα μου και δεν κρύβομαι απο κανένα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ και μάλιστα στο σύνταγμα δεν φορώ κουκουλα όταν βλέπω τα γαμιολια τα Ματ φάτσα κάρτα !

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από fiskilis » 26 Μαρ 2011 01:22

lifemotion έγραψε:Ποπό Ζόρια , χαχαχαχ , μπήκα μέσα εδω για να δω πως μπορώ σαν καινούριος στο διαδίκτυο να διαφημίσω μια σελίδα που εχω στα σκαριά και ΜΠΑΣ και μπορέσω και πάρω μερικές ιδέες για διάφορα πράγματα ,

έχεις δίκιο σε παρεξηγήσαμε!

lifemotion έγραψε:Τελικά πολυ καραγκιοζάκος ο τυπος , χαχαχα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από Spyrostagas » 26 Μαρ 2011 04:29

lifemotion έγραψε:Ποπό Ζόρια , χαχαχαχ , μπήκα μέσα εδω για να δω πως μπορώ σαν καινούριος στο διαδίκτυο να διαφημίσω μια σελίδα που εχω στα σκαριά και ΜΠΑΣ και μπορέσω και πάρω μερικές ιδέες για διάφορα πράγματα ,
Πολύ επιθετικότητα όμως ρε παιδιά ...
Εδω άλλοι έχουν πηδήξει όλα μας τα προσωπικά δεδομένα , την περηφάνια μας , το εγωισμό μας , την πατρίδα μας , τους γονείς μας, εμάς, τα παιδιά μας, και τα εγγόνια μας, και μας λενε ότι θα τους χρωστάμε για 35 χρόνια και θα δουλεύουμε σαν δούλοι και εσείς καιγεστε για ένα email που ελαβε κάποιος &#8230;.?
Αλέξανδρος Σιδερής λέγομαι για όσους θέλουν να μάθουν το όνομα μου και δεν κρύβομαι απο κανένα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ και μάλιστα στο σύνταγμα δεν φορώ κουκουλα όταν βλέπω τα γαμιολια τα Ματ φάτσα κάρτα !
Ναι και ειδικά για το τελευταίο θεωρείς ότι είσαι ο επαναστάτης και ότι εμείς είμαστε άβουλα πλάσματα, θεωρείς μαγκια αυτό που κάνεις;
Θεωρείς μαγκιά να μπαίνεις και αντί να πεις ένα καλησπέρα, να κατηγορείς χώρις λόγο έναν άνθρωπο. Και που είδες εκατοντάδες αναζητήσεις στο google τι σημαίνει; Και εμένα αν βάλεις το email μου έχει 12500+ αναζητήσεις, αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να λαμβάνω spam.
Μάλλον κανένας spammer θα είσαι, που προφανώς ο Άγγελος σε ''κανόνισε'' και σε έβαλε στην θέση σου και προσπαθείς να πεις διάφορα, για να τον εκδικηθείς.
Και όταν μιλάς ιντερνετικά, να μιλάς σωστά, αφού θεωρείς τον εαυτό σου γνώστη,
Άλλο forum και άλλο site. Ο Άγγελος δεν νομίζω να έχει ανοίξει 100 forums! Κι αν είχε ανοίξει, δικαιώμα του και μαγκιά του αφού μπορεί.
Και θα ήθελα να σου πω δημοσίως ότι προτάσεις
''και μάλιστα στο σύνταγμα δεν φορώ κουκουλα όταν βλέπω τα γαμιολια τα Ματ φάτσα κάρτα ! '' που είπες, ότι απαγορεύονται βάση των όρων χρήσης του forum αλλά και γενικά. Αν σου αρέσει να μιλάς έτσι, μπορείς άνετα να μιλάς σπίτι σου ή αλλού.
Πιστεύω πάντως ότι γουστάρεις να πάρεις ban από τους moderators, έτσι όπως το πας.
και όταν λες :
''Αλέξανδρος Σιδερής λέγομαι για όσους θέλουν να μάθουν το όνομα μου και δεν κρύβομαι απο κανένα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ''
καταλαβαίνω ότι δεν λέγεσαι έτσι και όταν λες δεν κρύβεσαι από κανένα Καραγκιόζη, τότε δηλαδή δεν κρύβεσαι από τον εαυτό σου; Γιατί εσύ είσαι, γιατί όποιος αναφέρει τον άλλον Καραγκιόζη, πρώτος είναι αυτός Καραγκιόζης.
Και εγώ σαν Σπύρος σου λέω ότι μπορεί με τον Άγγελο και με τον κάθε ένα μέλο να μην συμφωνήσουμε κάπου, αλλά σε αυτό το θέμα είμαι μαζί του.
Πάντως αυτό το θέμα δεν κλειδώθηκε τότε, βλέπω να κλειδώνεται τώρα λόγω της άκυρης παρεμβασής σου.
Πάντως ή θα είσαι ένας ανώριμος νεαρός ( υπάρχουν δεκάδες τέτοιοι που θεωρούν τον εαυτό τους Θεό μέσα από την οθόνη και λένε χιλιάδες επιχειρήματα που δεν στέκουν ) ή κάποιος μέγαspammer που απέτυχε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από cordis » 26 Μαρ 2011 08:44

cdhyper έγραψε:
Δεν είναι επίθετο πλέον. Είναι λάβαρο κατά του spamming. Δεν είσαι nickname, είσαι ιδέα.
:kaloe: κάποιος να το βάλει στις ατάκες παρακαλώ! :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Με σπαμμαρει ο Βαρδικος!

Δημοσίευση από Spyrostagas » 26 Μαρ 2011 14:08

Γιάννη με πρόλαβε και το έβαλε ο MichalisS :) :)
Φαντάσου συζήτηση.
- Έχουμε και λέμε....
Όνομα, Αγγελος, επίθετο, Φισκίλης, ιδιότητα...
- Α σας παρακαλώ, το Φισκιλης δεν ειναι επίθετο αλλά υψωμένο λάβαρο κατά των σπάμμερ, είμαι μία ιδέα, ένα όραμα κοινό για όλους τους απανταχού αγανακτισμένους παραλήπτες ηλεκτρονικών μηνυμάτων μη ζητήθεισας επικοινωνίας.
Άγγελε θέλω να το πεις έστω για πλάκα και να μας πεις την αντιδρασή τους.
Δεν θα καταλάβουν και πολλά και θα παγώσουν. :P :P
Εικόνα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες